Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

Nektar Impact LX49 Plus klawiatura sterująca

EAN: 859383002305

Cena: 589 zł

Dostępny - wysyłka natychmiast

 

Zamów przez telefon: 503 37 00 00

Zobacz pozostałe produkty producenta Nektar

Nektar Impact LX49 Plus

Począwszy od 49-klawiszowej klawiatury dynamicznej, przez osiem dynamicznych padów, po pokryte gumą gałki suwaków oraz płaski kształt, Impact LX49 jest klasą samą w sobie.
Integracja z najpopularniejszymi aplikacjami DAW powoduje, że łatwo jest rozpocząć pracę z  kontrolerem, a jego konfiguracja jest banalnie prosta. 
Impact LX49 wykonuje ciężką pracę za Ciebie, możesz więc skupić się na kreatywności. 
 
KLAWIATURA
49-klawiszową dynamiczną klawiaturę syntezatorową cechuje średnie natężenie. Pełnowymiarowe, wzorowane na fortepianowych, klawisze są zabezpieczone przed brudem i kurzem, jednocześnie uzupełniając atrakcyjny wygląd instrumentu. Cztery profile o stopniowo zwiększającej się dynamice klawiatury pozwalają na dowolny styl gry. Jeśli nie potrzebujesz dynamiki, dostępne są trzy profile pozbawione dynamiki, gwarantujące jednakowe brzmienie klawiszy bez względu na prędkość nacisku. Przyciski zmiany oktawy i transpozycji, podobnie jak pokrętła zmiany wysokości dźwięku i modulacji są w zasięgu ręki, możesz więc szybko przestawiać klawiaturę o oktawę w górę lub w dół lub dodać wyrazu za pomocą pokręteł.
 
PRZYCISKI OKTAWY I TRANSPOZYCJI
Cztery przyciski oktawy i transpozycji kryją w sobie dodatkową funkcjonalność. Cztery funkcje dostępne są natychmiast, dzięki czemu możesz dokonywać istotnych zmian w dowolnym momencie, nawet w trakcie gry. Kombinacje klawiszy natomiast umożliwiają wykonanie takich funkcji, jak wysyłanie danych MIDI, zmiana globalnego kanału MIDI lub wybór jednego z pięciu profili użytkownika.
 
PADY
Do komponowania sekcji rytmicznej lub instrumentów perkusyjnych idealnie nadaje się osiem dynamicznych padów Impacta LX49. Każdy pad może mieć przypisany dowolny numer nuty MIDI lub dane cc MIDI, do wyzwalania lub przełączania funkcji MIDI.  Najlepsza jednak jest funkcja „Pad Learn”, dzięki której przypisanie dźwięku do pada sprowadza się do jego wyboru i zagrania dźwięku na klawiaturze. Ta najważniejsza czynność odbywa się bez użycia skomplikowanych pozycji menu. Przypisanie dźwięków jest zapisywane trwale w pamięci, nawet po wyłączeniu instrumentu. Ponadto, cztery „mapy” padów umożliwiają zapisywanie brzmień do późniejszego wykorzystania. 
 
USTAWIENIA UŻYTKOWNIKA I PROGRAMOWANIE MIDI
Jeśli chcesz głównie korzystać z funkcji MIDI swojej aplikacji DAW, Impact LX49 ułatwi Ci zadanie. Instrument wyposażony jest w dwa niezależne, tylko do odczytu, ustawienia przycisków miksera i instrumentu, co umożliwia szybkie przełączanie między niezależnymi i unikalnymi ustawieniami. Te ustawienia są również wykorzystywane przy współpracy z aplikacjami DAW. Ponadto, pięć profili użytkownika jest kompatybilnych z General MIDI i funkcjami nauki („learn”), a oprócz tego, oczywiście mogą być wykorzystane do własnych ustawień. Przy włączonej funkcji „Null”, wartości parametrów są zapisywane w trakcie przełączania między profilami, by uniknąć „przeskakiwania” parametrów.
 
KONTROLA APLIKACJI DAW
Impact LX49 współpracuje z najpopularniejszymi aplikacjami DAW. Jednakowy sposób pracy udostępnia najczęściej używane funkcje w trakcie nagrywania i grania na instrumencie. Najlepsze jest to, że to wszystko zrobiono już za Ciebie. Jedyne, co musisz zrobić, to dokończyć proces instalacji i zacząć komponować. Impact LX49 współpracuje obecnie z takimi aplikacjami, jak Cubase, Digital Performer, Garageband, Logic, Nuendo, Reaper, Reason, Sonar i Studio One. Każdy DAW jest trochę inny i Impact LX49 zachowuje unikalność każdego z nich, jednocześnie narzucając ujednolicony sposób pracy. Ekran komputera przekazuje nieustannie informacje zwrotne, ważne i potrzebne funkcje związane z tym, co kontrolujesz, mogą być otwarte lub zamknięte wedle potrzeby, wprost z Impact LX49.
 
TRANSPORT I NAWIGACJA
Sześć dedykowanych przycisków transportowych jest zawsze w zasięgu ręki i mają przypisane funkcje: Cycle, Rewind, Forward, Stop, Play i Record. Naciśnięcie Shift daje dostęp do funkcji alternatywnych, jak Goto L, Set L, Set R, Undo, Click i Mode. Dodatkowe alternatywne funkcje DAW, między innymi Track up/down i Patch up/down do zmiany instrumentu, są dostępne za pomocą przycisków Display.
 
USTAWIENIA MIKSERA
Włącz mikser i osiem pierwszych suwaków (fader) klawiatury Impact LX49 zostaje przypisanych do kontroli ośmiu kanałów miksera w Twoim DAW-ie. Funkcja Bank up/down przenosi kontrolę do grupy następnych bądź poprzednich ośmiu kanałów. Dziewiąty fader jest przypisany do aktualnie wybranego kanału, więc zawsze wiesz, gdzie go znaleźć. Przyciski pod suwakami odpowiadają ich przypisaniu i włączają funkcje Mute or Solo. Panning grupy ośmiu kanałów kontrolowanych przez fadery ustawia się za pomocą ośmiu potencjometrów. Aby najlepiej wykorzystać przestrzeń ekranu, Impact LX49 posiada skróty do otwierania i zamykania okna miksera w Twoim DAW-ie, aby można było zorientować się, co się dzieje.
 
USTAWIENIA INSTRUMENTU
Profil instrumentu przypisuje pełną kontrolę nad parametrami instrumentu, gdy ścieżka instrumentów została wybrana w programie DAW. Dzięki mapowaniu Nektar, typowy layout kontrolny przypisuje wzmacniacze i filtry do suwaków, a ustawienia, które mają największy wpływ na brzmienie instrumentu, do potencjometrów. Dzięki możesz mieć np. odcięcia filtra i rezonans na potencjometrach 1 i 2. Dzięki unikalnemu trybowi „grab” możesz szybko przypisać parametry poszczególnych instrumentów do kontrolek i stworzyć ustawienie, jakie najbardziej Ci odpowiada.
 
ZŁĄCZA
 • Z tyłu  Impacta LX49 znajdują się między innymi:
 • gniazdo USB do przesyłania danych i zasilania między instrumentem a komputerem.
 • Złącze pedału, przypisywalne (pedał nie jest załączony w zestawie)
 • Włącznik
SPECYFIKACJA
Klawiatura
 • 49-klawiszowa klawiatura dynamiczna
 • 4 profile dynamiki klawiatury plus 3 profile pozbawione dynamiki
 • pokrętła wysokości dźwięku i modulacji
 • przyciski zmiany oktawy
 • przyciski transpozycji
 • gniazdo pedału (wybrzmiewanie)
Wymagania systemowe
 • OS X i Windows XP lub wyższe
 
Integracja DAW
 • Mac OS X 10.7 lub wyższy, Windows Vista, 7 & 8 lub wyższy
 
Pady
 • 8 dynamicznych padów
 • 4 profile dynamiki padów plus 3 profile pozbawione dynamiki
 • funkcja Note-learn
 • do padów można przypisać nuty lub dane MIDI cc
 • odczyt i zapis do dowolnej z 4 map padów
Waga i wymiary
 • Wymiary: 80.3 cm (długość) x 26.7 cm (głębokość) x 7.6 cm (wysokość)
 • Waga: 3.1 kg
Kontrolki
 • 8 potencjometrów
 • 9 30-mm suwaków
 • 9 przypisywalnych przycisków
 • 6 dedykowanych przycisków transport
 • 5 profili zapisu funkcji kontrolek
 • pliki do integracji z najpopularniejszymi DAW-ami 
Złącza
 • gniazdo „duży jack” do pedału wybrzmieniowego (pedał nie załączony w zestawie)
 • gniazdo USB do przesyłu danych i zasilania między instrumentem a komputerem
Gwarancja 2 lata

OPINIE o Nektar Impact LX49 Plus