Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

DW Design Tobacco Burst perkusja akustyczna

Promocja
Konkurs opinii - strona

DW Design Tobacco Burst

DESIGN – najmłodsze dziecko Drum Workshop stworzone w odpowiedzi na potrzeby szerokiej grupy perkusistów poszukujących możliwości użytkowania bębnów tej marki wcześniej i/lub taniej niż dotychczas. Produkowane seryjnie i najtańsze spośród wszystkich serii tej marki bębny są zarazem profesjonalnymi i pełnowartościowymi zestawami perkusyjnymi, wyznaczającymi nowe standardy w zakresie jakości i przystępności cenowej. Jako jedyne spośród wszystkich serii DW wytwarzane (z północnoamerykańskiego klonu) na Tajwanie, a następnie montowane i poddawane kontroli jakościowej w Stanach tak, by wszyscy nimi zainteresowani mieli pewność, że model ten - mimo najniższej ceny - to również to samo znane wszystkim i sprawdzone DW. Jak podkreślają jego twórcy – w pełni i na wskroś DW.

Korpusy modelu Design wykonane są z północnoamerykańskiego klonu w oparciu o tę samą co w przypadku wiśniowych korpusów serii Collector’s, nową konstrukcję HVLT (Vertical Low Timbre shell with a horizontal outer ply). Technologia ta bazuje na naprzemiennym, pionowym (vertical) i poziomym (horizontal) ułożeniu słojów, przy czym poszczególne warstwy mają nieco większą aniżeli Collector’ grubość 1/32”.

Jeżeli chodzi o bliższą charakterystykę, tomy w rozmiarze 8’’ złożone są z 7 warstw HVLT, a 10-18’’ oraz bass drum z 8 warstw HVLT i zapewniają grającemu pełne spektrum brzmienia, atak, punch oraz dźwiękową wszechstronność dostosowaną do każdego niemal stylu muzyki. Werbel natomiast, to 10- warstwowy korpus wykonany w technologii HVX, o poziomym (horizontal), pionowym (vertical) i skośnym (X-Ply) ułożeniu słojów.

Jeżeli chodzi o wykończenie korpusów Design’a, są one pokryte odpornymi i dobrze utwardzonymi lakierami w trzech rodzajach kolorystycznych - błyszczących Cherry Stain Lacquer oraz Tobacco Burst, a także matowym White Satin.

Osprzęt
Hardware serii Design w postaci lug, obręczy, niezależnego systemu zawieszenia tomów oraz nóżek do floor tomów, dostępny jest wyłącznie w wersji chromowanej. Same natomiast lugi występujące w tym modelu to spójna kontynuacja charakterystycznych okrągłych lug DW właściwych dla wszystkich serii tej marki (zwanych "turret"/ baszta) w najmniejszym ze wszystkich rozmiarze. Tylko w werblu mają one nieco inny, przypominający jakby śmigło wygląd, doskonale nawiązujący jednak stylem do całości.

Obręcze
Design posiada stalowe, pokryte chromem obręcze Standard Triple Flanged Hoops o nietypowym, potrójnym gięciu krawędzi, co dodatkowo usztywnia obręcz. Ich grubość dla tomów 8" i 10" wynosi 1,6 mm, a dla tomów 12-18" oraz werbli - 2,3mm.

Membrany

Seria ta wyposażona jest w dedykowane specjalnie dla DW białe, matowe membrany Remo z charakterystycznymi pierścieniami tłumiącymi, które opatrzone świeżym i nowoczesnym logo marki.
Specjalnie dopasowana kolorystycznie jest również (biała) poduszka tłumiąca do bass drum’u, mocowana w środku za pomocą praktycznych rzepów.

System Śrub z Zagęszczonym Gwintem - „True-Pitch" Tension Rod
System polegający na zwiększeniu liczby zwojów w gwincie o około 20% w stosunku do powszechnie stosowanych śrub. Ich zagęszczenie daje możliwość szybszego i dużo precyzyjniejszego strojenia, a tym samym kontroli nad brzmieniem;

STM - Niezależny System Zawieszenia Tomów
System niezależnego zawieszenia tomów Suspension Toms Mount System, który nie ingeruje w korpus bębna i  umożliwia pełny jego rezonans. Nie wywiera także nacisku na obręcz ani śruby naciągowe, przez co nie wpływa na  strój bębna.

Maszynka werblowa - MAGThrow-off Snare System
Szybki i bardzo wygodny w użyciu magnetyczny mechanizm maszynki werblowej (kiedy uchwyt maszynki jest w pozycji  zamkniętej, nie zwolni się bez lekkiego szarpnięcia; kiedy zaś chcemy zwolnić napięcie sprężyny, ciągniemy  delikatnie za uchwyt, a sprężyna szybko znajdzie się z dala od naciągu, unikając tym samym charakterystycznego  brzęczenia).

W skład zestawu wchodzi:
 • 22x18 - Bass drum
 • 10x8 - Tom tom
 • 12x9 - Tom tom
 • 16x14 - Floor tom
 • 14x5.5 - Snare drum

Specyfikacja:
 • Korpus: 100% klon
 • Grubośc: 7 warstw - tom 8", 8 warstw - bass drum/tom/floor tom, 10 warstw - snare
 • Wykończenie lakieru: Błyszczące
 • Korpusy wykonane w technologii HVX
 • Niezależny system mocowania tomów STM
 • Maszynka werblowa MAG throw-off
 • Naciągi Remo
 • True Pitch Tension Rod - Łatwiejsze i bardziej precyzyjne strojenie poprzez system śrub o zwiększonej gęstości gwintu

OPINIE o DW Design Tobacco Burst