Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

Mikrofony studyjne

Widok:
Sortuj:
  • Producent
  • Produkty
  • Cena
następna

Mikrofony studyjne

Nagrywanie muzyki jest tym do czego dąży wielu instrumentalistów i wokalistów. Dawniej nagrywanie było kojarzone ze studiem nagrań, jednak dziś można zarejestrować dźwięk w domowym zaciszu. Owszem, studio nagraniowe jest miejsce, które powinniśmy odwiedzić w celu wydania płyty, ale nagrywanie domowe również może łączyć się z bardzo wysoką jakością nagrań.

W jaki sposób nagrywać? Powinniśmy rozpocząć od zebrania sprzętu, a do wyboru mamy wiele narzędzi takich jak interfejsy czy rejestratory, jednak tym co najczęściej kojarzy nam się z nagrywaniem, jest mikrofon. Dobry mikrofon to podstawa zarejestrowania naturalnego brzmienia. Kupując pierwszy mikrofon powinniśmy zdecydować się na coś sprawdzonego, ale jednocześnie niedrogiego, ponieważ dzięki temu będziemy wiedzieć czego oczekiwać od następnego mikrofonu. Dobrym wyborem jest Behringer C1, który bardzo dobrze sprawdza się przy nagrywaniu zarówno instrumentów akustycznych, jak i dźwięków pochodzących z głośnika wzmacniacza.

Wybór odpowiedniego mikrofonu jest bardzo ważny, jeżeli planujemy założyć domowe studio nagrań. W celu znalezienia odpowiedniego sprzętu, warto czytać recenzje i opinie na różnych forach lub stronach o tematyce muzycznej.

Poradniki w Mikrofony studyjne

  • Charakterystyka kierunkowa mikrofonu

    Teoretycznie można przyjąć, że mikrofon jest swego rodzaju "elektronicznym uchem" i powinien wychwytywać dźwięk podobnie do ucha ludzkiego. W praktyce, mikrofon idealny nie istnieje. Rożne konstrukcje mają swoje charakterystyczne cechy wpływające na końcowe brzmienie. Jedną z ważniejszych,... czytaj więcej