Logo hurtowniamuzyczna.pl
Logo hurtowniamuzyczna.pl

Mikrofony studyjne

Filtry

    Producent
  • Produkty
  • Cena
    -
Kategorie
Widok
Sortuj
965 zł 1069 zł
655 zł
680 zł
29 zł
516 zł
455 zł
2204 zł
1814 zł
29 zł
437 zł
716 zł
199 zł
pierwsza
poprzednia
następna Ostatnia
Produktów

Mikrofony studyjne

Nagrywanie muzyki jest tym do czego dąży wielu instrumentalistów i wokalistów. Dawniej nagrywanie było kojarzone ze studiem nagrań, jednak dziś można zarejestrować dźwięk w domowym zaciszu. Owszem, studio nagraniowe jest miejsce, które powinniśmy odwiedzić w celu wydania płyty, ale nagrywanie domowe również może łączyć się z bardzo wysoką jakością nagrań.

W jaki sposób nagrywać? Powinniśmy rozpocząć od zebrania sprzętu, a do wyboru mamy wiele narzędzi takich jak interfejsy czy rejestratory, jednak tym co najczęściej kojarzy nam się z nagrywaniem, jest mikrofon. Dobry mikrofon to podstawa zarejestrowania naturalnego brzmienia. Kupując pierwszy mikrofon powinniśmy zdecydować się na coś sprawdzonego, ale jednocześnie niedrogiego, ponieważ dzięki temu będziemy wiedzieć czego oczekiwać od następnego mikrofonu. Dobrym wyborem jest Behringer C1, który bardzo dobrze sprawdza się przy nagrywaniu zarówno instrumentów akustycznych, jak i dźwięków pochodzących z głośnika wzmacniacza.

Wybór odpowiedniego mikrofonu jest bardzo ważny, jeżeli planujemy założyć domowe studio nagrań. W celu znalezienia odpowiedniego sprzętu, warto czytać recenzje i opinie na różnych forach lub stronach o tematyce muzycznej.

Poradniki w Mikrofony studyjne

Charakterystyka kierunkowa mikrofonu

Teoretycznie można przyjąć, że mikrofon jest swego rodzaju "elektronicznym uchem" i powinien wychwytywać dźwięk podobnie do ucha ludzkiego. W praktyce, mikrofon idealny nie istnieje. Rożne konstrukcje mają swoje charakterystyczne cechy wpływające na końcowe brzmienie. Jedną z ważniejszych,...