Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

RME ADI-4 DD konwerter

EAN: 4260123362027

Cena: 2750 zł

Chwilowo niedostępny

 

Zamów przez telefon: 503 37 00 00

Zobacz pozostałe produkty producenta RME

RME ADI-4 DD

RME ADI-4 DD to konwerter sygnałów AES/ADAT i ADAT/AES  cechujący się znakomitym stosunkiem możliwości do ceny. Podstawowe jego funkcje to możliwość pracy z częstotliwościami próbkowania do 96 kHz oraz wbudowany układ redukcji jittera.

Aktualny stan sygnałów pojawiających się na wejściach i wyjściach urządzenia pokazywany jest za pośrednictwem czytelnych wskaźników LED, a zaimplementowana funkcja SyncCheck, którą można spotkać również w innych produktach firmy RME, nie tylko pokazuje czy sygnał wejściowy jest sprzężony, ale również informuje o wzajemnej synchronizacji wejść. Dodatkowo, zastosowana technologia SyncAlign zapobiega okazyjnym błędom przesunięcia sygnałów o +/-1 próbkę pomiędzy wejściami AES/EBU. Co ważne, sygnał wyjściowy AES może być opatrzony kodem profesjonalnym lub konsumenckim, a kanał 1/2 może opcjonalnie współpracować ze złączami optycznymi [TosLINK].
Technologia SteadyClock™ opracowana przez RME gwarantuje najwyższą wydajność we wszystkich trybach pracy zegara. Co więcej, dzięki niezwykle efektywnym algorytmom redukcji jittera ADI-4 DD może odświeżać i czyścić sygnały zegarowe oraz podawać sygnał zegara wzorcowego na wyjście WordClock. Dodatkowo, funkcja inteligentnej kontroli zegara [ICC] będzie traktować jako prawidłową ostatnią odebraną częstotliwość próbkowania w przypadku wystąpienia błędów lub utraty sygnału wejściowego. Konwertery ADI-4DD można łączyć ze sobą bez ograniczeń - wszystkie będą zsynchronizowane z użyciem sygnałów WordClock. Warto ponadto podkreślić, iż wszystkie ustawienia są zapisywane w momencie wyłączenia, zatem nie trzeba martwić się, że zostaną utracone.

Połączenia

We wnętrzu ADI-4 DD zawarto dwa układy konwerterów: sygnały dostające się do czterech wejść AES-3 są wysyłane do podwójnych wyjść ADAT, a sygnały z podwójnych wejść ADAT trafiają do czterech wyjść AES-3. Podwójne porty ADAT pozwalają na przesyłanie sygnałów 8-kanałowych o częstotliwościach próbkowania od 32 do 96 kHz [S/MUX]. Urządzenie wyposażono w jedno bezpośrednie wejście i wyjście XLR oraz złącze DB-25 pozwalające na współpracę ze standardowymi kablami AES-3. Ustawienia wewnętrzne złącza umożliwiają transmisję zgodną ze standardami Tascam [Digidesign], Yamaha i Euphonics.

Przykłady Zastosowań:
 • Interfejs AES/EBU dla cyfrowych kart RME wyposażonych w wejścia i wyjścia ADAT
 • 8-kanałowy interfejs AES i ADAT dla mikserów cyfrowych wyposażonych w porty ADAT lub AES
 • Możliwość współpracy 4 urządzeń S/PDIF lub AES
 • Konwersja formatów AES, S/PDIF i optyczny S/PDIF
 • Usuwanie jittera z sygnałów AES-3 i ADAT.

Tryby Konwersji:
 • Konwersja 8-kanałowego sygnału AES na 8-kanałowy, optyczny sygnał ADAT [96 kHz]
 • Dzielenie 2 kanałowego sygnału AES na 8-kanałowy sygnał ADAT [96 kHz]
 • Konwersja 8-kanałowego sygnału ADAT na sygnał AES [96 kHz]
 • Dzielenie 2-kanałowego sygnału AES na 8-kanałowy sygnał AES [96 kHz]
 • Konwersja 4-kanałowego sygnału AES Double Wire na sygnał AES Single Wire [96 kHz]
 • Konwersja 4-kanałowego sygnału AES Single Wire na sygnał AES Double Wire [96 kHz]

Jak widać ADI-4 DD to niezwykle elastyczne urządzenie w znakomitej cenie, które świetnie sprawdzi się w najróżniejszych zastosowaniach, od studia domowego po rozgłośnie radiowe i telewizyjne.

Akcesoria:
 • BO25MXLR4M4F3: wielożyłowy kabel cyfrowy, D-Sub - 4 x XLR-F / 4 x XLR-M, 3 m
 • BO25MXLR4M4F6: wielożyłowy kabel cyfrowy, D-Sub - 4 x XLR-F / 4 x XLR-M, 6 m

OPINIE o RME ADI-4 DD