Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

RME ADI-8 QS konwerter

EAN: 4260123362164

Cena: 10450 zł

Chwilowo niedostępny

 

Zamów przez telefon: 503 37 00 00

Zobacz pozostałe produkty producenta RME

Konkurs opinii - strona

RME ADI-8 QS

RME ADI-8 QS, to najwyższej klasy 8-kanałowy przetwornik AD/DA z bezkonkurencyjnym zestawem funkcji. Urządzenie łączy w sobie doskonały układ analogowy i cyfrowy, a także nieprawdopodobnie niską latencję układów AD/DA. Wraz z funkcją SteadyClock, QS oferuje najwyższą jakość przetwarzania dźwięku.


ADI-8 QS, to prawdziwie unikalny przetwornik, a decydują o tym takie cechy, jak m.in. analogowe i cyfrowe limitery, 4 sprzętowe poziomy referencyjne [maks. +24 dBu], wejście/wyjście AES/EBU i ADAT [opcjonalnie MADI], maksymalna częstotliwość próbkowania 192 kHz, zdalne sterowanie poprzez MIDI, kontrola wysterowania poziomu wszystkich 8 wyjść analogowych [indywidualna lub globalna], cyfrowy tryb „przelotowy” [thru-mode], a także współpraca z różnymi standardami zasilania.

ADI-8 QS, należy do referencyjnych produktów RME, co oznacza, że urządzenie cechuje się doskonałością w każdym najdrobniejszym detalu. Co więcej, stosunek cena/jakość w przypadku ADI-8 QS jest bezkonkurencyjna!

Najważniejsze cechy:
 • 8-kanałowy, całkowicie symetryczny przetwornik AD, 117 dBA
 • 8-kanałowy przetwornik DA, ścieżka audio „DC-coupled”, 120 dBA
 • Konwersja o niezauważalnej latencji: zaledwie 8 sampli opóźnienia!
 • 4 x we/wy AES/EBU poprzez złącze D-sub, 8 kanałów @ 192 kHz
 • 2 x we/wy ADAT, 8 kanałów @ 96 kHz
 • Cyfrowe trymowanie wejścia/wyjścia, zakres 6 dB na każde we/wy
 • Analogowy i cyfrowy limiter dla konwersji AD
 • Miernik wysterowania - 16 mierników LED, każdy składa się z 7 diod LED
 • Zdalne sterowanie parametrami: zapis/przywołanie, poziom wysterowania i DIM
 • Unikalna technologia SyncCheck sprawdzająca synchronizację zegara
 • Wszystkie ustawienia zapisywane są w pamięci i przywoływane po włączaniu urządzenia
 • Całkowicie zdalnie sterowany

Opis

ADI-8 QS, urządzenie w rozmiarze 1U, zapewnia niezrównaną jakość konwersji AD/DA z/do AES/EBU i ADAT [opcjonalnie MADI], z maksymalną częstotliwością próbkowania do 192 kHz. Symetryczne wejścia i wyjścia wykorzystują specjalnie zaprojektowane układy RME, gwarantujące bardzo niskie wartości szumu i zniekształceń. Ponadto dostępne są cztery rożne poziomy na wejściach i wyjściach gwarantując możliwość idealnego dopasowania do rożnych sygnałów analogowych. Najnowsza generacja konwerterów AD/DA zapewnia częstotliwość próbkowania maksymalnie do 192 kHz z zachowaniem parametru SNR na poziomie 120 dBA.
Ze względu na bardzo efektywną eliminację jittera, SteadyClock™ gwarantuje profesjonalną jakość dźwięku, niezależnie od jakości zewnętrznego zegara. Dodatkowo, Intelligent Clock Control [ICC] zapamiętuje ostatnio wykorzystywaną częstotliwość próbkowania, aby zabezpieczyć urządzenie przed utratą sygnału.

Technologie znane z innych produktów RME [np. SyncCheck] zapewniają doskonałą synchronizację i szybką detekcję błędów. Istnieje możliwość połączenia kilku urządzeń i ich synchronizacji za pomocą Word Clock. Wszystkie ustawienia zapisywane są w wewnętrznej pamięci po wyłączeniu urządzenia.

ADI-8 QS może być w pełni kontrolowany i konfigurowany przez MIDI. Ponadto status wszystkich wyświetlaczy może być sprawdzony poprzez MIDI. Każdy z interfejsów QS może posiadać indywidualny identyfikator ID, co pozwala na niezależną, zdalną kontrolę urządzeń za pomocą pojedynczego kanału MIDI.

Znajdujący się w zestawie sterownik sprzętowy umożliwia zdalne kontrolowanie głośności z miejsca, w którym odsłuchiwany jest materiał. Ponadto, raz zapamiętany referencyjny poziom głośności może być przywołany w dowolnym momencie. Dodany został także przycisk DIM [-20 dB].

Nieprawdopodobnie niska latencja

RME QS korzysta z najwyższej klasy przetworników A/D firmy Cirrus Logic, oferujących niedoścignione parametry w zakresie zniekształceń oraz stosunku sygnał/szum. To, co najbardziej odróżnia ten przetwornik od innych dostępnych na rynku to innowacyjny filtr cyfrowy, pozwalający po raz pierwszy osiągnąć opóźnienia rzędu 12 próbek [0.25 ms] w przypadku pracy w trybie Single Speed, 9 próbek [0.09 ms] przy Double Speed oraz 5 [!] próbek [0.026 ms] w trybie Quad Speed.

Powyższe wartości stanowią mniej, niż jedną czwartą latencji, jaką cechują się znacznie droższe urządzenia. Jest to ważny krok w kierunku redukcji latencji w studiach nagraniowych opartych na komputerowych systemach rejestracji. W przypadku modeli DS i QS latencję można po prostu zignorować. Przetworniki D/A cechują się opóźnieniem rzędu 5 – 10 próbek sprawiając, że monitorowanie „analogowo-cyfrowe” staje się monitorowaniem w stylu „czysto

OPINIE o RME ADI-8 QS