Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

Korg MiniLogue XD syntezator

EAN: 4959112192218
Promocja
Konkurs opinii - strona

Korg MiniLogue XD

POLIFONICZNY SYNTEZATOR ANALOGOWY O OGROMNYCH MOŻLIWOŚCIACH

Minilogue w nowej odsłonie to jeszcze większy potencjał kreowania brzmień i nowe możliwości.

To 4 głosowy syntezator,, który na pokładzie posiada 500 presetów oraz sekwencer krokowy. To mała wersja KORGA PROLOGUE, a to dlatego że posiada również USER OSCILATOR, czyli możemy wczytywać do niego nowe oscylatory. Możemy je sami napisać, lub pobrać ze strony producenta, albo kupić. To samo dotyczy sekcji efektów. Mamy Delay, Reverb, Mod Effects, a w każdym miejsce USER na nowe algorytmy. Syntezator dysponuje aż 3 oscylatorami (VCO1, 2 oraz Multi Engine). Nowością jest brak kółek Modulacyjnych. Zastąpiono je Joystickiem.

Oprócz niesamowitego analogowego brzmienia i dającej radość kontroli parametrów oferowanych przez Minilogue, nowy Minilogue XS daje
nowy cyfrowy silnik brzmieniowy, wbudowany sekwencer, funkcję micro tuningu rozszerzając dzięki temu możliwości projektowania dźwięków oraz wykorzystanie instrumentu podczas gry na żywo.

Czterogłosowa polifoniczna synteza analogowa
Analogowy układ syntezatora miniloga, którego autentyczne brzmienie analogowe miało ogromny wpływ na syntezatorowy świat, został rozwinięty dla minilogue'a xd.
Struktura głosowa miniloga xd to 2VCO + MULTI ENGINE, 1VCF, 2EG, 1VCA i 1LFO.

Oprócz charakterystycznych obwodów, takich jak wave shaping w celu ukształtowania oscylatora i przełącznika sync/ring, dostępna jest również modulacja krzyżowa, ostry dwubiegunowy filtr i przełącznik drive, który zwiększa objętość i moc sygnału skierowanego wprost do filtra miniloga xd.


Każdy parametr został dokładnie dostrojony w oparciu o oczekiwania muzyków i producentów od syntezatora.
Zakres brzmienia mieści się w przedziale od ciepłych padów, typowych dla basów analogowych do grubych i ostrych tonów typu lead, przebijającycych się przez każde inne brzmienie.

OPINIE o Korg MiniLogue XD