Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

Genelec 8260APM aktywny monitor studyjny

Genelec 8260APM

Nowy monitor trójdrożny Genelec 8260A DSP to arcydzieło w zakresie projektowania układów elektroakustycznych. Genelec 8260A reprezentuje połączenie najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii audio z wyrafinowaną technologią konstrukcji monitorów.

Technologia wprowadzona przez firmę Genelec pod nazwą Minimum Diffraction Coaxial (MDCTM) stanowi duży krok w kierunku osiągnięcia perfekcji w technice audio stosowanej w monitorach odsłuchowych.  Przełomowe w zakresie technologii zastosowanie głośnika współosiowego pozwala osiągnąć niespotykany dotąd efekt brzmieniowy, spójność obrazu dźwiękowego zarówno w przypadku odsłuchu na osiach akustycznych monitora jak i przy odchyleniu od osi.

Nowy monitor Genelec 8260A po raz pierwszy łączy ze sobą zastosowanie głośnika o konstrukcji współosiowej Minimum Diffraction Coaxial (MDCTM) z technologią Directivity Control Waveguide™ (DCWTM – technologia kontrolowania promieniowania fali dźwiękowej w przewidywalnym kierunku), co pozwala na spójne połączenie dwóch głośników i uzyskanie szerszego pasma przenoszenia. Jednocześnie dwa głośniki stanowią jednolite źródło promieniowania w zakresie średnich i wysokich częstotliwości.

Nowy monitor należy do serii monitorów Genelec 8200 nagrodzonej m.in. nagrodą TEC Award. Podobnie jak w innych monitorach z tej serii funkcje związane z przetwarzaniem dźwięku wspomagane są technologią cyfrową opartą na DSP. Te funkcje to: regulacja częstotliwości zwrotnicy, korekcja głośników, wyrównanie fazowe, korekcja związana z dopasowaniem do akustyki pomieszczenia, autokalibracja, sterowanie systemem korekcji i filtrów, kompensacja odległości pomiędzy monitorami.

Funkcjami DSP zarządza oprogramowanie Genelec Loudspeaker Manager (GLMTM). Dzięki niemu możliwe jest konfigurowanie monitorów i subwooferów wyposażonych w moduły DSP w zestawy wielokanałowe. Moduł automatycznej kalibracji i wyrównywania systemu zawarty w oprogramowaniu (AutoCalTM) pozwala na dopasowaniu charakterystyki częstotliwości i parametrów monitora do pomieszczenia w jakim monitory się znajdują.

Nowy monitor 8260A posiada obudowę wykonaną z aluminium w technologii Minimum Diffraction EncloosureTM (MDETM). Zaokrąglony kształt obudowy niweluje występowanie dyfrakcji fal dźwiękowych i wpływa tym samym na stabilność obrazu akustycznego. Metalowa obudowa jest również odporniejsza na wibracje i rezonanse. Każdy monitor jest wyposażony w gumową podstawkę Iso-PodTM , która pomaga wyregulować kąt nachylenia monitora, jak również izoluje monitor od płaszczyzny podstawy (podstawki lub statywu monitora). Monitor posiada również otwory instalacyjne umożliwiające montaż monitora do statywów podłogowych lub naściennych.

OPINIE o Genelec 8260APM