Logo hurtowniamuzyczna.pl
Logo hurtowniamuzyczna.pl

Akordeony

Filtry

    Producent
  • Produkty
  • Cena
    -
Kategorie
Widok
Sortuj
pierwsza
poprzednia
następna Ostatnia
Produktów

Akordeony

Akordeony

Każdy instrument posiada własne, unikalne brzmienie, dlatego świat muzyki jest taki bogaty. Niektórzy często zastanawiają się nad tym jaki instrument jest najtrudniejszy do nauki, a znaczna część osób za najtrudniejszy instrument uważa skrzypce. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ trudność nauki gry zależy również od indywidualnego tempa przyswajania wiedzy. Jeśli jednak chcemy zrobić zestawienie wyjątkowo trudnych instrumentów, to nie może wśród nich zabraknąć akordeonu.

Każdy z nas zna brzmienie akordeonu, ale nie każdy wie jak skomplikowanym jest on instrumentem. Podczas gry musimy operować dwiema klawiaturami jednocześnie, nie zapominając o nabieraniu i wypuszczaniu powietrza. Wybór pierwszego akordeonu nie jest łatwy, ponieważ początkujący muzycy wiedzą niewiele na temat akordeonów. Warto wybierać instrumenty sprawdzonych producentów. Dobrym wyborem będzie akordeon Hohner Bravo I 49 F, który jest chętnie polecanym modelem zarówno na forach internetowych jak i na stronach poświęconych muzyce.

Akordeon jest instrumentem o długiej historii i pięknym brzmieniu, które wbrew pozorom jest bardzo instrumentalne i znajduje zastosowanie w wielu gatunkach muzycznych, nawet w muzyce metalowej, czego dowodzą niektóre zespoły muzyczne z Finlandii.

Niegdyś bardzo popularny, przez pewien czas zapomniany, dziś akordeon wraca do łask wielu muzyków. Trudno wyobrazić sobie muzykę ludową, która dziś tak często wplata się do muzyki nowoczesnej właśnie bez akordeonu. Przed wyborem akordeonu musimy porozmawiać z kimś kto pomoże nam wybrać akordeon, bo ten wcale do łatwuch nie należy. Ilość basów, chórów czy registrów, wersja klawiszowa czy guzikowa - to pytania przyszłych akordeonistów przed wyborem pierszego instrumentu. 

Niewątpliwie jednym z najbardziej znanych miejsc na mapie dla akordonistów jest Castelfidardo we Włoszech. To prawdziwe zagłębie tych instrumentów. Wiele osób profesjonalnie zajmujących się grą świadomie wybiera markę właśnie z Castelfidardo, bo wie, że tam akordeony są całym życiem. To coś więcej niż tylko instrument, to wielka pasja. Staranność jaką producenci wkładają w wykonanie tych instrumentów przekłada się później na ich brzmienie oraz długowieczność. Jednym z wiodących producentów akordeonów z Włoch jest marka Fisitalia. Oferuje ona szeroką gamę instrumentów zarówno klawiszowych jak i guzikowych. Wykonuje również instrumety na specjalne zamówienie. Customowe wersje kolorystyczne obudowy, guzików czy miechów, rodzaje materiałów użytych do wykonania, strój, wszystko wedle Waszych upodobań i preferencji.