Klawiatury sterujące

Filtry

    Producent
  • Produkty
  • Cena
    -
Kategorie
325 zł
Aktualnie niedostępny
774 zł Cena regularna
599 zł
najniższa cena
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką.
639 zł
Aktualnie niedostępny
2035 zł
Aktualnie niedostępny
586 zł
Aktualnie niedostępny
1279 zł
Aktualnie niedostępny
395 zł
Darmowa dostawa
1999 zł
Aktualnie niedostępny
319 zł
Aktualnie niedostępny
919 zł
Aktualnie niedostępny

Klawiatury sterujące

Klawiatury sterujące

W studiu nagrań spotkamy wiele różnorodnego sprzętu, służącego do rejestracji dźwięku. Do najpopularniejszych urządzeń tego typu należą bez wątpienia mikrofony, jednak poza nimi chętnie używane są także interfejsy audio oraz klawiatury sterujące. Te ostatnie swoim wyglądem przypominają nieco keyboard i choć można na nich grać jak na instrumencie muzycznym, to ich główne zastosowanie jest inne. Podczas nagrywania i pracy nad dźwiękiem korzystamy z oprogramowania, które samo w sobie posiada różnorodne wirtualne pokrętła oraz przyciski, które pozwalają między innymi na zmianę wartości tonalnej dźwięku czy wyciszenie jednej z nagranych ścieżek. Obsługa tylu wirtualnych pokręteł z poziomu monitora jest niewygodna i mało dokładna. Tu z pomocą przychodzą klawiatury sterujące.

Klawiatura midi

Klawiatura sterująca, znana także jako klawiatura midi, jest urządzeniem wyposażonym nie tylko w klawisze, ale także w pokrętła oraz inne przyciski. Użytkownik może za jej pomocą przypisać pokrętła wirtualne do tych znajdujących się w urządzeniu, dzięki czemu może w czasie rzeczywistym zmieniać różnorodne wartości dźwięku za pomocą pokrętła mechanicznego. Dzięki temu praca nad dźwiękiem staje się nie tylko znacznie bardziej wygodna, ale co ważne, jest także bardziej dokładna. Klawiatury midi są bardzo chętnie wybierane przez osoby zajmujące się homerecordingiem, czyli tworzeniem własnego studia nagraniowego w domu. Dobrej klasy klawiatura midi do domowego użytku nie musi być droga, czego jednym z przykładów jest M-Audio Axiom Air 32 mini, która pomimo niewielkich gabarytów jest w stanie zapewnić użytkownikowi wiele możliwości.

Użytkownik zawsze może przypisać wirtualne pokrętło do tego mechanicznego znajdującego się w klawiaturze, jednak czasami czynność ta jest żmudna. Urządzenie posiada technologię HyperControl, która pozwala na automatyczne mapowanie potencjometrów, dzięki czemu użytkownik może zaoszczędzić sporo czasu i rozpocząć pracę chwilę po podłączeniu klawiatury. Ponadto sprzęt posiada pamięć na 10 różnych ustawień użytkownika. Dzięki temu z tej samej klawiatury może korzystać kilka osób lub użytkownik może stworzyć 10 różnych ustawień w zależności od programu, na jakim pracuje, lub tego, jakie ustawienia będą potrzebne przy konkretnej sesji nagraniowej. M-Audio Axiom Air 32 mini posiada niewielkie gabaryty, dzięki czemu można ją z czystym sumieniem polecić każdemu, kto szuka małej klawiatury midi do domowego studia nagrań.

Profesjonalny sprzęt studyjny 

Poza niewielkimi klawiaturami sterującymi znajdziemy także znacznie bardziej rozbudowane modele, które oferują więcej opcji i mogą być z powodzeniem używane jako instrument muzyczny, co bardzo często przydaje się podczas sesji nagraniowej. Przykładem takiego sprzętu jest klawiatura Akai Mpk 261, która jest wyposażona w 61 pół ważonych klawisz oraz 16 niezwykle czułych na nacisk i siłę uderzenia padów. Dzięki temu użytkownik może swobodnie grać na klawiaturze i przypisywać brzmienia perkusyjne do padów, choć jest to tylko jedna z wielu możliwości, jakie oferuje sprzęt. Oczywiście klawiatura pozwala na przypisanie do siebie potencjometrów programu, którego używamy do pracy nad dźwiękiem. Wielką zaletą jest technologia plug-and-play, dzięki której w celu rozpoczęcia pracy wystarczy jedynie podłączyć klawiaturę do komputera poprzez port USB, bez konieczności używania dodatkowego, zewnętrznego zasilania.

Poradniki w Klawiatury sterujące

Kupujemy klawiaturę MIDI

Klawiatury MIDI stały się bardzo ważnym narzędziem podczas produkcji muzyki przez współczesnych muzyków oraz producentów w związku z co raz częstszym wykorzystywaniem instrumentów wirtualnych na scenie oraz w studio. Czym jest klawiatura MIDI? Kiedy w latach osiemdziesiątych...