Organy kościelne

Widok
Sortuj
Produktów
5990 zł
Zapytaj o dostępność
9029 zł
Na zamówienie
8149 zł
Na zamówienie
9735 zł
Na zamówienie
6325 zł
Na zamówienie
pierwsza
poprzednia
następna
Ostatnia
Produktów

Organy kościelne

Organy

Są takie instrumenty, które mają bardzo duże możliwości brzmieniowe. Jeżeli szukamy takiego sprzętu, powinniśmy rozpocząć poszukiwania wśród instrumentów klawiszowych. Do wyboru mamy keyboardy, syntezatory, pianina cyfrowe i wiele innych. Jednych z ciekawszych instrumentów są organy, które zna każdy, ale nie każdy je widział.

Myśląc o organach, wyobrażamy sobie zazwyczaj znacznych rozmiarów instrument, z długimi rurami sięgającymi pod sufit. Organy kojarzą się także z kościołem, bo tam zazwyczaj możemy usłyszeć je na żywo. Organy to jednak nie tylko kościół, ponieważ instrument ten był niejednokrotnie wykorzystywany w muzyce rockowej, czego dowodzą zespoły takie jak Deep Purple czy Led Zeppelin. Organy elektroniczne przypominają wyglądem keyboard, ale brzmią zupełnie inaczej. Dobrym wyborem jest model Korg BX 3, który posiada wszystkie brzmienia pełnowymiarowych organów.

Wybierając organy, warto decydować się na dobrych i sprawdzonych producentów, takich jak Orla, Korg, Roland czy Hammond, który sam w sobie jest gwarancją najwyższej jakości. Organy osiadają specyficzne brzmienie, ale to nie oznacza, że ich zastosowanie tyczy się tylko muzyki kościelnej, ponieważ organy doskonale sprawdzą się w wielu gatunkach muzycznych.