Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

Wzmacniacze basowe

Widok:
Sortuj:
  • Producent
  • Produkty
  • Cena

następna

Wzmacniacze basowe

Niektóre instrumenty są niedoceniane przez wiele osób. Weźmy za przykład typowy skład zespołu rockowego i zastanówmy się na co zwracamy największą uwagę. Najczęściej naszą uwagę przykuwa wokal i gitara, ale co z gitarą basową?

Wybór wzmacniacza

Gitara basowa jest bardzo ważną częścią każdego zespołu, i mówi się, że zauważymy ją wtedy gdy basista nagle przestanie grać. Coś w tym jest, bo niskie, basowe brzmienie wypełnia całą przestrzeń dźwiękową reszty instrumentów i sprawia, że brzmienie zespołu jest po prostu lepsze. Jak zadbać o to by nasz bas zabrzmiał pewnie i mocno? Jest na to kilka sposobów. Należy wybrać odpowiedni dla nas instrument, dużo ćwiczyć, ponieważ brzmienie kreujemy także sposobem gry, ale na nic nie zda nam się nawet najlepsza gitara basowa, jeśli nie podłączymy jej do wzmacniacza.
Wybór odpowiedniego wzmacniacza również jest bardzo ważny, ale nie jest to nic tak trudnego z czym nie potrafilibyśmy sobie poradzić. Dobry wzmacniacz basowy nie musi być drogi, a dowodzi temu model Warwick BC 20, który posiada ośmiocalowy głośnik, który bez problemu sprawdzi się w domu i na próbach, dwucalowy głośnik wysokotonowy i podstawową korekcję tonów.

Sprawdzone marki

Nie musimy wydawać dużej kwoty aby zabrzmieć dobrze. Wystarczy, że poszukamy dobrego i sprawdzonego wzmacniacza. Warto rozpocząć poszukiwania wśród marek takich jak Warwick, Ashdown, Hartke czy Ampeg.

Poradniki w Wzmacniacze basowe

  • Co musisz wiedzieć przed zakupem wzmacniacza basowego?

    Wzmacniacze basowe – pytania i odpowiedzi. Wybór wzmacniacza to druga co do wagi – tuż po wyborze basu – decyzja, którą musi podjąć prędzej czy później każdy basista. Wzmacniacz to nie tylko monitor sceniczny, chociaż niezwykle często odgrywa jedynie taką... czytaj więcej
  • Kupujemy wzmacniacz basowy

    Lampa vs tranzystorJeżeli szukamy wzmacniacza basowego o dużej mocy, który nie zrujnuje naszego budżetu to prawdopodobnie wybór padnie na konstrukcję tranzystorową. Wzmacniacze lampowe są zazwyczaj dużo droższe, a także jak można się tego spodziewać, bardziej zawodne. W zasadzie... czytaj więcej