Statywy sceniczne, windy

Statywy sceniczne, windy

Wiele osób odwiedza kluby muzyczne i chodzi na koncerty po to by posłuchać dobrej muzyki, rozerwać się i zintegrować się z przyjaciółmi.

Owszem, w domu również można zorganizować zabawę oparta na muzyce, jednak to nie będzie to samo, ponieważ w klubach muzycznych spotkamy nie tylko wysokiej klasy sprzęt muzyczny który zapewnia doskonałą jakość dźwięku, lecz także urządzenia służące do tworzenia efektów świetlnych, takie jak reflektory, ruchome głowy, lampy stroboskopowe czy lasery.

To scena jest sercem klubu muzycznego, a dobrze skonstruowana scena wraz z odpowiednim repertuarem jest gwarancją dobrej zabawy. Same lampy to nie wszystko, ponieważ w celu uzyskania odpowiedniego efektu powinno się je zamontować w strategicznych punktach, więc nie tylko na podłodze lub pod sufitem, lecz również w przestrzeni pomiędzy.

W tym celu najlepiej wykorzystać statywy sceniczne, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby były w stanie udźwignąć ciężkie lampy i unieść je na pożądaną wysokość. Przykładem może być statyw Soundsation LSA-300, który jest w stanie utrzymać sprzęt o wadze do pięćdziesięciu kilogramów, a także wynieść go na maksymalną wysokość 3,3 metra.

Statyw został wykonany z bardzo wytrzymałych komponentów, dzięki czemu zapewnia doskonałą stabilność, a 35 milimetrowa średnica pozwala na używanie go także jako statywu kolumnowego. Dobrze skonstruowana scena zaopatrzona jest nie tylko w sprzęt oświetleniowy, lecz także różnego rodzaju akcesoria, a podstawą jest sama konstrukcja.

O niej warto pomyśleć na samym początku, ponieważ scena również powinna mieć własny udźwig którego nie należy przekraczać aby mieć pewność, że cała konstrukcja jest solidna i niezawodna. Budując scenę należy pamiętać o tym by wykorzystać najlepszej jakości nogi do podestu i wybrać je według ich wytrzymałości i długości.