Pianina hybrydowe

7390 zł Cena regularna
6990 zł
najniższa cena
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką.
6990 zł
Aktualnie niedostępny
7390 zł Cena regularna
6990 zł
najniższa cena
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką.
6990 zł
Aktualnie niedostępny
110845 zł
Aktualnie niedostępny
135625 zł
Aktualnie niedostępny
138249 zł
Aktualnie niedostępny
101397 zł Cena regularna
87705 zł
najniższa cena
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką.
88000 zł
Aktualnie niedostępny
69000 zł
Dostępny

Pianina hybrydowe

Pianina hybrydowe

Pianino jest wspaniałym instrumentem muzycznym o bardzo długiej i bogatej historii. Zazwyczaj kojarzy nam się ono z muzyką klasyczną, jednak konstrukcja oraz brzmienie pianina pozwala na to, aby z powodzeniem odnalazło się ono w absolutnie każdym gatunku muzycznym. Osoby rozpoczynające grę na instrumencie klawiszowym bardzo często marzą o tym, aby w przyszłości grać na pełnowymiarowym pianinie akustycznym, jednak przy stanie aktualnej technologii coraz więcej osób chętnie spogląda w kierunku pianinom hybrydowym, które na pierwszy rzut oka wyglądają dokładnie tak samo, jak ich akustyczne pierwowzory. O ile kilkanaście lat temu instrumenty cyfrowe nie cieszyły się aż taką popularnością, to dziś bardzo często zaskakują one możliwościami oraz pięknym, bogatym brzmieniem. Czym jest pianino hybrydowe i komu warto je polecić?

Pianino hybrydowe a akustyczne

Pianina akustyczne oraz hybrydowe mają niemal tyle samo podobieństw co różnic. Główną różnicą jest fakt, że pianino hybrydowe zostało wyposażone w specjalnie zaprojektowany moduł brzmieniowy, który w zależności od wybranego modelu pozwala uzyskać różnorodne brzmienia. Nie należy jednak liczyć na ilość brzmień znaną z keyboardów oraz syntezatorów, ponieważ podczas konstrukcji pianin hybrydowych kładziony jest nacisk przede wszystkim na jakość brzmienia oraz komfort gry. Z tego powodu w większości modeli spotkamy kilka brzmień, lecz będą one tak głębokie i naturalne, że problemy z odróżnieniem ich od akustycznych brzmień będą mieć nawet zaawansowani muzycy.

Bogate brzmienie pianina hybrydowego

Dzięki modułom brzmieniowym użytkownik może w bardzo wygodny i szybki sposób zmienić brzmienie swojego instrumentu, dostosowując charakter dźwięku do aktualnie granego gatunku muzycznego. Pianina hybrydowe są tworzone w taki sposób, aby jak najwierniej odwzorować nie tylko samo brzmienie pianina akustycznego, ale także komfort podczas gry. Z tego powodu w pianinie hybrydowym uświadczymy w pełni ważoną klawiaturę, która oddziałuje na nacisk oraz dynamikę uderzania w klawisze. Dzięki temu użytkownik może na bieżąco wpływać na charakter brzmienia poprzez sposób gry. Uderzając lekko w klawisze, można grać delikatne i spokojne pasaże, z których można od razu przejść do głośnych i agresywnych brzmień powstałych w skutek silniejszych uderzeń. Podczas gry na pianinie akustycznym można usłyszeć charakterystyczne niuanse, których próżno szukać w większości instrumentów cyfrowych. Jako przykład może posłużyć praca młoteczka, która również została odwzorowana w pianinie hybrydowym.

Pianino Yamaha

Na rynku muzycznym wyjątkowym zainteresowaniem cieszą się pianina firmy Yamaha, które są cenione nie tylko za niewygórowaną cenę, ale także za bardzo wysoką jakość brzmienia. Dobrym przykładem jest pianino Yamaha nu1x Avant Grand, które zostało skonstruowane w taki sposób, aby jak najwierniej odwzorować brzmienie oraz komfort towarzyszący muzykowi podczas gry na pianinie akustycznym. Model oferuje bardzo głębokie i naturalne brzmienie nawet jeśli gramy w słuchawkach, dynamiczną klawiaturę oddziałującą nawet na drobną zmianę siły nacisku klawiszy, a także pełne detali i solidne wykonanie, dzięki któremu instrument po prostu wygląda pięknie i cechuje się elegancją.

Poradniki w Pianina hybrydowe

Czym jest pianino hybrydowe ?

Od kilkunastu lat producenci pianin cyfrowych próbują jak najwierniej odzwierciedlić nie tylko brzmienie fortepianu akustycznego w swoich modelach ale i pracę klawiatury. Postęp technologiczny jest już na tak wysokim poziomie, że cele te są prawie na wyciągniecie ręki. Jeżeli chodzi...