Logo hurtowniamuzyczna.pl
Logo hurtowniamuzyczna.pl

Gitary klasyczne

Filtry

    Producent
  • Produkty
  • Cena
    -
Dodatkowe filtry
Rozmiar
Kolor
Leworęczne
Top
Tył i boki
Podstrunnica
Kategorie
Widok
Sortuj
2999 zł
1949 zł 2160 zł
2319 zł 2570 zł
pierwsza
poprzednia
następna Ostatnia
Produktów

Gitary klasyczne

Gitary klasyczne

Gitara klasyczna jest instrumentem o bardzo długiej i burzliwej historii. Na przestrzeni lat ten instrument zmieniał się pod względem konstrukcyjnym, co miało bezpośredni wpływ na jego brzmienie. Dziś gitara klasyczna jest bardzo często polecana, jako instrument dla osób, które dopiero zaczynają naukę gry. Jest tak przede wszystkim za sprawą tego, że struny w gitarze klasycznej są wykonane z nylonu, który jest delikatnym i miękkim materiałem, dzięki czemu dłuższa gra na gitarze klasycznej nie powoduje bólu w opuszkach u początkujących muzyków. Zanim zdecydujemy się na zakup gitary klasycznej, powinniśmy wiedzieć, czym się należy się kierować, aby wybrać taki model, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom.

Gitara klasyczna a akustyczna

Wielu początkujących gitarzystów często myli gitarę klasyczną z akustyczną, które na pierwszy rzut oka są do siebie podobne. Najlepszym sposobem na odróżnienie gitary klasycznej od akustycznej, jest przyjrzenie się strunom, jakie są zamontowane w instrumencie. Gitara klasyczna powinna posiadać struny nylonowe, podczas kiedy w gitarze akustycznej spotkamy struny wykonane z metalu. Pamiętajmy, że posiadając gitarę klasyczną, nie powinniśmy montować w niej metalowych strun, ponieważ mają one znacznie silniejszy naciąg, niż zestaw strun wykonany z nylonu. Założenie metalowych strun w gitarze klasycznej może skutkować wykrzywieniem gryfu, a nawet wyrwaniem mostka. Kolejną różnicą pomiędzy tymi dwoma instrumentami jest to, że gitara klasyczna posiada łączenie gryfu z pudłem na wysokości dwunastego progu, podczas kiedy w gitarze akustycznej jest to próg piętnasty. Gitara akustyczna wybrzmiewa bardzo ciepłym, i delikatnym tonem i nie jest aż tak głośna jak gitara akustyczna.

Gitara klasyczna dla początkujących

Gitara klasyczna jest chętnie polecana na początek nie tylko z uwagi na nylonowe struny, które są w niej zamontowane, ale także ze względu na fakt, że instrument ten nie wymaga dodatkowego nagłośnienia, dzięki czemu nie musimy posiadać większego budżetu, który obejmie instrument oraz sprzęt nagłośnieniowy. Dobrej jakości gitara klasyczna nie musi być droga, czego dowodem jest model Yamaha C40. Instrument ten posiada boki oraz spód wykonane z drewna meranti oraz płytę wierzchnią, do której produkcji posłużył świerk. Gitara charakteryzuje się dzięki temu bardzo czystym i ciepłym tonem. Na plus należy zaliczyć także dobrze wyprofilowany gryf, dzięki któremu gra na instrumencie przebiega bardzo komfortowo. Jeżeli decydujemy się na zakup pierwszej gitary, warto dobrać do niej akcesoria, takie jak pokrowiec czy tuner gitarowy, za pomocą którego w szybki i wygodny sposób nastroimy swój instrument.

Gitara klasyczna ¾

Kryteria wyboru instrumentu mogą się zmienić, jeżeli poszukujemy gitary dla dziecka. W ofercie dostępne są gitary klasyczne występujące w różnych rozmiarach, dzięki czemu można lepiej dobrać gitarę do dziecka. Jeśli szukamy gitary dla kilkulatka, zdecydowanie lepszym wyborem od gitary pełnowymiarowej będzie gitara klasyczna w rozmiarze ¾. Taki instrument sprawdza się doskonale nie tylko jako gitara dla dziecka, ale także dla osób dorosłych o niewielkich dłoniach, lub poszukujących lekkiej gitary, która nie będzie sprawiać problemów podczas transportu.

Poradniki w Gitary klasyczne

Wybór strun do gitary klasycznej

Gitara klasyczna jest często mylnie uważana za jedyny słuszny instrument na początek przygody z muzyką. Nie wiadomo skąd wzięło się takie twierdzenie, możliwym jest że stoją za tym nylonowe struny, które nie sprawiają takich trudności w dociskaniu jak metalowe. Prawdą jednak jest...