Przewody DMX

Przewody DMX

Muzyka i efekty świetlne

Muzyka jest podstawą każdego udanego koncertu i imprezy. Jednak, aby impreza była naprawdę niezapomniana, organizatorzy często wykorzystują dodatkowe efekty świetlne. Laserowe show, reflektory, lampy stroboskopowe i wiele innych urządzeń sprawiają, że zabawa jest jeszcze lepsza i na dłużej zapada w pamięć.

Jakie urządzenia wybrać i jak je zamontować?

Każde z urządzeń oferuje inne możliwości, zależne od rodzaju i modelu sprzętu. Aby uzyskać pożądany efekt, należy dobierać urządzenia do konkretnych miejsc. Lampy świetlne, np. reflektory, najlepiej sprawdzają się umieszczone bezpośrednio na scenie. Natomiast lasery lepiej zamontować na rusztowaniach lub specjalnych statywach.

Jakie przewody wybrać?

Aby urządzenia działały, niezbędne są przewody. Wybierając okablowanie, należy kierować się przede wszystkim jego jakością i dopasowaniem do urządzeń, jakie posiadamy. Warto wybrać przewody dobrej jakości, np. od firmy Stagg, ale nie warto na nich oszczędzać. Ważna jest także długość przewodu, szczególnie jeśli podwieszamy sprzęt wysoko. Należy wybrać przewód o minimalnej długości, która zapewni odpowiednią swobodę ruchu, ale jednocześnie nie będzie napięty. Dając urządzeniom kilka centymetrów przewodu więcej, zapewnimy pełen zakres ruchu i unikniemy ryzyka upadku sprzętu.