Pałki perkusyjne

Widok
Sortuj
Produktów
75 zł
Dostępny
77 zł
Dostępny
85 zł
Dostępny
78 zł
Dostępny
69 zł
Dostępny
58 zł
Dostępny
89 zł
Zapytaj o dostępność
17 zł
Chwilowo niedostępny
66 zł
Dostępny
28 zł
Dostępny
28 zł
Dostępny
228.15 zł
Na zamówienie
309.15 zł
Na zamówienie
282.15 zł
Na zamówienie
376.65 zł
Na zamówienie
282.15 zł
Na zamówienie
282.15 zł
Na zamówienie
282.15 zł
Na zamówienie
322.65 zł
Na zamówienie
322.65 zł
Na zamówienie
322.65 zł
Na zamówienie
336.15 zł
Na zamówienie
pierwsza
poprzednia
następna Ostatnia
Produktów

Pałki perkusyjne

Pałki perkusyjne

Początkujący perkusiści często borykają się z problemem wyboru właściwych pałek perkusyjnych. Rzeczywiście różnorodność kształtów, marek, rozmiarów może przyprawiać o zawrót głowy. Jednak nie taki diabeł straszny…

  

Wykonanie

Standardowo pałki perkusyjne wykonywane są z różnego rodzaju drewna (np. grabu, hikory, dębu).  Informacja, jakiego drewna użyto przy produkcji danego kompletu pałek, znajduje się bezpośrednio na pałkach lub na opakowaniu. Warto zapoznać się z anglojęzycznym nazewnictwem, gdyż często producenci informują swoich klientów o budulcu pałek właśnie w języku angielskim: hikora – hickory, dąb - oak ,  brzoza - birch, klon - maple, grab – hornbeam. Za sprawą innowacyjnych rozwiązań na rynku dostępne są również pałki w całości wykonane z tworzywa sztucznego. W tym miejscu należy przywołać  firmę Ahead, która uznawana jest za pioniera tego typu rozwiązań. Ahead oferuje trzyczęściowe pałki wykonane z syntetycznego tworzywa. Warto podkreślić, że dwie z trzech części są wymienne.

Grubość, waga, zakończenie

Informacja o każdym z wyżej wymienionych pojęć zawarta jest w oznaczeniu, np. 7A, 140D, 2B. Polscy producenci, np. Gładek czy Mat Max posługują się numerologią 130-160. Im większy numer tym pałka jest grubsza i cięższa. Litera występująca po cyfrze (np. A,B,C,D,E) oznacza  kształt główki. Zagraniczni producenci posługują się nieco inną numerologią – np. 5A, 7B, 2B. W tym przypadku, im mniejsza cyfra tym pałka jest grubsza i cięższa. Litera, zupełnie jak w przypadku polskich produktów, oznacza rodzaj główki. Główka, w zależności od kształtu, wpływa na brzmienie instrumentu. Główki w kształcie łzy (teardrop) powodują nieco cięższe brzmienie talerzy, z kolei małe okrągłe główki wydobywają z nich więcej góry. Duże okrągłe nadają ciężkie, mięsiste brzmienie naciągom. Warto zaznaczyć, że w zależności od marki dany symbol może oznaczać nieco inny rozmiar rzeczywisty (np. mierzony w centymetrach). Wśród wiodących zagranicznych marek produkujących pałki perkusyjne należy wymienić Vic Firth, Zilijdian, Ahead, Pro mark.

Pałki sygnowane

W poszukiwaniu najwłaściwszego dla nas samych modelu pałek warto sięgać również po pałki sygnowane. Są to modele zaprojektowane przez znanych i cenionych perkusistów, wykonywane natomiast przez znane i cenione marki. W przypadku pałek sygnowanych możemy napotkać pałki w rozmiarze i kształcie nieodbiegającym znacząco od powszechnych modeli, jednak posiadające, np. podpis naszego ulubionego perkusisty lub wykończone w niekonwencjonalnym kolorze. Innym razem możemy trafić na pałki zaprojektowane w sposób zupełnie niespotykany, lecz idealnie odpowiadający naszym gustom.

Podsumowanie

Dobór pałek jest kwestią indywidualną, dlatego warto testować tak wiele modeli, jak to tylko możliwe.