Logo hurtowniamuzyczna.pl
Logo hurtowniamuzyczna.pl

Mikrofony

Filtry

    Producent
  • Produkty
  • Cena
    -
Kategorie
Widok
Sortuj
299 zł
779 zł
218 zł
218 zł
839 zł
899 zł
339 zł
649 zł
169 zł
389 zł
319 zł
219 zł
199 zł
319 zł
289 zł
289 zł
249 zł
199 zł
449 zł
754 zł
72 zł
359 zł
1479 zł
1099 zł
739 zł
339 zł
395 zł 396 zł
479 zł
244 zł
244 zł
1349 zł
599 zł
439 zł
149 zł
69 zł
pierwsza
poprzednia
następna Ostatnia
Produktów

Mikrofony

Mikrofony

Osoby zajmujące się nagrywaniem muzyki lub nagłaśnianiem dźwięku z pewnością interesują się tematyką mikrofonów. Na pierwszy rzut oka mikrofony wyglądają bardzo podobnie, jednak należy wiedzieć, że dzielą się one na różne rodzaje i są w stanie zaoferować zupełnie inne możliwości w zależności od swojej konstrukcji. Co prawda dźwięk nagramy za pomocą każdego mikrofonu, jednak niektóre modele sprawdzą się lepiej do prowadzenia podcastów w spokojnych, cichych warunkach, a inne konstrukcje mikrofonów będą lepszym wyborem dla osób wygłaszających przemowy w gwarnych salach. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę podczas wyboru mikrofonu?

Mikrofon do komputera

Jednymi z najczęściej wybieranych mikrofonów są te, które służą do komunikacji podczas rozmów za pośrednictwem komputera. Tego typu sprzęt nie musi odznaczać się doskonałą jakością przenoszenia dźwięku, jednak powinien oferować czysty i przede wszystkim wyraźny głos po nagraniu lub nagłośnieniu. W ofercie sklepu można znaleźć wiele mikrofonów spełniających tę rolę, czego przykładem jest Samson CM11B. Mikrofon ten przykuwa uwagę swoją konstrukcją, ponieważ nie posiada kapsuły na wydłużonym uchwycie. Zamiast tego charakteryzuje się on płaską konstrukcją, która nie zajmuje dużo miejsca i może doskonale wpasować się w powierzchnię biurka lub pulpitu. Mikrofon firmy Samson posiada charakterystykę wszechkierunkową, która pozwala na dokładne rejestrowanie dźwięku z pola 180 stopni. Dzięki takiej konstrukcji możemy ustawić mikrofon w taki sposób, aby skupiał się on na polu nagrywania, w którym się znajdujemy, co w rezultacie poskutkuje wyraźnym głosem, który nie będzie zanieczyszczony o dźwięki docierające z otoczenia.

Mikrofon pojemnościowy

Osoby, które dopiero zaczynają interesować się tematyką mikrofonów, z pewnością trafiły na pojęcia takie jak „mikrofon pojemnościowy” oraz „mikrofon dynamiczny”. Zanim zdecydujemy się na zakup sprzętu, powinniśmy wiedzieć, czym cechują się obie konstrukcje, ponieważ tylko w ten sposób będziemy mogli dobrać odpowiedni mikrofon do warunków, w jakich chcemy go używać. Mikrofon dynamiczny cechuje się bardzo niskim poziomem szumów własnych oraz wysoką odpornością na sprzężenia i inne niechciane przydźwięku. Taki sprzęt bardzo dobrze sprawdza się w celu nagrywania głośnych instrumentów oraz w trakcie występów na scenie, gdzie często panuje hałas.

Jeśli jednak szukamy urządzenia, które pozwoli nam zarejestrować pełen detali dźwięk instrumentów akustycznych oraz wokalu, wówczas lepszym wyborem będą mikrofony pojemnościowe. Co prawda nie są one aż tak odporne na zakłócenia jak mikrofony dynamiczne, jednak dźwięk nagrany za ich pomocą jest naturalny i pełen głębi. Ciekawym przykładem jest Samson G Track Pro, który oferuje wiele możliwości. Jest to mikrofon pojemnościowy, który jednocześnie może służyć jako interfejs audio. Za jego pomocą możemy nagrywać zarówno linię wokalu jak i gitary. Samson G Track Pro pozwala także na korektę brzmienia w czasie rzeczywistym, co z pewnością docenią osoby, które poszukują mikrofonu oferującego nie tylko wysoką jakość nagranego dźwięku, ale także zauważalną wygodę podczas przeprowadzania sesji nagraniowej.