Oświetlenie architektoniczne

Widok
Sortuj
Produktów
589 zł
Zapytaj o dostępność
pierwsza
poprzednia
następna
Ostatnia
Produktów

Oświetlenie architektoniczne

W Polsce znajdziemy tysiące klubów muzycznych i dyskotek, a bywalcy takich miejsc mają swoje ulubione lokale. Często mówi się, że klub ma swój klimat, ale co to właściwie znaczy i od czego ten klimat zależy?

Podstawą jest wystrój. Przy tym nie można zapominać o repertuarze muzycznym. Jednak to właśnie to, jak wygląda lokal i jakie elementy wystroju są wyposażone, rzuca się w oczy każdej osobie, która przychodzi posłuchać muzyki i rozerwać się.

W klubach i na dyskotekach można zaobserwować całą gamę urządzeń służących do tworzenia efektów świetlnych – od zwykłych lamp po efektowne lasery. Każde z tych urządzeń oferuje inne możliwości, które wpływają na to, jaki klimat będzie posiadało wnętrze.

Bardzo interesujące są lampy znane jako oświetlenie architektoniczne. Te lampy na pewno każdy z nas widział, choć niekoniecznie w klubach muzycznych. Oświetlenie architektoniczne jest wykorzystywane również na zewnątrz do oświetlania budynków czy pomników. Lampy tego typu pozwalają uzyskać bardzo ciepłe, wręcz rozmyte światło, które obejmuje duży obszar, nadając mu specyficzny klimat.

Nie uświadczymy przy nich widocznych promieni świetlnych, co jest sporą zaletą, ponieważ oświetlenie architektoniczne nie powinno być efektowne, lecz spokojne, aby nie wybijać się przed szereg i w ten sposób budować klimat otoczenia.

Lampy różnią się od siebie różnymi czynnikami. Podczas wyboru należy zwracać uwagę przede wszystkim na ich moc, ilość lamp w reflektorach oraz możliwości montażu. Reflektory o większej mocy i ilości lamp oświetlą większy obszar. Takie reflektory sprawdzają się dobrze w oświetlaniu dużych obiektów na zewnątrz lub jako oświetlenie dla wielkich hal koncertowych.

Lampy najczęściej stawia się na podłodze, skierowane w górę pod lekkim kątem w kierunku ściany. Jednak można także spotkać modele, które montuje się na rusztowaniach, aby oświetlić przestrzeń z góry. Podstawowe lampy oferują pojedyncze białe światło, ale jeśli zależy nam na ciepłych barwach, warto wybierać lampy oferujące różne kolory światła.