Kontrabasy

Filtry

16590 zł
Aktualnie niedostępny
7340 zł
Darmowa dostawa
8250 zł
Darmowa dostawa
5000 zł Cena regularna
4210 zł
najniższa cena
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką.
4210 zł
Aktualnie niedostępny
2945 zł
Aktualnie niedostępny
11070 zł
Darmowa dostawa
11070 zł
Darmowa dostawa
8890 zł
Aktualnie niedostępny

Kontrabasy

Kontrabas

To największy z instrumentów smyczkowych. Na kontrabasie gra się stojąc. Kontrabas składa się z wielkiego pudła rezonansowego z otworami w kształcie litery "f", gryfu z podstrunnicą zakończoną główką w kształcie ślimaka, w której umieszczone są mechanizmy do naciągu strun. Struny podparte są na podstawku oraz zamocowane na strunnicy. Kontrabas posiada małą nóżkę, służącą do poparcia instrumentu i uniemożliwiająca przesuwanie instrumentu podczas gry. Posiada cztery struny: E1, A1, D oraz G. Niegdyś struny kontrabasu wykonywane były z jelit zwierzęcych. Ciekawym jest fakt, iż kontrabas był w XVII wieku niezwykle kosztownym instrumentem właśnie ze względu na struny - na jedną strunę potrzebne było około stu jelit zwierzęcych. Dziś struny kontrabasu wykonywane są ze stali. Prawdopodobnie kontrabas wyeluował z wiolonczeli - aby wzmocnić mocne, niskie dźwięki kontrabasu zaczęto budować większe pudło rezonansowe. Początkowo kontrabas pełnił rolę tła w muzyce, dopiero w XIX wieku zaczęto traktować go solistycznie. Historia kontrabasu sięga XVI wieku, kontrabasy tworzono w różnych ośrodkach, np włoskim czy niemieckim.

Najczęściej wybierane kontrabasy przez początkujących to kontrabasy z serii Student Rhapsody B100 lub B110 firmy Hora. Płyta wierzchnia wykonana jest z litego świerku, płyta tylna z laminowanego klonu. Podstrunnica i kołki wykonane są z hebanu, a szyjka z klonu. Boki zrobione są z buku bądź klonu. W całości wykonywane są w Europie przez najlepszych lutników. Posiadają w zestawie smyczek z palisandru brazylijskiego oraz futerał.

Nieco bardziej zaawansowani muzycy sięgają po kontrabasy z serii Advanced Elite B200. Płyta wierzchnia wykonana jest z litego świerku, pozostałe części, czyli płyta tylna, szyjka i boczki wykonane są z klonu. Podstrunnica zrobiona jest z hebanu.

Zaawansowani muzycy wybierają kontrabasy z serii Master Academy B400 lub Professional Symphony B300. Wykonane są z selekcjonowanego świerku oraz przypalanego klonu, podstrunnica zrobiona jest z hebanu.

Kontrabas elektryczny

Nie posiada pudła rezonansowego. Dźwięk kontrabasu wzmacniany jest przy pomocy przetwornika i wzmacniacza elektroakustycznego. Początkowo przeznaczony był do gry muzyki jazzowej, aby wyeliminować problem dudnienia. Przywodzi na myśl brzmienie gitarowe, lecz poprzez grę smyczkiem posiada więcej możliwości.

Firma Stagg oferuje świetne jakościowo i chętnie wybierane kontrabasy elektryczne z szeroką gamą kolorystyczną. Możemy wybrać takie kolory jak czerwony(model EDB TR), metaliczny czarny(model EDB MBK) czy czarny (model EDB BK). Wszystkie wykonane są z litego klonu o wykończeniu lakierowanym. Posiadają wyjście słuchawkowe oraz wejście mini-jack (np na odtwarzacz mp3).

Każda z oferowanych w sklepie marek posiada wieloletnie doświadczenie oraz tysiące klientów na całym świecie. Niezależnie od wyboru modelu satysfakcja jest gwarantowana. W dawnych czasach na zrobienie instrumentu nierzadko trzeba było czekać rok. Dziś jest to jedynie kilka dni za niewielką cenę i mnóstwo radości.