Gitary basowe akustyczne

Gitary basowe akustyczne

Gitary basowe akustyczne

Kiedy gitary elektryczne stały się popularne, wielu muzyków zauważyło w nich potencjał i zaczęło ich używać bardzo często. Gitary akustyczne zaczęły pojawia się nieco rzadziej na scenach, ale żadna gitara elektryczna nie zapewni tak czystego brzmienia jak gitara akustyczna.

Tak samo rzecz ma się z gitarami basowymi. Bo basówka to nie tylko instrument do robienia tła i wydawania niskich dźwięków. Wiele instrumentów może zabrzmieć nisko, ale liczy się jeszcze głębia i charakter danej gitary basowej. Jeżeli kochamy muzykę akustyczną i szukamy odpowiedniej gitary basowej do grania w takim stylu, to najlepszym wyborem będzie gitara basowa akustyczna. Przykładem takiego instrumentu jest Ibanez AEB 8. Pudło rezonansowe tego instrumentu jest w całości wykonane agathisu, dzięki czemu brzmienie jest ciepłe i równomierne. Elektronika tej gitary została wykonana przez firmę Ibanez i oferuje naturalne brzmienie.

Gitary basowe akustyczne doskonale sprawdzają się w muzyce akustycznej, ale nie ograniczajmy się tylko do niej, bo ten typ gitary pasuje również do bluesa, jazzu, country i innych lżejszych gatunków. Warto eksperymentować z brzmieniem i nie ograniczać się tylko do instrumentów typowo elektrycznych, dlatego akustyczny bas może okazać się strzałem w dziesiątkę.