Wzmacniacze akustyczne

Widok
Sortuj
Produktów
1699 zł
Dostępny
1478 zł
Zapytaj o dostępność
1645 zł
Zapytaj o dostępność
2715 zł
Zapytaj o dostępność
5340 zł
Dostępny
7220 zł
Chwilowo niedostępny
10650 zł
Chwilowo niedostępny
11900 zł
Chwilowo niedostępny
5585 zł
Dostępny
1999 zł
Dostępny
1811 zł
Zapytaj o dostępność
519 zł
Zapytaj o dostępność
1820 zł
Dostępny
969 zł
Zapytaj o dostępność
2410 zł
Zapytaj o dostępność
3699 zł
Chwilowo niedostępny
1241 zł
Chwilowo niedostępny
2919 zł
Chwilowo niedostępny
1435 zł
Zapytaj o dostępność
2149 zł
Chwilowo niedostępny
3259 zł
Chwilowo niedostępny
pierwsza
poprzednia
następna
Ostatnia
Produktów

Wzmacniacze akustyczne

Muzyk muzykowi nie równy. To w jaki sposób gramy zależy od wielu czynników takich jak upodobania muzyczne, wybór instrumentu czy pomysł na własną muzykę. Wśród gitarzystów bardzo często można spotkać takich, którym najbardziej zależy na mocnym, ostrym brzmieniu i graniu w rockowej kapeli. Ta grupa wybiera gitary, wzmacniacze i efekty przystosowane do takiej mocnej gry, ale jaki sprzęt powinien wybrać gitarzysta, który zamierza osiągnąć piękne, czyste brzmienie? Na gitarze elektrycznej też można grać czysto, ale warto się zastanowić nad gitarą akustyczną.

Aby nagłośnić naszego akustyka, potrzebujemy przetwornika akustycznego. Można także od razu zaopatrzyć się w gitarę elektroakustyczną, czyli taką, która ma już wbudowaną elektronikę i ten wybór jest bardzo dobry. Sama gitara i elektronika to nie wszystko, potrzebujemy także wzmacniacza. Gitarę elektroakustyczną można podpiąć pod każde combo, a niektóre posiadają także specjalny kanał dla gitary elektroakustycznej, jednak najlepszym wyjściem jest kupno specjalnego wzmacniacza akustycznego.

Budowa

Wzmacniacze akustyczne różnią się od tych do gitary elektrycznej i te różnice są widoczne na pierwszy rzut oka. Specjalne combo dla gitarzystów akustycznych nie posiada wielu bajerów w postaci wbudowanych kilkunastu efektów czy też symulacji wzmacniaczy. Taki sprzęt ma tylko jedno zadanie – nagłośnić gitarę elektroakustyczną i zapewnić czyste, naturalne brzmienie, bez zmiany sztucznej modyfikacji sygnału.

Cena a jakość

Wzmacniacze akustyczne różnią się od tych do gitar elektrycznych także cenowo, ale warto zainwestować by cieszyć się pięknym, akustycznym brzmieniem. Modelem często wybieranym przez początkujących gitarzystów jest Kustom Sienna 30. Piec ten jest zaopatrzony w dziesięciocalowy głośnik Sienna 50 watt, który został specjalnie zaprojektowany dla tego modelu. Na pokładzie znajdziemy dwa kanały z osobną korekcją barwy, trójpozycyjny equalizer tonów wysokich, średnich i wysokich a także dwa efekty, chorus i reverb, które wypełnią dodatkowo nasze brzmienie.

Dla bardziej doświadczonych

Modelem polecanym zaawansowanym gitarzystom jest Roland AC-40. Firma roland słynie z produkcji wzmacniaczy wysokiej jakości, więc mamy do czynienia ze sprzętem, który zadowoli nawet bardzo wybrednego gitarzystę. Model ten posiada dwa głośniki o przekątnej 6,5 cala, dwa kanały, jeden dla gitary a drugi dla mikrofonu lub urządzeń podłączanych liniowo oraz equalizer i niezależną kontrolę efektów dla każdego kanału. Jeśli mowa o kanałach, to jest to wysokiej jakości pogłos oraz chorus. Wzmacniacz ten posiada jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, którą docenimy najczęściej na koncercie. Zdarzyło się Wam kiedyś usłyszeć sprzęgający się dźwięk w najmniej pożądanym momencie? Roland AC-40 posiada funkcję anti feedback, która uchroni nas przed niechcianymi sprzężeniami. Wzmacniacz Roland AC-40 to doskonały instrument dla każdego, kto potrzebuje czystego i naturalnego nagłośnienia, które sprawdzi się zarówno na scenie jak i podczas nagrywania muzyki.

Poradniki w Wzmacniacze akustyczne

Wybór wzmacniacza do gitary akustycznej

Jak wybrać odpowiedni wzmacniacz akustczny? Wybranie odpowiedniego wzmacniacza do gitary akustycznej jest bardzo ważne i istnieje wiele opcji do rozważenia podczas tego procesu. Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie dlaczego właściwie potrzebujemy taki wzmacniacz? Wszystko zależy od naszego...