Logo hurtowniamuzyczna.pl
Logo hurtowniamuzyczna.pl

Perkusjonalia

Filtry

    Producent
  • Produkty
  • Cena
    -
Kategorie
Widok
Sortuj
251 zł
75 zł
75 zł
55 zł
85 zł
125 zł
85 zł
22.9 zł 25 zł
36 zł
466 zł
496 zł
496 zł
496 zł
pierwsza
poprzednia
następna Ostatnia
Produktów

Perkusjonalia

W każdym gatunku muzycznym trzeba trzymać rytm i choć brzmi to banalnie, to nie jest to takie łatwe jak nam się wydaje. Instrumenty perkusyjne służą do tego by budować rytm, ale tworzenie rytmu również może, a nawet powinno mieć dobre brzmienie. Właśnie to pragnienie różnych brzmień sprawiło, że powstało tyle różnych instrumentów perkusyjnych.

Mniejsze instrumenty perkusyjne są nazywane perkusjonaliami, a znajdziemy wśród nich dosłownie wszystko czego będzie nam potrzeba. Do wyboru mamy shakery, tamburyna, marakasy, a także bębny takie jak cajon czy djembe. Ten ostatni instrument bardzo dobrze pasuje do muzyki akustycznej, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki reagge. Dobrym wyborem jest djembe Meinl HDJ1-S. Bęben ten wykonany jest z litego kawałka drzewa mahoniowego ze specjalnej plantacji, dzięki czemu brzmienie będzie mocne, ciemne i naturalne.

Perkusjonalia są również świetnym sposobem na budowanie klimatu. Nie muszą służyć wyłącznie do budowania rytmu, ale także do tworzenia tła, a mogą nam w tym pomóc różne instrumenty, ponieważ ilość perkusjonaliów jest bardzo duża.