Akcesoria do gitar

Filtry

    Producent
  • Produkty
  • Cena
    -
Kategorie
Widok
Sortuj
Produktów
369 zł
Dostępny
351 zł
Dostępny
349 zł
Dostępny
349 zł
Dostępny
349 zł
Dostępny
257 zł
Dostępny
154 zł
Dostępny
115 zł
Dostępny
39 zł
Dostępny
34 zł
Dostępny
99 zł
Dostępny
270 zł
Dostępny
405 zł
Dostępny
349 zł
Dostępny
299 zł
Dostępny
139 zł
Dostępny
194 zł
Dostępny
228 zł
Dostępny
228 zł
Dostępny
194 zł
Dostępny
182 zł
Dostępny
161 zł
Dostępny
164 zł
Dostępny
149 zł
Dostępny
149 zł
Dostępny
169 zł
Dostępny
169 zł
Dostępny
169 zł
Dostępny
149 zł
Dostępny
pierwsza
poprzednia
następna Ostatnia
Produktów

Akcesoria do gitar

Do akcesoriów zaliczamy wszystko co nie jest gitarą, wzmacniaczem lub efektem gitarowym. Jeżeli więc posiadamy już te trzy podstawowe elementy, warto zapoznać się ofertą różnorakich dodatków, które nieraz mogą się okazać niezbędne w niektórych sytuacjach.

 

Zacznijmy od piórek gitarowych. Inne popularne nazwy to kostka albo plektron. Służą one do szarpania strun. Najczęściej są wykonane z plastiku, jednak możemy też spotkać kostki metalowe, drewniane czy nawet szklane. Bardzo ważne jest żeby dobrać piórko o odpowiednim kształcie, wielkości oraz twardości, gdyż ma bezpośredni wpływ na to jak zachowuje się podczas gry prawa ręka gitarzysty.

 

Kolejnym ważnym dodatkiem do naszej gitary jest odpowiedni statyw. Wyróżniamy statywy klasyczne, które składają się z nóżek oraz podparcia. Czasami potrzebujemy dodatkowego zabezpieczenia na przykład kiedy zostawiamy gitarę na scenie. Warto wtedy wybrać statyw z blokadą. Z kolei kiedy chcemy postawić kilka gitar na jednym statywie, warto sprawdzić rozwiązania firmy Hercules, która specjalizuje się w tego typu rozwiązaniach.

 

Jeżeli nie stroimy gitary ze słuchu nie oznacza to wcale, że nie jesteśmy dobrymi muzykami. To właśnie profesjonaliści korzystają najczęściej z tego typu rozwiązań. Czasami nie ma po prostu innej możliwości, a po za tym zapewnia nam to perfekcyjne nastrojenie naszego instrumentu. Wyróżniamy wiele typów tunerów, niektóre z nich mogą być stosowane do wszystkich rodzajów gitar(modele z wbudowanym mikrofonem), inne natomiast są przeznaczone na przykład tylko do instrumentów elektrycznych.

 

W naszej ofercie znajdują się również paski gitarowe. Jeżeli gramy dużo na stojąco musimy się wyposażyć w dobry pasek. Nie może on sprawiać nam dyskomfortu nawet po kilku godzinnej grze. Powinniśmy zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonany (skóra, nylon) oraz jego grubość. Zazwyczaj im pasek jest grubszy, tym bardziej jest wygodny.

 

Jeżeli chcemy utrzymać nasz instrument w dobrej kondycji oraz sprawić żeby dobrze się prezentował, powinniśmy wyposażyć się w odpowiednie do tego preparaty. Firmy takie jak Dunlop, Planet Waves czy PRS mają w swojej ofercie środki przeznaczone do czyszczenia gryfu oraz podstrunnicy, lakieru oraz strun. Ten ostatni jest szczególnie ciekawą propozycją, gdyż możemy dzięki niemu przedłużyć żywotność naszych strun.

 

Kiedy w grę wchodzi podróżowanie z instrumentem lub sprzętem, niezbędny będzie dobry futerał czy też pokrowiec. Dzielą się one na miękkie oraz twarde. W naszym sklepie znajdują się futerały przeznaczone do wszystkich typów gitar. Poza pokrowcami na instrumenty warto pomyśleć również o zabezpieczeniu pedalboardu, wzmacniacza oraz kolumny.

 

Zazwyczaj efekty gitarowe posiadają możliwość zasilania z baterii oraz poprzez zewnętrzny zasilacz. Jeżeli posiadamy rozbudowany pedalboard, niemal niezbędny będzie nam odpowiedni zasilacz. Baterie lubią się rozładowywać w najmniej pożądanych sytuacjach na przykład tuż przed koncertem. Dobry zasilacz, który jest w stanie dostarczyć odpowiednie zasilanie do kilku efektów na raz, skutecznie uchroni nas od takich nieprzyjemnych niespodzianek.

 

Poza wcześniej wymienionymi akcesoriami warto wspomnieć również o metronomach. Kiedy udoskonalamy naszą technikę poprzez różne ćwiczenia, powinniśmy to robić przy użyciu metronomu. Wyrobi to w nas lepsze wyczucie tempa, co jest niezwykle ważne na przykład podczas grania z zespołem lub nagrywania w studio. Posiadamy metronomy mechaniczne oraz cyfrowe.

Poradniki w Akcesoria do gitar

Przystawki gitarowe, przetworniki, pickupy

Jest to nie duża część naszej gitary, za to w zasadzie najważniejszy jej element, który w zdecydowanej większości odpowiada za brzmienie naszego instrumentu. To jaką przystawkę, czyli przetwornik zastosujemy, takie też uzyskamy brzmienie. Bywa niekiedy, że gitarzyści przez długi czas...