Statywy gitarowe

38 zł
Aktualnie niedostępny
214 zł
Darmowa dostawa
259 zł
Aktualnie niedostępny
159 zł
Aktualnie niedostępny
309 zł
Aktualnie niedostępny
89 zł
Aktualnie niedostępny
58 zł
Aktualnie niedostępny
89 zł
Aktualnie niedostępny
68 zł
Aktualnie niedostępny
14 zł
Aktualnie niedostępny
168 zł
Aktualnie niedostępny

Statywy gitarowe

Statywy gitarowe

Kupując gitarę elektryczną, jednym z kroków, po kablu i wzmacniaczu jest statyw. Odkładanie instrumentu do pokrowca, wyciąganie, czasami co 15 minut bywa męczące i denerwujące. Stąd warto zaopatrzyć się w statyw, który przyspiesza odstawienie gitary, a wraz z nią może pełnić doskonałą funkcję ozdobną dopełniającą wnętrze naszego pokoju.

Statyw klasyczny

Najprostszy i najczęściej spotykany, składa się z nóżek i podparcia, a jego przykładem jest Stagg SG A 108. Antypoślizgowa guma zabezpiecza statyw przed przesunięciem, osłony na uchwytach i oparciu redukują możliwość podrapania i uszkodzenia korpusu. Rozwinięciem tego prostego urządzenia jest Stagg SG A 100 BK, który oprócz podparcia korpusu umożliwia również oparcie główki i zabezpieczenie przed “wyskoczeniem” gitary ze statywu za pomocą blokady szyjki. Posiadając więcej gitar, możemy zdecydować się na statyw z kilkoma miejscami, np Stagg AG A 200 BK na dwie gitary albo jego odpowiednik SG-A600 BK mający możliwość powieszenia trzech instrumentów.

Statywy z blokadą

Czasami standardowy statyw to za mało. Czasami ruch w domu, a szczególnie wokół gitar bywa bardzo zagęszczony i możliwość uszkodzenia instrumentu rośnie logarytmicznie. Na ratunek przychodzi nam seria statywów Hercules z innowacyjną blokadą grawitacyjną. Po umieszczeniu szyjki instrumentu w blokadzie, a następnie opuszczeniu gitary w dół, blokada zamyka się i uniemożliwia przewrócenie/wysunięcie czy też jej opadnięcie.

Hercules ma w ofercie również statywy na kilka instrumentów - GS 422B, GS 432B oraz GS 515B mieszczący pięć gitar.

Miniaturyzacja

Hercules nie tylko specjalizuje się w nowoczesnych systemach zabezpieczeń, ale zapewnia użytkownikowi inne rozwiązania, szczególnie dla tych, którzy mają mocno ograniczoną ilość miejsca. Hercules GS 302B i GS 301B to zminiaturyzowane wersje statywów klasycznych, zajmujące bardzo niewiele miejsca, a po złożeniu zmieszczą się nawet do pokrowca gitarowego.

Wszystkie typy statywów występują w wersjach zarówno do gitar elektrycznych i basowych, ale także do akustycznych i klasycznych.