Logo hurtowniamuzyczna.pl
Logo hurtowniamuzyczna.pl

Pianina cyfrowe

Filtry

    Producent
  • Produkty
  • Cena
    -
Dodatkowe filtry
Typ
Klawiatura
Ilość klawiszy
Polifonia
Wbudowane głośniki
Metronom
Akompaniament
Pitch Bend
Pamięć zewnętrzna
Kolor
Kategorie
Widok
Sortuj
2990 zł 3290 zł
2499 zł
2499 zł
1329 zł
12760 zł
5099 zł
5088 zł
5279 zł
5433 zł 5790 zł
5433 zł 5790 zł
5433 zł 5790 zł
13030 zł
3989 zł
3477 zł
3289 zł 3600 zł
3245 zł 3399 zł
3245 zł 3390 zł
4315 zł 4590 zł
4315 zł 4590 zł
pierwsza
poprzednia
następna Ostatnia
Produktów

Pianina cyfrowe

PIANINA CYFROWESłuchając dawnych kompozytorów takich jak Chopin, Mozart czy Brahms często mamy wiele myśli. Zastanawiamy się nad tym jak wielki geniusz posiadali i zauważamy piękno brzmienia pianina i fortepianu, bo to najczęściej te instrumenty były domeną dawnych kompozytorów.

Posiadanie w domu prawdziwego pianina to wielka satysfakcja, ponieważ taki instrument pięknie się prezentuje, doskonale brzmi i nie należy do najtańszych. Ta ostatnia cecha sprawia, że wielu miłośników klawiszowego grania nie może sobie pozwolić na luksus jakim jest posiadanie pianina. Druga przeszkoda uniemożliwiająca niektórym posiadanie tego instrumentu jest fakt, że pianino ma spore gabaryty i nie wszędzie się mieści. Czy to oznacza, że marzenie o pianinie nie może zostać spełnione? Nic z tych rzeczy.

Doskonałym rozwiązaniem dla miłośników pianina, którzy nie mogą sobie pozwolić na ten instrument, jest kupno pianina cyfrowego, które kosztuje mniej, nie jest takie duże, nie waży tyle samo co pianino akustyczne, a mimo to brzmi doskonale. Niektóre pianina cyfrowe wyglądem przypominają keyboard, więc są bardzo poręczne, inne do złudzenia przypominają pianino akustyczne, ale o tym za chwilę.

Nie musimy wydawać kilkudziesięciu tysięcy by cieszyć się pięknym brzmieniem pianina cyfrowego. Dobrym przykładem jest pianino Casio CDP130 SR. Model ten posiada 88 dynamicznych klawiszy z trzystopniową regulacją dynamiki. W praktyce oznacza to, że możemy wpływać na artykulację brzmienia w taki sam sposób jak podczas gry na standardowym pianinie akustycznym. Casio CDP130 SR posiada także trzy tryby pogłosu, który doskonale wypełni nasze brzmienie, metronom z kontrolą tempa, możliwość nagrywania oraz polifonię na max 64 głosy. Model ten posiada także pedał sustain, który wpływa na długość wybrzmiewania granego dźwięku. Casio CDP130 SR to doskonałe pianino cyfrowe, które gwarantuje czyste i naturalne brzmienie za stosunkowo niewielką cenę.

Doświadczony muzyk, który marzy o instrumencie bardziej stacjonarnym, tak jak pianino akustyczne, powinien zastanowić się nad wyborem pianina cyfrowego Korg B1 BK. Model ten wygląda jak klasyczne pianino i urzeka brzmieniem. Cechą, na którą należy zwrócić uwagę są klawisze. Klawiatura Natural Weighted Hammer została wielokrotnie nagradzana, a to za sprawą bardzo dokładnego odwzorowania młoteczkowej klawiatury pianina akustycznego. To oznacza, że siadając do gry na tym instrumencie, szybko zapomnimy, że jest to pianino cyfrowe. Model ten został zaopatrzony także w osiem różnych brzmień z dodatkowymi kombinacjami. Dodatkowym atutem są efekty modulacyjne takie jak Rever i Chorus który zapewnia wiele możliwości eksperymentowania z dźwiękami.
Pianino cyfrowe Korg B1 BK to doskonały instrument zarówno dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z muzyką, jak i dla kogoś, kto szuka solidnego instrumentu do grania w domu, na koncertach oraz nagrywania w studio. Niezależnie od tego jaki kto posiada staż muzyczny, pianino cyfrowe Korg B1 BK zadowoli ucho nawet najbardziej wybrednego pianisty.

Poradniki w Pianina cyfrowe

Pianina akustyczne i cyfrowe – które lepsze?

Akustyczne fortepiany i pianina mają swoje cyfrowe odpowiedniki, nie tylko w formie wysoce mobilnych, estradowych stage piano, do ustawienia na składanych stojakach, ale również cięższych pianin cyfrowych w eleganckich drewnianych obudowach oraz całkiem pokaźnych fortepianów...

Podstawowe kryteria wyboru pianina cyfrowego

Czym powinniśmy kierować się podejmując decyzję o zakupie naszego pierwszego pianina cyfrowego? Z każdym kolejnym instrumentem będziemy bardziej doświadczonymi muzykami i zdecydowanie łatwiej nam będzie określić nasze oczekiwania względem instrumentu. Dokonując wyboru pierwszego pianina...

Pianino cyfrowe czy akustyczne?

W dwudziestym wieku postęp technologiczny nie ominą też instrumentów muzycznych a wręcz w niektórych przypadkach je zdominował. Jednymi do których technologia zagościła na dobre są instrumenty klawiszowe. Dlatego dzisiaj decydując się na zakup instrumentu jakim jest pianino,...