Gitary elektroklasyczne

4651 zł Cena regularna
3765 zł
najniższa cena
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką.
3439 zł
Darmowa dostawa
2489 zł
Aktualnie niedostępny
906 zł
Aktualnie niedostępny
906 zł
Aktualnie niedostępny
1076 zł
Aktualnie niedostępny
2559 zł
Aktualnie niedostępny
1549 zł
Darmowa dostawa

Gitary elektroklasyczne

Coraz więcej osób szuka gitary, która zabrzmi bardzo czysto I naturalnie. Jest wiele gitar, które oferują takie brzmienie, w tym również gitary elektryczne, jednak chcąc posiadać gitarę o prawdziwie czystym brzmieniu, decydujemy się najczęściej na wybór gitary klasycznej lub akustycznej.

Brzmienie

Gitara klasyczna posiada bardzo przyjemne i ciepłe brzmienie, które doskonale sprawdza się nie tylko w muzyce klasycznej, lecz także w bluesie, muzyce jazzowej czy country.
Chcąc koncertować z gitarą klasyczną, powinniśmy zamontować w niej specjalny przetwornik lub zastanowić się nad wyborem gitary elektroklasycznej.
Czy tania gitara elektroklasyczna może zabrzmieć dobrze? Oczywiście, ale należy pamiętać, że będzie droższa od zwykłej gitary klasycznej. Dobrym przykładem niedrogiej i dobrej gitary elektroklasycznej jest model Yamaha CGX 102. Gitara ta posiada świerkową płytę wierzchnią oraz boki i spód wykonane z drewna nato. Takie połączenie zapewni nam jasne i mocne brzmienie, z dodatkiem ciepła gitary klasycznej. Wbudowana elektronika sprawia, że instrument po nagłośnieniu nie traci swoich walorów brzmieniowych, co jest sporą zaletą.

Podsumowanie

Wybierając gitarę elektroklasyczną powinniśmy zwracać dużą uwagę na użytą w niej elektronikę, ponieważ niektóre instrumenty posiadają dobre brzmienie akustyczne, ale mogą sporo tracić po podłączeniu do wzmacniacza.