Logo test.hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

t.c. electronic Gauss Tape Echo efekt gitarowy

EAN: 4033653015233

Stara cena 280 zł
Oszczędzasz 1 zł (0%)
Cena: 279 zł

Dostępny - wysyłka do 3 dni

 

Zobacz pozostałe produkty producenta TC Electronic

Masz pytanie? Zadzwoń! 503 37 00 00

t.c. electronic Gauss Tape Echo

Niewiele współczesnych efektów opóźniających darzonych jest taką estymą jak urządzenia z przeszłości. Ciepłe, tłuste brzmienia starych magnetofonów szpulowych stały się legendą, ale same urządzenia są trudne do zdobycia, są dość humorzaste i… zwyczajnie drogie. 
Gauss Tape Echo realistycznie symuluje brzmienie legendarnych maszyn taśmowych, świetnie gra z innymi efektami i jest w zasięgu twojego portfela! Cechuje się prostym w obsłudze interfejsem, oferującym kontrolę nad czasem opóźnienia, sustainu i głośności. Specjalnie zaprojektowany algorytm taśmowy umożliwia potężne nurkowanie poddźwiękowe i tworzenie samonakręcających się, oscylujących psychodelicznych spiral poprzez zwykłe kręcenie gałkami w czasie rzeczywistym. Pokładowy przełącznik modulacji pozwala na uzyskanie brzmień czystych bądź zabarwionych lekką i ciepłą modulacją.
Tak jak każdy dobry pedał delay, Gauss Tape Echo nadaje Twojemu brzmieniu uczucie przestrzeni i treści, rozciągając go tylko trochę bądź bardzo dużo. Pogrubia także brzmienie dodając wyraźne poczucie „bardziej” i zapewnia tak bardzo pożądaną barwę oryginalnych urządzeń taśmowych z efektami „wow” i „flutter” oraz naturalnym tłumieniem basów w powtórzeniach. Gauss Tape Echo z łatwością odtwarza każdy typ echa, od ciepłych i organicznych taśmowych opóźnień jakie znasz z Twoich ulubionych rockowych klasyków, do old-schoolowych brzmień rockabilly z lat ’50 typu slap-back.
W odróżnieniu od prawdziwych magnetofonów szpulowych Gauss Tape Echo jest mały i łatwy w transporcie. Gniazda przyłączeniowe znajdują się na górze obudowy, co czyni go ustawnym w każdym pedalboardzie, zaś wytrzymała, metalowa obudowa czyni go odpornym na koncertowe i trasowe wyzwania. Gauss Tape Echoma także true bypass, dzięki czemu sygnał pozostanie jasny i czysty, niezależnie co na niego wrzucisz.

Najważniejsze cechy:

  • efekt delay typu vintage
  • wysokiej jakości układ cyfrowy
  • autentyczne brzmienia echa taśmowego
  • true bypass
  • montowane na górze złącza sygnałowe
  • kompaktowa, odporna na trudy trasy obudowa
  • przystępna cena
  • zasilanie baterią 9V lub zewnętrznym zasilaczem (opcjonalnie)
  • pobór mocy: 9V DC, 100mA

OPINIE o t.c. electronic Gauss Tape Echo