Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

Fulltone Plimsoul efekt gitarowy

Fulltone Plimsoul

Przez wiele lat dostępne na rynku pedały Overdrive/Distortion dzieliły się na 2 grupy. Pierwsza to lekkie przestery dające bluesowy, lekko skompresowany dźwięk (np. Tube Screamer, Full-Drive 2, itp.) Drugi rodzaj przesteru to ciężkie Overdrive’y, takie jak OCD, Distortion+, Boss DS-1 itp.

A teraz Fulltone zaprezentował swój autorski patent – efekt PlimSoul, który oferuje oba rodzaje przesteru (!). Pozwala on uzyskać ten miększy, bluesowy, skompresowany dźwięk, a po przekręceniu małego potencjometru uruchamia drugi układ, generujący twardszy, ciężki, lampowo brzmiący przester. Dodatkowo, dioda LED, w którą jest wyposażony, świeci mocniej lub słabiej w zależności od ilości nakładanego przesteru i charakteru gry. Dzięki niej użytkownik może na bieżąco obserwować reakcje efektu.

Według Fullera, PlimSoul to najbrudniejszy efekt, jaki stworzył, ale dźwięk przepuszczony przez niego oczyszcza się idealnie po przyciszeniu gitary. Ba, nowy efekt robi to ponoć jeszcze lepiej niż bestseller Fulltone’a - OCD. Ponadto, w przeciwieństwie do OCD, PlimSoul ma podbity dół i środek pasma, przez co brzmi rewelacyjnie nie tylko na najlepszych wzmacniaczach. Nowy efekt sprawi że każde combo zagra jak wielki zestaw głowa+głośnik. Doskonale sprawdza się zarówno przy Humbuckerach, jak i singlach, a idealnie dobrana impedancja (500kΩ na wejściu, 10kΩ na wyjściu) pozwala bez problemu łączyć go z innymi efektami.

Fuller jest tak dumny ze swojego nowego urządzenia, że zgłosił jego układ do urzędu patentowego.

OPINIE o Fulltone Plimsoul