Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

Yamaha YUS-1 TA PE pianino akustyczne

EAN: 4957812595438

Cena: 60667 zł

Chwilowo niedostępny

 

Zamów przez telefon: 694 414 024

Zobacz pozostałe produkty producenta Yamaha

Yamaha YUS-1 TA PE

Najważniejszą zaletą modeli TransAcoustic™ jest fakt, że są to prawdziwe, akustyczne instrumenty, posiadające najlepsze cechy akustycznych pianin Yamaha. Wszystkie elementy konstrukcyjne, wykorzystywane do produkcji tych instrumentów gwarantują najwyższy poziom i komfort gry, dużą wytrzymałość oraz wspaniałe brzmienie. Wibracje strun są transmitowane do płyty rezonansowej za pomocą mostków, wzmacniając ogólne brzmienie instrumentu.
Istnieją sytuacje, w których zbyt wysoki poziom głośności instrumentu może przeszkadzać innym. W takim wypadku, wystarczy aktywować funkcję TransAcoustic™, aby zatrzymać akcję młotków. Bezdotykowe czujniki pod każdym klawiszem stale rejestrują dynamikę oraz timing gry, przesyłając te informacje do modułu brzmieniowego. Ustaw dowolny poziom głośności i ciesz się wspaniałym brzmieniem, wydobywającym się z Twojego instrumentu.
Modele TransAcoustic™ posiadają 19 presetów brzmieniowych, umożliwiających dobór odpowiedniego brzmienia do danego gatunku muzycznego. Wybierz spróbkowane brzmienie fortepianu koncertowego CFX, jedno z brzmień organowych, syntezatorowych lub brzmienie marimby, czy klawikordu. Pamiętaj, że do instrumentu możesz podłączyć dowolne zewnętrzne urządzenie i odtwarzać dowolną muzykę bezpośrednio z płyty rezonansowej.
Najprościej mowiąc, technologia TransAcoustic™ "zmienia" płytę rezonansową instrumentu w ogromny głośnik. Twój instrument jest gotowy do gry, już od momentu jego zakupu.
Dźwięki wydobywające się ze standardowych głośników są najczęściej transmitowane w sposób jednokierunkowy z jednego punktu źródłowego. W odróżnieniu od tego, system Yamaha TransAcoustic™ wykorzystuje płytę rezonansową, generując przestrzenne i naturalne brzmienie. Jest to technologia, która sprawia, że cały instrument będzie zachowywał się jak rezonator, produkując bogate i pełne brzmienie.
Technologia TransAcoustic™ przenosi cyfrowe brzmienie bezpośrednio na płytę rezonansową. Dzięki temu, generowane brzmienie posiada naturalne cechy wibracji, rezonansu i alikwotów. Wibracje płyty rezonansowej są również przekazywane do strun instrumentu, tworząc ten sam efekt naturalnego rezonansu strun, jak podczas gry na akustycznym fortepianie. Dzięki temu, brzmienia TransAcoustic™ z prawdziwym pogłosem i realnymi alikwotami są znacznie lepsze, niż dotychczas. Cyfrowe brzmienie jeszcze nigdy nie było tak naturalne.
W naszych nowych pianinach, technologia TransAcoustic™ jest aktywowana, wraz z wciśnięciem środkowego pedału. Praca młotków jest wstrzymywana, zapobiegając ich uderzeniom w struny. Fortepiany TransAcoustic™ posiadają specjalny mechanizm zatrzymujący pracę młotków wewnątrz instrumentu.
Czujniki optyczne, zainstalowane pod klawiaturą, stale rejestrują siłę i dynamikę gry wciskanych klawiszy. Pod każdym z 88 klawiszy zainstalowany jest również specjalny czujnik migawkowy pracujący w skali szarości. Są to niewielkie, cienkie płytki, których transmisja optyczna wzrasta w kierunku ich spodów. Światło lasera transmitowane jest wewnątrz każdego czujnika klawisza. Po wciśnięciu klawisza, migawka blokuje promień lasera, zaś wartość zasłoniętego światła wzrasta proporcjonalnie do siły wciśnięcia klawisza. Na podstawie wartości i szybkości zasłoniętego promienia lasera, czujniki rejestrują siłę i dynamikę jak również moment zwolnienia klawisza.
Wszystkie informacje, odebrane przez czujniki klawiszy oraz migawki, są następnie transmitowane do modułu brzmieniowego. Za pomocą jednostki kontrolnej możesz wybrać dowolne brzmienie oraz dostosować jego poziom głośności.
Następnie zoptymalizowany sygnał przesyłany jest z modułu brzmieniowego do dwóch przetworników, połączonych z płytą rezonansową, za pomocą cewki. Cewka zaczyna drgać i wprawiając w ruch płytę rezonansową - w ten sposób słyszysz brzmienie instrumentu. Mostek, przymocowany do płyty rezonansowej, przenosi wibracje do strun, które również zaczynają rezonować.
 
 

 

  • Ilość klawiszy: 88
  • Wykończenie: Polish Ebony (polerowany heban) (PE)
  • Pedały: The soft pedal, damper pedal
  • Podwójne rolki
  • Wymiary: 152 x 121 61 cm (sz x w x g)
  • Waga: 229 kg

OPINIE o Yamaha YUS-1 TA PE