Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

Yamaha LJ16BC gitara elektro-akustyczna

EAN: 4957812618847

Yamaha LJ16BC gitara elektro-akustyczna

Billy Corgan, jako bazę do swojego sygnowanego modelu, wybrał ręcznie robioną gitarę LJ16 A.R.E. Wraz z Billym Corganem wprowadziliśmy kilka niewielkich zmian designu, które rzutują na ogólne brzmienie instrumentu. Zwróciliśmy szczególną uwagę na wysokie i środkowe harmonie. Dzięki temu, dźwięk gitary jest przyjemniejszy i idealnie zbalansowany. Dodatkowymi spersonalizowanymi ulepszeniami Billy`ego są mosiężne uchwyty w mostku, siodełko TUSQ, otwarte klucze strojeniowe od GOTOH oraz unikalne logo na główce „Zero”.

 

Mosiężne kołki na mostku

Podczas ostatnich tras akustycznych The Smashing Pumpkins, Billy zauważył, że dodanie mosiężnych kołków na mostku do jego gitar z serii Yamaha L zwiększyło pasmo górnego środka, który jest częstotliwością słyszalną i wyczuwalną przez publiczność. Dolny środek również został bardziej zbalansowany. Dodanie tego ulepszenia do swojej sygnowanej gitary było dla niego bardzo ważne.

 

Logo „Zero” na główce

Logo „zero” towarzyszyło Billy’emu przez lata, dlatego chciał umieścić je na główce swojej gitary, jako osobisty akcent dla siebie i fanów.

 

Bardzo wygodny, tradycyjny profil szyjki

Reewaluacja odległości między strunami, ich wysokości, „czucia” podstrunnicy i stożka szyjki doprowadziło do nowego profilu, który lepiej pasuje do dzisiejszych muzyków tradycyjnych. Nowy design oferuje stabilny chwyt i lekką grę na całej rozciągłości gryfu.

Pasywne przetworniki SRT Zero Impact

 

Pasywny system przetworników SRT Zero Impact jest nowo opracowaną, pasywną konfiguracją przystawek, zaprojektowaną aby zminimalizować ich wpływ na tradycyjny wygląd i brzmienie instrumentu. System wykorzystuje indywidualne elementy piezoelektryczne dla każdej struny, aby wiernie odtworzyć dynamiczny dźwięk gitar z serii L, oraz nadać jej niesamowitego wyglądu podczas grania z kapelą. *Modele L56, 36 i 26 nie mają tego przetwornika.

 

A.R.E (akustyczne wzmocnienie rezonansu)

A.R.E (akustyczne wzmocnienie rezonansu) jest oryginalną technologią obróbki drewna, opatentowaną przez Yamaha.

Proces A. R. E. zapewnia doskonały balans tonalny poprzez precyzyjną kontrolę temperatury, wilgotności i ciśnienia atmosferycznego oraz właściwości molekularnych drewna. Instrumenty wykonane, przy zastosowaniu tej technologii, gwarantują znacznie bogatsze brzmienie, nacechowane charakterystykami wieloletnich, ogranych instrumentów vintage`owych.

 

Nowo zaprojektowany wzór żebrowania

Zmodyfikowane, nie nacinane żebrowanie zachowuje klasyczny, jasny ton serii L jednocześnie poprawiając dolne częstotliwości.

 

5-warstwowa szyjka

Nowy, 5-warstwowy design szyjki składa się z kawałków palisandru i mahoniu. Projekt ten zakłada połączenie szyjki, główki i korpusu w jedną część tworząc mocny, bogaty dźwięk. Ten układ tworzy również mocny, stabilny gryf, który opiera się odkształceniom.

 

Korpus LJ

Kształt korpusu LJ jest zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić gitarzystom wygodę podczas grania na siedząco. Podczas gdy głośność jest nieco niższa niż w LL, LJ oferuje szeroki zakres dynamiczny, niski dół z silną prezencją i szorstki ton, który odnajdzie się w wielu stylach gry, od gry solowej po grę akordami.

 

 

 • Średniej wielkości korpus typu Jumbo
 • Płyta wierzchnia z litego świerku Engelmanna po obróbce technologii A.R.E
 • Lity palisandrowy spód oraz płyty boczne
 • Bardzo wygodny, tradycyjny profil szyjki
 • 5-warstwowa szyjka
 • Pasywny system (przystawka SRT typu piezo)
 • Twardy futerał
 • Struny Elixir
 • Mosiężne kołki na mostku
 • Otwartej konstrukcji klucze GOTOH
 • Oryginalnie zaprojektowana wewnętrzna etykieta

OPINIE o Yamaha LJ16BC