Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

Akai MPC Live syntezator

EAN: 694318020616
Promocja

Akai MPC Live

Ewolucja współczesnej muzyki jest nierozerwalnie związana z legendarną serią Akai Professional MPC – w pełni funkcjonalnym, potężnym urządzeniem do produkcji muzyki i gry na żywo, które pociągnęło za sobą powstanie wielu nowych i rozwój niezliczonych gatunków muzycznych. Dzięki często kopiowanej, ale niedoścignionej konstrukcji, MPC (Music Production Centre – centrum produkcji muzyki) zapewnia swoim użytkownikom bezkonkurencyjny sposób pracy i namacalny interfejs z perspektywicznymi, pożądanymi funkcjami, ustanawiającymi nowy standard w branży. Nie zadowalaj się imitacjami, przejmij kontrolę nad swoją twórczością przy pomocy MPC Live.


NOWOŚCI W MPC Live
MPC powraca, uzbrojone w stworzone na nowo funkcje, ale zachowujące podstawy etosu organizacji pracy, które zdefiniowały jego kultową reputację. Zatem co nowego w MPC Live? Autonomiczne działanie, wbudowany akumulator, nagrywanie ścieżek audio, wyzwalanie klipów, oprogramowanie MPC 2.0 Software i o wiele więcej. To nie jest tylko kolejna generacja MPC, to punkt zwrotny w możliwościach samowystarczalnego tworzenia.

AUTONOMICZNE CENTRUM
MPC nie tylko dopełnia Twój sposób pracy, lecz także go usprawnia. MPC Live łączy wygodę obsługi ekranu dotykowego, pełną funkcjonalność i możliwość niezależnego działania z kultowym układem szesnastu dynamicznych, czułych na docisk padów RGB Akai Professional. Rezultat? Wciągające, samowystarczalne rozwiązanie do produkcji i gry na żywo, starannie zaprojektowane dla niespotykanej dotąd, nieograniczonej ekspresji twórczej.

FILARY MPC
W MPC Live dostępne są najważniejsze, pożądane funkcje MPC, chirurgicznie wpasowane z myślą tylko o jednym celu – łatwości obsługi i usprawnieniu pracy. 4 dotykowe gałki i duże główne pokrętło bezproblemowo mapują się do najważniejszych parametrów. 16 dynamicznych czułych na docisk padów RGB o bezkompromisowej reakcji zapewnia pełen zakresu ekspresji. Filary MPC Live takie jak Note Repeat, Full Level, 16 Levels oraz osobne przyciski transportu uzupełniają arsenał możliwości sterowania, zapewniając najważniejsze funkcje do produkcji i gry na żywo.

PRZENOŚNA POTĘGA
Niezrównana uniwersalność MPC Live pokonuje linię podziału pomiędzy produkcją i wykonawstwem. MPC Live łączy w sobie kompaktowy format, w pełni funkcjonalną możliwość tworzenia i wbudowany akumulator litowo-jonowy, co zapewnia ulepszony sposób pracy, który natychmiast pobudza kreatywność oraz rewolucjonizuje filozofię tworzenia w dowolnym miejscu.

STEROWANIE PRZY POMOCY WIELODOTYKOWEGO EKRANU O WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI
Odkryj MPC i doświadcz nieograniczonej, namacalnej kontroli pod opuszkami palców. Jego wielodotykowy, kolorowy ekran pojemnościowy o przekątnej 7 cali i adaptacyjny interfejs użytkownika dostosowuje się płynnie do funkcji menu MPC w wysokiej rozdzielczości – chwytanie, zbliżane i edycja obrazów fal („waveformów”), rysownie zdarzeń MIDI, programowanie sekwencera krokowego, przeglądanie i ładowanie próbek, dodawanie efektów, precyzyjna regulacja miksu i o wiele więcej – to wszystko intuicyjną łatwością obsługi znaną ze smartfonów i tabletów.

STEROWANIE ZDEFINOWANE NA NOWO
Bez względu na to, czy wolisz pracować na jednym urządzeniu, czy marzysz o naprawdę wyzwolonej produkcji, MPC Live bez trudu przekształca się z ogromnego, autonomicznego centrum do produkcji muzyki w bardzo wydajny kontroler MIDI. W trybie autonomicznym MPC napędzany jest przez oprogramowanie MPC 2.0 wypełnione możliwościami w zakresie produkcji i gry na żywo. Podłącz MPC Live do komputera Mac lub PC, załaduj oprogramowanie MPC jako wtyczkę w wybranym programie DAW lub jako autonomiczną aplikację i zaprzęgnij niezaprzeczalną moc i możliwości kreatywne instrumentów i efektów VST. Niezależnie od Twoich preferencji MPC Live redefiniuje oczekiwania dotyczące sterowania i z łatwością spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania.

BEZGRANICZNE BRZMIENIA I INSPIRACJA
MPC zasłużył sobie na swoją reputację dzięki bezkompromisowym, świetnym brzmieniom uzyskiwanym przy użyciu tylko samego urządzenia. MPC Live nie jest tu żadnym wyjątkiem. Ma zainstalowane 10 GB światowej klasy brzmień. The Vault 2.0 zawiera próbki i zestawy od wiodących firm projektujących brzmienia, w tym Capsun Audio, MVP Loops, TOOLROOM, CR2 Records, Loopmasters oraz nasze własne, starannie przygotowane brzmienia.

PAMIĘĆ I ŁĄCZNOŚĆ
Standardowo MPC Live dostarczany jest z wewnętrzną kartą Micro SD o pojemności 16GB. Chciałbyś wykorzystać swoje próbki bez przywiązywania się do komputera? MPC Live wyposażony jest w złącze dysku SATA 2,5", zapewniające dodatkową pamięć masową w postaci dysku SSD lub HDD. Dodatkowo dostęp do brzmień można uzyskać i dodawać je do biblioteki przy użyciu wbudowanego czytnika kart SD lub pendrive'a.

Niezależnie od tego, czy poszukujesz niezawodnego urządzenia do gry na żywo, czy mocnego narzędzia do produkcji muzyki, MPC Live bezproblemowo integruje się z istniejącymi konfiguracjami dzięki mnóstwu wejść i wyjść, umieszczonych w wygodnym miejscu. Ma 6 wyjść symetrycznych do monitorów, rejestratorów lub mikserów. Wejścia RCA ze specjalnym uziemieniem umożliwiają podłączenie gramofonu do nieograniczonego potencjału w zakresie samplingu, zaś dwa symetryczne wejścia 1/4" służą do podłączania sygnału z miksera, syntezatora, automatu perkusyjnego i innych urządzeń. Monitoruj miksy po cichu dzięki wyjściu słuchawkowemu w MPC Live i przejmij dowodzenie nad wszystkimi urządzeniami MIDI przy pomocy interfejsu z jednym wejściem i jednym wyjściem MIDI w MPC Live. MPC Live nie tylko integruje się z Twoją konfiguracją sprzętową, ale wręcz tworzy jej serce.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY MPC LIVE

 • Autonomiczne MPC - nie wymaga komputera - z działającym natywnie oprogramowaniem MPC Software 2.0
 • 7-calowy, kolorowy, wielodotykowy wyświetlacz
 • Działa także jako kontroler dla MPC Software 2.0, zgodny z Mac i PC
 • Wewnętrzny akumulator litowo-jonowy
 • Wejścia do wyboru: Gramofonowe (RCA) z uziemieniem i symetryczne - jack-stereo 1/4"
 • 6 konfigurowalnych wyjść symetrycznych jack 1/4”
 • Wyjście słuchawkowe 1/8"
 • 2 pary pełnowymiarowych wejść i wyjść MIDI
 • Pamięć wewnętrzna 16GB (zawiera ponad 10 GB wysokiej klasy brzmień od wiodących projektantów brzmień, w tym CR2, TOOLROOM, Loopmasters, Capsun Pro Audio i in.)
 • Złącze dla dysku SATA 2,5” (SSD lub HDD)
 • 2 gniazda USB-A 3.0 do podłączania pendrive'a lub kontrolera MIDI
 • Gniazdo karty SD do ładowania próbek i projektów


CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

SPRZĘT - JAKIE ZŁĄCZA ZAWIERA MPC LIVE?
MPC Live zawiera interfejs audio z 2 wejściami i 6 wyjściami, interfejs MIDI i następujące złącza:

 • 2 wejścia TRS 1/4” (6,35 mm) (1 para stereo)
 • 6 wyjść TRS 1/4” (6,35 mm) (3 pary stereo)
 •  wyjście słuchawkowe - jack stereo 1/8" (3,5 mm).
 • 2 wejścia RCA (1 para stereo)
 • 2 wejścia MIDI 5-pin
 • 2 wyjścia MIDI 5-pin
 • Port USB typu A
 • Port USB typu B
 • Gniazdo karty SD
 • Wejścia zasilacza

CZY MOGĘ NAGRYWAĆ BEZPOŚREDNIO NA MPC LIVE?
Tak, MPC Live wyposażony jest w kilka wejść o studyjnej jakości, które można wykorzystać do bezpośredniego nagrywania sygnału audio na wewnętrzny dysk w trybie autonomicznym lub w oprogramowaniu MPC w trybie kontrolera.

PRZY POMOCY JAKICH GESTÓW OBSŁUGUJE SIĘ KOLOROWY 7-CALOWY EKRAN W MPC LIVE?
Należy korzystać z następujących gestów:

 • Stuknięcie – do wybierania/zaznaczania pola
 • Podwójne stuknięcie – w celu edycji szczegółowej
 • Przeciągnięcie – do regulacji lub przewijania
 • Szczypanie (Pinch) – do przybliżania/powiększania

CZY MPC LIVE MOŻNA WYKORZYSTAĆ DO WYSYŁANIA KOMUNIKATÓW MIDI?
Tak, MPC Live może wysyłać i odbierać sygnał MIDI przy użyciu portów MIDI In i MIDI Out, znajdujących się z tyłu urządzenia; można to wykorzystać do obsługi zewnętrznych syntezatorów, modułów brzmieniowych, sekwencerów itp.

CZY MPC LIVE WYMAGA ZASILACZA?
Nie, MPC Live zawiera wewnętrzną baterię litowo-jonową do zastosowań przenośnych. MPC Live może działać także z dołączonym zasilaczem, w celu ładowania baterii i wykorzystania go w konfiguracji studyjnej/scenicznej.

JAKIE TRYBY SĄ DOSTĘPNE NA KOLOROWYM 7-CALOWYM EKRANIE MPC LIVE?
Bezpośrednio z kolorowego 7-calowego ekranu MPC Live można wejść w następujące tryby:

 • Main (Główny) – Jest to punkt centralny MPC, pozwalający użytkownikom na konfigurację ścieżek i programów w bieżącej sekwencji; dodatkowa funkcja obejmuje możliwość pokazywania/ukrywania toru sygnałowego na ekranie dotykowym, co pozwala na superszybkie miksowanie.
 • Audio Tracks (Ścieżki audio) – pozwala na nagrywanie i edycję maksymalnie 8 ścieżek audio w czasie rzeczywistym w trybie autonomicznym i 128 ścieżek w trybie kontrolera.
 • Step Sequencer (sekwencer krokowy) -– programowanie tradycyjnych zdarzeń sekwencera krokowego przy pomocy dotykowego interfejsu MPC Live.
 • Grid View (Widok siatki) – Tryb ten pozwala użytkownikom na edycję ścieżek MIDI przez wstawianie, usuwanie i poprawianie poszczególnych dźwięków.
 • Program Edit (Edycja programu) – Tryb ten pozwala użytkownikom na edycję parametrów programu
 • Track Mute – Tryb, który pozwala użytkownikom na łatwe wyciszenie ścieżek w sekwencji lub ustawienie Track Mute Group, wprowadzane przez pady MPC Live
 • Track View – Zapewnia pełny przegląd wszystkich ścieżek w bieżącej sekwencji
 • Channel Mixer – Specjalny, w pełni funkcjonalny mikser, pozwalający użytkownikowi na ustawienie poziomów, panoramy, routingu i dodanie efektów do wszystkich elementów w ramach utworu
 • XYFX – Interfejs z siatką XY, która pozwala użytkownikom na szybkie i dynamiczne dodawanie efektów w czasie rzeczywistym
 • Next Sequence (Następna sekwencja) – Tryb, który pozwala użytkownikom na wyzwalanie różnych sekwencji przez granie na padach - idealne dla wykonawców muzyki na żywo
 • Sampler – umożliwia nagrywanie próbek audio z włączeniem miksera, zatem użytkownicy mogą nagrywać dźwięk przez wiele różnych wtyczek efektowych
 • Browser (przeglądarka) – System kompleksowej nawigacji po plikach do przeglądania próbek, sekwencji i utworów zapisanych na wewnętrznym lub zewnętrznym dysku twardym w trybach autonomicznym i kontrolera
 • Looper – w pełni funkcjonalny looper
 • Pad Perform – Pozwala na przypisanie przez użytkowników muzycznych skal, akordów lub progresji do padów
 • Pad Mute – Tryb, który pozwala użytkownikom na łatwe wyciszanie padów w programie lub ustawienie Mute Group dla każdego pada
 • Q-Link Edit – środowisko, które pozwala użytkownikowi na konfigurację pokręteł Q-Link do sterowania programem lub regulację parametrów efektów
 • Pad Mixer – Osobny mikser do padów MPC Live, który pozwala użytkownikowi na ustawienie poziomów, panoramy, routingu sygnału i dodawanie wtyczek z efektami VST
 • Sample Edit – przycinanie i przetwarzanie próbek bezpośrednio na ekranie dotykowym MPC-Live
 • Pad Colour – funkcja pozwalająca na konfigurację i dostosowanie układu kolorystycznego padów RGB
 • Song – wszechstronne narzędzie kompozytorskie, pozwalające na aranżowanie sekwencji, układanie play list ścieżek i zgrywanie utworów do jednego pliku.

CO TO SĄ POKRĘTŁA Q-LINK i ILE ICH JEST W MPC LIVE?
MPC Live ma 4 banki Q-link, każdy zawierający 4 osobne dotykowe pokrętła Q-link.
Q-Link można wykorzystać do regulacji praktycznie każdego parametru, w tym efektów, ustawień miksera i syntezatorów.

CZY MOŻNA REGULOWAĆ JASNOŚĆ WYŚWIETLACZA MPC LIVE?
Tak, można ustawiać jasność wyświetlacza używając menu z ustawieniami (Settings) w MPC.

CZY MPC-LIVE MA PRZYCISKI TRANSPORTU?
Tak. MPC Live jest wyposażony w specjalne przyciski transportu: Record, Overdub, Stop, Play/Start i Play/Start.

DO CZEGO SŁUŻY POKRĘTŁO DATA?
Pokrętła Data można użyć do przewijania dostępnych opcji menu lub ustawiania wartości parametru w polu zaznaczonym na wyświetlaczu.

JAK MOŻNA REGULOWAĆ OGÓLNY POZIOM GŁOŚNOŚCI MPC LIVE?
Na tylnym panelu MPC Live znajduje się specjalne pokrętło Master Volume, które reguluje ogólny poziom sygnału wysyłanego do słuchawek i głównych wyjść.

JAK MOŻNA REGULOWAĆ POZIOM WEJŚCIOWY PRZY NAGRYWANIU?
Tylny panel MPC Live zawiera pokrętło Rec Volume, którego można użyć do regulacji poziomu wzmocnienia dla wejść.

CO ROBI FUNKCJA NOTE REPEAT?
Kiedy przytrzyma się przycisk Note Repeat na MPC Live, każdy pad, który zostanie przytrzymany, będzie wielokrotnie wyzwał załadowaną próbkę zgodnie z aktualnym tempem projektu i ustawieniami Time Correct.

CO ROBI PRZYCISK FULL LEVEL/HALF LEVEL?
Przy włączonym Full Level pady będą zawsze wyzwalały odpowiadające im próbki z maksymalnym poziomem velocity, bez względu na siłę użytą do naciśnięcia pada. Kiedy przytrzymamy Shift razem z przyciskiem Full Level, zostanie aktywowany Half Level - po jego włączeniu pady będą zawsze wyzwalały próbki z połową maksymalnego poziomu velocity.

CZY MPC LIVE MOŻE BYĆ UŻYWANY JAKO AUTONOMICZNE URZĄDZENIE BEZ KOMPUTERA?
Tak, MPC Live może być używany jako samodzielne urządzenie z działającym natywnie oprogramowaniem MPC 2.0. MPC Live może być również używany jako kontroler z MPC 2.0 Software zainstalowanym na komputerze Mac lub PC.

NA JAK DŁUGO WYSTARCZA WEWNĘTRZNA BATERIA W MPC LIVE?
W pełni naładowana wewnętrzna bateria MPC Live zapewnia działanie urządzenia przez maksymalnie 5 godzin. MPC Live wymaga jednej godziny ładowania przy użyciu dołączonego zasilacza do pełnego naładowania wewnętrznej baterii.

DANE TECHNICZNE

Pady:

 • 16 dynamicznych padów czułych na siłę docisku; kolorowe podświetlenie RGB
 • 8 banków dostępnych przy pomocy przycisków Pad Bank

Pokrętła:

 • 4 dotykowe pokrętła Q-Link
 • 4 kolumny pokręteł Q-Link dostępne przy pomocy przycisku Q-Link
 • 1 duże pokrętło do nawigacji po ekranie z zaznaczaniem/dokonywaniem wyboru przez wciśnięcie

Przyciski:

 • 22 specjalne przyciski funkcyjne; podświetlenie czerwone, pomarańczowe lub zielone

Wyświetlacz:

 • 6,9” / 176 mm (przekątna)
 • 5,9” x 3,7” / 150 x 93 mm (szerokość x wysokość)
 • Kolorowy wyświetlacz LED z interfejsem dotykowym

Maksymalna rozdzielczość nagrywania:

 • Tryb autonomiczny | 24 bity, 44,1 kHz
 • Tryb kontrolera | 24 bity, 96 kHz

Procesor:

 • Procesor | 1,8 GHz czterordzeniowy ARM. Cortex. A17
 • RAM | 2 GB
 • Pamięć | 16 GB (pamięć dla użytkownika, 10 GB zainstalowanego oprogramowania). 4 GB (system operacyjny MPC)

Złącza:   

 • 2 wejścia TRS 1/4” (6,35 mm) (1 para stereo)
 • 6 wyjść TRS 1/4” (6,35 mm) (3 pary stereo)
 • 1 wyjście słuchawkowe - jack stereo 1/8" (3,5 mm)
 • 2 wejścia RCA (1 para stereo)
 • 2 wejścia MIDI 5-pin
 • 2 wyjścia MIDI 5-pin
 • 2 Porty USB typu A
 • 1 Port USB typu B
 • 1 gniazdo na kartę pamięci SD
 • 1 wejście zasilacza

Parametry Bluetooth:

 • Bluetooth 4.0

Zasilanie:

 • Przez zasilacz: 6 VDC, 3 A, wtyczka z plusem w środku

Wymiary (szerokość x głębokość x wysokość)

 • 16,7” x 8,8” x 2,7”
 • 424 x 224 x 69 mm

Waga:

 • 5,9 lbs.
 • 2,7 kg

Wymagania systemowe MPC 2.0 Software

 • Mac: Procesor Dual-Core, minimum 2,5 GHz; 4GB RAM (zalecane 8GB)
 • Windows: Procesor Dual-Core, minimum 2,5 GHz; 4GB RAM (zalecane 8GB)

Wtyczki:
Instrumenty Air dla MPC Touch Live

 • HYBRID 3
 • LOOM
 • VACUUM PRO
 • VELVET
 • XPAND.2
 • MiniGrand
 • DB33
 • theRiser
 • AIR FX COLLECTION STANDARD

Instrumenty Sonivox dla MPC Touch Live 
•    Big Bang Cinematic
•    Session Drums
 
Całkowita wielkość po instalacji - 25GB