Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

Tascam CG-1000

EAN: 4907034123575

Tascam CG-1000

Generatory zegara głównego serii CG oparte są na precyzyjnym oscylatorze kwarcowym z zarządzaniem jitterem i są wolne od zakłóceń glitch w celu uzyskania bardzo wysokiej precyzji zegara. CG-2000 został zaprojektowany na potrzeby stacji nadawczych i postprodukcji, CG-1800 do małych i dużych systemów synchronizacji audio/wideo, a CG-1000 do studiów nagrań, aplikacji do dźwięku na żywo i dla profesjonalnych muzyków.

 

Sercem generatora jest oscylator kwarcowy. W każdym modelu serii CG zastosowano oscylator kwarcowy OCXO (sterowany termostatem) ze względu na jego wysoką precyzję, a temperatura otoczenia nie ma na niego wpływu. Szczycące się precyzją częstotliwości zegara na poziomie 0,01 ppm*1, która przewyższa dokładność TCXO (kryształowy oscylator z kompensacją temperatury), urządzenia te są kluczowe w tworzeniu precyzyjnych systemów synchronizacji ze stabilnością częstotliwości wyjściowej na poziomie ± 0,005 ppm lub mniej na dzień. Każdy z modeli jest wyposażony w złącze wejściowe, które obsługuje sygnał 10MHz. Pozwala to na podłączenie zegara rubidowego lub zegara GPS dla jeszcze wyższej precyzji.

 

Jitter zewnętrznego zegara jest redukowany dzięki oryginalnej konstrukcji obwodu Tascam, która zawiera wysokowydajny generator zegara wideo, zaprojektowany z układem FPGA*2 i PLL (pętla synchronizacji fazy) z filtrem dyskretnym. Umożliwia to dostarczenie stabilnego sygnału zegarowego do wyjść video/word w celu poprawy stabilności systemu. Obwód blokady zakłóceń glitch zapobiega szumom i przeskakiwaniu dźwięków spowodowanych przez zanikanie zegara głównego.

 

Oprócz dwunastu wyjść zegara i czterech wyjść wideo (tylko CG-2000 i CG-1800), wyjścia cyfrowe obejmują dwa wyjścia AES3/AES11 i dwa wyjścia S/PDIF, dzięki czemu urządzenia są przydatne w dużych systemach synchronizacji audio/wideo oraz szerokiej gamie innych aplikacji. Spośród dwunastu wyjść word, dwa obsługują również wyjścia x2Fs, x4Fs i 256Fs do użycia z systemami ProTools i innym oprogramowaniem DAW.

 

Seria CG ma wiele funkcji wspierających konserwację oraz identyfikację problemów w przypadku wystąpienia problemów. Funkcja analizatora mierzy zakończenie urządzenia wyjściowego, pomiar poziomu wejściowego (zarówno dla CG-2000 i CG-1800), jak i pomiar częstotliwości wejściowych. Te wbudowane funkcje umożliwiają urządzeniom obsługę problemów. Ponadto funkcja logów umożliwia wyświetlanie problemów i zapisywanie ich w formacie pliku CSV na dysku flash USB. Ponieważ właściwości oscylatorów kwarcowych zmieniają się w czasie, konieczna jest regularna kalibracja. Aby uniknąć problemów z synchronizacją, wymagane są regularne kontrole oraz regularna konserwacja. W tym celu seria CG ma funkcję autokalibracji, która umożliwia użytkownikom przeprowadzanie konserwacji za pomocą zewnętrznego sygnału wejściowego*3 i prostych operacji.

 

Złącza Amphenol BNC na obudowie wykorzystują nakrętki do łączenia, dzięki czemu są bardzo trwałe. Do każdego złącza stosowana jest również pojedyncza płytka drukowana, co zapewnia doskonałą odporność na skręcanie i ciągnięcie kabli oraz tłumienie zakłóceń między złączami.

 

Seria CG to najnowsza z linii innowacyjnych profesjonalnych produktów cyfrowych Tascam – zaprojektowana z wykorzystaniem najnowszej technologii cyfrowego zegara.

 

*1 Domyślna wartość fabryczna

*2 FPGA (Field Programmable Gate Array – bezpośrednio programowalna macierz bramek)
*3 Korzystanie z funkcji autokalibracji wymaga przygotowania osobnego oscylatora wyjściowego PPS 10 MHz z wbudowaną anteną GPS.

 

 

 • CG-1000 do studiów nagraniowych, dla inżynierów dźwięku i profesjonalnych muzyków nie wymagających synchronizacji wideo
 • Wysokiej jakości OCXO (oscylatory kryształowe kontrolowane termostatem) do bardzo dokładnego generowania sygnału zegarowego, na który nie ma wpływu temperatura otoczenia
 • Dokładność częstotliwości: ± 0,01 ppm, stabilność częstotliwości: ± 0,05 ppm/dzień
 • Obwód zarządzania jitterem i zarządzania blokowaniem zakłóceń glitch aby zapobiec problemom spowodowanym przez sygnał głównego zegara
 • Wejście zegara obsługuje częstotliwości taktowania do 10 MHz
 • 12 wyjść wordclock, 2 wyjścia AES3/AES11, 2 wyjścia SPDIF
 • 2 wyjścia wordclock obsługują Fs/4, Fs/2, 2 Fs, 4 Fs i 256 Fs dzięki czemu mogą być użyte z ProTools i innymi programami DAW
 • Funkcja autokalibracji* umożliwia konserwację przez operatora dla optymalnej dokładności w dowolnym momencie
 • Poziomy wyjściowe złącz wordclock można regulować
 • Funkcja analizatora pozwala mierzyć częstotliwości wejściowe
 • Funkcja rejestrowania logów w celu rozwiązywania problemów (sprawdź dziennik na wyświetlaczu lub pobierz plik w formacie CSV na nośniku flash USB)
 • Można zapisać maksymalnie 4 ustawienia systemowe do przywrócenia, a zapisane ustawienia można importować i eksportować przez USB
 • Blokada panelu aby zapobiec przypadkowemu działaniu
 • Organiczny wyświetlacz EL z szerokim kątem widzenia
 • Wgrywanie aktualizacji oprogramowania za pomocą portu USB