Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

Yamaha Revstar RS820 CR BTB gitara elektryczna

EAN: 4957812645829

Cena: 4470 zł

Chwilowo niedostępny

 

Zamów przez telefon: 503 37 00 00

Zobacz pozostałe produkty producenta Yamaha

Konkurs opinii - strona

Yamaha Revstar RS820 CR BTB

RS 820 to model gitary Yamaha z serii Revstar, skierowany przede wszystkim do fanów przesterowanych dźwięków. Projektantem tych wyjątkowych instrumentów jest Polak - Piotr Stolarski, który inspirował się popularnymi w latach 60 ubiegłego wieku stylowymi motocyklami Cafe Racer. Elementy nawiązujące do wspomnianych maszyn jak chociażby ostro ścięty pickguard czy dwa przebiegające przez środek korpusu pasy a także piękny, pokryty szczotkowanym lakierem top z klonu i metalowe elementy wykończone satynowym niklem sprawiają, że gitara mimo klasycznej elegancji odróżnia się od innych znanych już dobrze i opatrzonych instrumentów.

 

50 lat tradycji budowy gitar przez firmę Yamaha pozwoliło nie tylko w wyglądzie instrumentu połączyć klasyczne rozwiązania z nowatorskim podejściem z jakiego słynie Japoński gigant. Piękny mahoniowy korpus z klonowym topem oraz wklejony mahoniowy gryf z palisandrową podstrunnicą, na którą starannie nabito 22 progi Jumbo to sprawdzone od kilkudziesięciu lat rozwiązania uwielbiane przede wszystkim przez fanów rock n rollowych brzmień choć oczywiście również miłośników innych stylów muzycznych.

 

Zastosowane w modelu 820 customowe humbuckery w puszkach, sprawiają, żę instrument brzmi bardzo zadziornie i charakternie, ale bez problemu uzyskamy również śpiewne ciepłe barwy. Inżynierowie firmy Yamaha zadbali o to, żeby dźwięk, który wydobywa się z gitary nie był jedynie kopią klasycznych konstrukcji zza oceanu. Każdy z modeli serii Revstar posiada swój indywidualny charakter, który sprawia, że instrumenty zyskują coraz większą rzeszę fanów, szczególnie, wśród gitarzystów ceniących indywidualność i poszukujących inspiracji w nowych brzmieniach.

 

Dużym atutem modelu 820 jak i całej serii Revstar jest potencjometr Push Pull, który nie służy jak w większości przypadków do rozłączenia cewek  - jest to tak zwany Dry switch, który zmienia equalizację przetworników sprawiając, że ich brzmienie staje się cieńsze i jaśniejsze co zbliża je do klasycznych singli. Dzięki takim rozwiązaniom jest to niezwykle uniwersalna konstrukcja, która sprawdzi się w większości muzycznych styli. Instrument wyposażony jest również w topowy mostek Tone Pros, który jest klasą samą w sobie. Każdy detal gitary dopracowany jest z najwyższym pietyzmem co nie powinno dziwić - firma Yamaha od lat słynie z precyzji i jakości wykonania swoich zarówno profesjonalnych jak i budżetowych instrumentów. Gitarzyści chcący pokreślić indywidualną osobowość a jednocześnie kochający klasykę powinni zapoznać się z serią Revstar - być może właśnie wśród nich „znajdą swoją drugą połówkę”!

 

  • Korpus: Płyta wierzchnia z mahoniu/klonu
  • Szyjka: Mahoń
  • Podstrunnica: Palisander, progi jumbo
  • Klucze strojeniowe: Odlewane
  • Menzura: 628 mm
  • Mostek: TonePros AVT-II Brid
  • Siodełko: 43 mm Urea
  • Przetworniki: 2 x VH5+ HU/Alnico V
  • Kolor: Brushed Teal Blue

OPINIE o Yamaha Revstar RS820 CR BTB