Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

Yamaha Revstar RS502 T BLK gitara elektryczna

EAN: 4957812625753

Cena: 3125 zł

Dostępny - wysyłka w ciągu tygodnia

 

Zamów przez telefon: 503 37 00 00

Zobacz pozostałe produkty producenta Yamaha

Konkurs opinii - strona

Yamaha Revstar RS502 T BLK

RS 502T to model najbliższy pierwowzorowi koncepcji gitar z serii Yamaha Revstar. Projektantem tych wyjątkowych instrumentów jest Polak - Piotr Stolarski, który inspirował się popularnymi w latach 60 ubiegłego wieku stylowymi motocyklami Cafe Racer. W pełni autorski strunociąg czy ostro ścięty pickguard nawiązują do elementów wspomnianych maszyn jak również sprawiają, że gitara mimo klasycznej elegancji odróżnia się od innych znanych już dobrze i opatrzonych instrumentów. 50 lat tradycji budowy gitar przez firmę Yamaha pozwoliło nie tylko w wyglądzie instrumentu połączyć klasyczne rozwiązania z nowatorskim podejściem z jakiego słynie Japoński gigant.

 

Piękny mahoniowy korpus z klonowym topem oraz wklejony mahoniowy gryf z palisandrową podstrunnicą, na którą starannie nabito 22 progi Jumbo to sprawdzone od kilkudziesięciu lat rozwiązania uwielbiane przede wszystkim przez fanów rock n rollowych brzmień choć oczywiście również miłośników innych stylów muzycznych. Zastosowane w modelu 502t customowe przetworniki p90, które ostatnimi czasy stały się bardzo popularne, dzięki połączeniu tłustego grubego brzmienia humbuckerów z dźwięcznością singli sprawiają, że gitara brzmi niezwykle pełnie i charakternie. Inżynierowie firmy Yamaha zadbali o to, żeby dźwięk, który wydobywa się z gitary nie był jedynie kopią klasycznych konstrukcji zza oceanu. Każdy z modeli serii Revstar posiada swój indywidualny charakter, który sprawia, że instrumenty zyskują coraz większą rzeszę fanów, szczególnie, wśród gitarzystów ceniących indywidualność i poszukujących inspiracji w nowych brzmieniach.

 

Dużym atutem modelu 502t jak i całej serii Revstar jest potencjometr Push Pull, który nie służy jak w większości przypadków do rozłączenia cewek  - jest to tak zwany Dry switch, który zmienia equalizację przetworników sprawiając, że ich brzmienie staje się cieńsze i jaśniejsze co zbliża je do klasycznych singli. Dzięki takim rozwiązaniom jest to niezwykle uniwersalna konstrukcja, która sprawdzi się w większości muzycznych styli. Każdy detal gitary dopracowany jest z najwyższym pietyzmem co nie powinno dziwić - firma Yamaha od lat słynie z precyzji i jakości wykonania swoich zarówno profesjonalnych jak i budżetowych instrumentów. Gitarzyści chcący pokreślić indywidualną osobowość a jednocześnie kochający klasykę powinni zapoznać się z serią Revstar - być może właśnie wśród nich „znajdą swoją drugą połówkę”!

 

  • Korpus: Mahoń
  • Gryf: Mahoń, wklejany
  • Podstrunnica: Palisander
  • Liczba progów: 22
  • Menzura: 24,75" (628 mm)
  • Przetworniki: 2 x Yamaha Alnico P-90s Single
  • Kontrolery: Volume, Tone (push-pull)
  • Kolor: Black

OPINIE o Yamaha Revstar RS502 T BLK