Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

Yamaha Revstar RS420 FRD gitara elektryczna

EAN: 4957812594691

Cena: 2250 zł

Dostępny - wysyłka natychmiast

 

Zamów przez telefon: 503 37 00 00

Zobacz pozostałe produkty producenta Yamaha

Yamaha Revstar RS420 FRD

RS 420 to model gitary Yamaha z serii Revstar, skierowany przede wszystkim do fanów przesterowanych dźwięków. Projektantem tych wyjątkowych instrumentów jest Polak - Piotr Stolarski, który inspirował się popularnymi w latach 60 ubiegłego wieku stylowymi motocyklami Cafe Racer. RS420 wykończony jest bez przesadnych zabiegów stylistycznych, jednak mimo klasycznego wyglądu udało się osiągnąć własny, indywidualny charakter dzięki któremu odróżnia się od innych znanych już dobrze i opatrzonych instrumentów.

 

50 lat tradycji budowy gitar przez firmę Yamaha pozwoliło nie tylko w wyglądzie połączyć klasyczne rozwiązania z nowatorskim podejściem z jakiego słynie Japoński gigant. Wklejany klonowy gryf z palisandrową podstrunnicą czy dwa customowe humbuckery w puszkach to dobrze znane i sprawdzone rozwiązania, jednak inżynierowie firmy Yamaha zadbali o to, żeby dźwięk, który wydobywa się z gitary nie był jedynie kopią klasycznych konstrukcji zza oceanu. Każdy z modeli serii Revstar posiada swój indywidualny charakter, który sprawia, że instrumenty zyskują coraz większą rzeszę fanów, szczególnie, wśród gitarzystów ceniących indywidualność i poszukujących inspiracji w nowych brzmieniach.

 

Dużym atutem modelu 420 jak i całej serii Revstar jest potencjometr Push Pull, który nie służy jak w większości przypadków do rozłączenia cewek  - jest to tak zwany Dry switch, który zmienia equalizację przetworników sprawiając, że ich brzmienie staje się cieńsze i jaśniejsze co zbliża je do klasycznych singli. Dzięki takim rozwiązaniom jest to niezwykle uniwersalna konstrukcja, która sprawdzi się w większości muzycznych styli. Każdy detal gitary dopracowany jest z najwyższym pietyzmem co nie powinno dziwić - firma Yamaha od lat słynie z precyzji i jakości wykonania swoich zarówno profesjonalnych jak i budżetowych instrumentów. Gitarzyści chcący pokreślić indywidualną osobowość a jednocześnie kochający klasykę powinni zapoznać się z serią Revstar - być może właśnie wśród nich „znajdą swoją drugą połówkę”!

 

  • Korpus: Nato , top klonowy
  • Gryf: Nato, wklejany
  • Podstrunnica: Palisander
  • Liczba progów: 22
  • Menzura: 24,75" (628 mm)
  • Przetworniki: 2 x Alnico Humbucker
  • Kontrolery: Volume, Tone (push-pull)
  • Kolor: Fire Red

OPINIE o Yamaha Revstar RS420 FRD