Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

Korg Kross 61 - wyprzedaż wersji I syntezator

Wyprzedaż
Konkurs opinii - strona

Korg Kross 61 - wyprzedaż wersji I

Instrument z ekspozycji, może mieć delikatne ślady użytkowania. Więcej informacji 503 37 00 00

Mobilna muzyczna stacja robocza
 
Teraz dźwięki z których korzystasz na co dzień i system na którym pracujesz tworząc muzykę mogą być zawsze z Tobą. Brzmienia i funkcje KORG-a KROSS znacznie przekraczają jego klasę, a dodatkowo możesz je mieć dosłownie wszędzie, bo KROSS zasilany jest także z 6 baterii AA! KORG, który wynalazł instrument typu workstation i tym razem wyznacza nowy standard. Mnogość funkcji i niespotykana mobilność czynią z KROSS-a instrument, jakiego jeszcze nie było!
 
Główne cechy:
 • 61 klawiszy
 • Stylowa i charakterystyczna dwukolorowa obudowa.
 • Bardzo niska waga – tylko 4,3 kg
 • Zasilany także sześcioma bateriami AA.
 • Brzmienia pianin, elektrycznych pianin pochodzące z instrumentów wyższej klasy
 • Szeroki przekrój brzmień pokrywający wszystkie style muzyczne.
 • Pokrętło Sound Selector ułatwia wyszukanie brzmień
 • Funkcja Favorites umożliwia zapis 64 brzmień, lub plików audio i natychmiastowy dostęp do nich, np. podczas koncertu na żywo. 
 • Profesjonalnej jakości moduł brzmieniowy EDS z siedmioma efektami pracującymi w jednym czasie.
 • Możliwość podłączenia zewnętrznego źródła audio, lub mikrofonu.
 • Szybkie dzielenie klawiatury i łączenie barw dzięki klawiszom Layer/Split umieszczonym na panelu głównym instrumentu. 
 • Stereofoniczny rejestrator audio pozwala na zgrywanie miksów, a także dogrywanie wokali.
 • Zapożyczony z kultowej serii Electribe sekwencer krokowy, 16-sto śladowy sekwencer MIDI, 
 • Współpraca z programami DAW poprzez złącze USB MIDI.
Pianina, elektryczne pianina i bębny z wyższej klasy
 
Czołowi światowi muzycy od lat używają instrumentów KORG-a na scenie i w studio. Brzmienia pianin, pianin elektrycznych i bębnów zostały zapożyczone z flagowych modeli KORG-a, czyniąc KROSS-a najmocniejszym instrumentem w tej klasie cenowej. Próbka fortepianu została przygotowana z niezwykłą starannością i posiada aż trzy poziomy dynamiki, a także odgłosy pracy pedału damper. Kross posiada także próbkę upright piano (nietypową dla syntezy PCM), a także charakterystyczne brzmienia pochodzące z instrumentów SG-1D i M1 Music Workstation. Pięć pianin elektrycznych, podobnie jak pianina akustyczne korzysta z odpowiednio dobranego zestawu efektów, gwarantujących najwyższej jakości brzmienie. Z podobną starannością dobrano także brzmienia bębnów, które są niezbędnym elementem większości produkcji muzycznych. 
 
Bogactwo brzmień
 
Dzięki swojej mobilności KROSS może być wykorzystywany dosłownie wszędzie, nie tylko w studio, gdzie dotychczas pracowały instrumenty typu workstation. Aby KROSS sprawdził się w różnych warunkach wyposażony został w szeroki przekrój brzmień pokrywający wszystkie style muzyczne. KROSS posiada dwa razy większą pamięć niż PS60 i X50. Nie ważne, czy potrzebujesz świetnych pianin na jam session, czy barw organów kościelnych. Nie ważne, czy tworzysz muzykę klasyczną, czy dubstep i disco, KROSS został stworzony tak, aby stać się Twoim jedynym instrumentem!
 
Szybkie wyszukiwanie brzmień
Aby szybko odnaleźć poszukiwaną barwę w tak wielkim banku brzmień, KROSS wyposażony jest w dwa dedykowane pokrętła, dzięki którym natychmiast wybiera się kategorię brzmień i przegląda instrumenty wewnątrz kategorii. 
 
Funkcja Favorites – 64 ulubione brzmienia i utwory dostępne od ręki!
 
Brzmienia stworzone przez użytkownika, lub najczęściej używane, mogą być przypisane do 16 klawiszy w czterech bankach. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza podczas koncertu, gdzie nie ma czasu na szukanie odpowiedniego brzmienia. Można także zarejestrować sygnał audio i odtwarzać go podczas grania na klawiaturze.
 
Profesjonalny moduł brzmieniowy EDS
 
Wysokiej jakości moduł brzmieniowy EDS-i został stworzony w oparciu o pochodzące z wyższej klasy moduły EDS/EDS-X. Siedem cyfrowych efektów może być stosowanych w jednym czasie: pięć efektów insertowych i dwa master. Do wyboru jest 134 efektów, oprócz standardowych reverb, delay, chorus, flanger i rotary speaker, KROSS posiada także efekty bazujące na technologii modelingu REMS.
 
Podłącz mikrofon, lub odtwarzacz.
 
Wejście MIC IN (1/4”) umożliwia podłączenie mikrofonu wprost do instrumentu. To idealne rozwiązanie dla śpiewających klawiszowców. Dostępne jest także złącze LINE IN (stereofoniczny jack 1/8”) służące do podłączenia dowolnego źródła audio. Pozwala to na granie wraz z towarzyszącym podkładem odtwarzanym z zewnętrznego urządzenia.
 
Funkcje Quick Layer/Split 
 
Na głównym panelu znajdują się klawisze szybkiego dostępu do funkcji Layer (łączenie brzmień) i Split (podział klawiatury). Łączenie brzmień i podział klawiatury nigdy nie były tak proste. Gotowe, kompleksowe ustawienie można zapisać w banku Combination.
 
Stereofoniczny rejestrator audio
 
Wbudowany rejestrator audio nie tylko służy do zgrywania sumy sygnałów KROSS-a, ale także rejestruje sygnał pochodzący z wejścia mikrofonowego i liniowego. Wszystkie dźwięki, zarówno te pochodzące z KROSS-a i te z wejść audio można zapisać do jednego pliku WAV i za pomocą karty SD (sprzedawana osobno) w łatwy sposób przenieść do komputera. 
 
Znany z kultowej serii Electribe sekwencer krokowy, 16-sto śladowy sekwencer MIDI, drum track, arpeggiator
 
KROSS wyposażony jest w sekwencer krokowy znany z kultowej serii Electribe. Sekwencer działa w stylu dawnych analogowych maszyn perkusyjnych, gdzie 16 przyciskami włącza się/wyłącza poszczególne dźwięki w odpowiednim miejscu w takcie. Taki pattern rytmiczny może składać się z 64 kroków. Niewielka obudowa KROSS-a mieści w sobie wszystko czego oczekujesz po muzyczej stacji roboczej, a sercem każdego workstation jest sekwencer MIDI. KROSS wyposażony jest w 16-sto śladowy sekwencer MIDI z funkcjami kwantyzacji, kopiowanie, wklejania i edytowania każdego pojedynczego dźwięku. Za pomocą kart SD (sprzedawanych osobno) w łatwy sposób można transportować pliki SMF między instrumentem a komputerem. 
Dzięki funkcji Drum Track stworzenie profesjonalnie brzmiącej ścieżki perkusyjnej nie stanowi problemu, a wbudowany arpeggiator nie tylko działa z brzmieniami syntetycznymi, ale potrafi także generować gitarowe i basowe riffy. 
 
Połączenie z komputerem przez USB
 
Transfer danych MIDI między KROSS-em a komputerem odbywa się poprzez złącze USB MIDI. Używając oprogramowania Plug-In Editor, na ekranie komputera można łatwo edytować brzmienia, widząc wiele jego parametrów. Oprogramowanie integruje także KROSS-a z wszelkimi programami DAW.
 

OPINIE o Korg Kross 61 - wyprzedaż wersji I