Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

sE 2200 + Reflexion Filter Pro mikrofon wielkomembranowy

Promocja

Cena: 1459 zł

Raty 40 x 36.48 zł

Raty 40 x 36.48 zł
Raty 30 x 48.63 zł
Raty 20 x 72.95 zł
Raty 10 x 145.9 zł

Chwilowo niedostępny

 

Zamów przez telefon: 503 37 00 00

Zobacz pozostałe produkty producenta sE

sE 2200 + Reflexion Filter Pro

Swiąteczny zestaw!
1x sE 2200
1x sE Reflexion Filter Pro

sE 2200 to najnowsza wersja kardioidalnego mikrofonu pojemnościowego, który skutecznie wypromowała wiele lat temu sE Electronics.

Firma zachowała oryginalną konstrukcję kapsuły, specjalnie zbudowanego transformatora i topologię układu klasy A. Najwyższej klasy podzespoły i krótsza zoptymalizowana ścieżka sygnałowa zapewnia jeszcze mniejsze szumy i lepszą klarowność. Nowe funkcje tłumika i filtra zwiększają uniwersalność, a wykończenie zostało unowocześnione przy wykorzystaniu najnowszych technik produkcji – ale sE 2200 zachowuje w pełni klasyczne brzmienie oryginału.

Chociaż sE 2200 jest tylko mikrofonem kardioidalnym, dwie napylane złotem membrany wykorzystywane są do zapewnienia najlepszej wydajności akustycznej, a w przeciwieństwie do innych mikrofonów, mikrofon sE 2200 wyposażony jest w prawdziwą polaryzowaną zewnętrznie kapsułę pojemnościową i w związku z tym zapewnia najlepszą wydajność pod każdym względem. Ekranowany transformator tego mikrofonu  daje znakomitą głębię i ciężar w ogólnym obrazie dźwiękowym, a solidna ekranowana metalowa obudowa zapewnia bezszumowe działanie.

Elektronika i dwa włączane tłumiki zapewniają duży zakres dynamiki i obsługę wysokiego poziomu ciśnienia akustycznego (SPL) przy wyjątkowo niskoszumowych komponentach. Dwa włączane filtry dolnoprzepustowe eliminują dudnienie (np. hałas od podłogi przy chodzeniu) i mogą także służyć do kompensacji nadmiernej ilości basu wskutek działania efektu zbliżeniowego. Umożliwia to użycie sE 2200 do bliskiego mikrofonowania nawet najgłośniejszych instrumentów, w tym kolumn wzmacniaczy gitarowych, instrumentów dętych blaszanych i perkusji.

sE 2200 ma w zestawie sE Isolation Pack, w skład którego wchodzi specjalny uchwyt antywstrząsowy, zintegrowany pop-filtr i adapter gwintu, pozwalający na montaż na każdym statywie mikrofonowym.

Główne cechy

 • Wykonywana ręcznie 1-calowa kapsuła pojemnościowa (true condenser),
 • Tradycyjny układ elektroniki, pracujący w klasie A,
 • Dwa włączane poziomy tłumienia ­- przełączniki tłumika -10 dB i -20 dB,
 • Specjalnie zbudowany transformator wyjściowy,
 • Dwa włączane filtry górnoprzepustowe do wyboru: 80 Hz lub 160 Hz,
 • Całkowicie metalowa obudowa i wysokiej klasy wykończenie,
 • Pozłacane gniazdo XLR,
 • Wymagania systemowe – Interfejs audio, przedwzmacniacz mikrofonowy lub mikser z zasilaniem fantomowym P48.
 • Waga i wymiary:
  – mikrofon sE 2200 – całkowita waga netto 868 g, średnica 51 mm, długość 215 mm, waga netto 611 g,
  – Isolation Pack (dł. x szer. x wys.): 165 x 115 x 111 mm , waga netto 250 g,
  – adapter (przejściówka) gwintu:  średnica 13,3 x 10,6 mm, waga netto 8 g.

Reflexion Filter Pro

Reflexion Filter Pro Black, stworzony na życzenie użytkownika, jest wariantem kolorystycznym naszego oryginalnego filtra Reflexion Filter® Pro i jest dostępny za pośrednictwem wybranych autoryzowanych dystrybutorów sE na całym świecie. Z takim samym sprzętem i wydajnością, jak najnowsza wersja RF Pro, RF Pro Black wykorzystuje specjalną matową czarną tkaninę akustyczną z czarnym perforowanym aluminiowym panelem tylnym.

Piękne sale koncertowe, gigantyczne przestrzenie o wysokich sufitach, okazałe klatki schodowe z chwalebnym naturalnym pogłosem… uchwycenie dźwięku akustycznie przyjemnej sali może sprawić, że wspaniałe nagranie będzie naprawdę wyjątkowe. Ale uzyskanie dobrego dźwięku w złej przestrzeni jest bardzo, bardzo trudne.

Co zrobić, jeśli jesteś artystą nagrywającym w domu? Co zrobić, jeśli nie masz budżetu na odpowiednio zaadaptowane studio? Co zrobić, jeśli przeprowadzasz się do nowego domu lub mieszkania? Co zrobić, jeśli nie chcesz słyszeć swojego pokoju?

Od czasu wynalezienia Reflexion Filter® w 2006 roku, ponad 120 000 urządzeń trafiło do studiów i domów na całym świecie – i pozostaje niekwestionowanym standardem branżowym w zakresie przenośnej, skutecznej obróbki akustycznej.

Jak to działa?

Kiedy stawiasz mikrofon przed sobą, nie słyszy on tylko Ciebie – słyszy otaczające Cię pomieszczenie.

Nawet jeśli jest to mikrofon kardioidalny i słyszy w dużej mierze tylko Ciebie, to wciąż odbiera dźwięk Twojego głosu lub instrumentu, który odbija się od ścian i wraca do mikrofonu. Celem obróbki akustycznej jest zminimalizowanie odbioru takich odbić, tak aby podstawowe źródło dźwięku było tak czyste, jak to tylko możliwe.

Dlaczego więc nie umieścić za mikrofonem kartonu lub pianki?

Niektóre materiały dobrze absorbują lub odbijają określone częstotliwości – na przykład pianka bardzo dobrze absorbuje wysokie tony, ale nic nie robi z niskimi.

W przeciwieństwie do tanich piankowych imitacji RF, opatentowana technologia wielowarstwowa sE działa równomiernie w całym spektrum częstotliwości, zapewniając zrównoważony, równomierny dźwięk bez żadnych podbarwień.

To właśnie sprawia, że Reflexion Filter® jest unikalny i stanowi znakomity wybór dla największych nagrywających artystów na świecie – niezależnie od tego, czy pracują w niezaadaptowanych pomieszczeniach, czy w profesjonalnie zaprojektowanym studiu i po prostu potrzebują nieco większej izolacji.

Podobnie jak nasze mikrofony, każdy Reflexion Filter® jest wytwarzany ręcznie w naszej fabryce.

ULTRA STABILNY Hardware

W 2016 roku całkowicie przeprojektowaliśmy osprzęt montażowy RF Pro, aby zwiększyć stabilność, uprościć obsługę i zapewnić zaktualizowany poziom wydajności, trwałości i estetyki. Pozwala on na obracanie i przechylanie dla zapewnienia maksymalnej elastyczności, a wszystkie części ruchome są chromowane w celu zapewnienia niewielkiego zużycia. Dodatkowa stabilność oznacza, że RF Pro Black może być ustawiony solidnie pod dowolnym kątem, aby zapewnić „suchy” dźwięk podczas nagrywania dowolnego źródła – wokalu, gitar akustycznych i elektrycznych, wzmacniaczy, bębnów, ambientu, smyczków i innych niezliczonej ilości instrumentów.

Pudełko zawiera:

 • Reflexion Filter® Pro
 • Uchwyt montażowy
 • Klucz płaski do wkrętów
 • Adapter gwintu stojaka na mikrofony

OPINIE o sE 2200 + Reflexion Filter Pro