Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

Universal Audio Apollo X16 interfejs Audio Thunderbolt 3

EAN: 819937002496
Konkurs opinii - strona

Universal Audio Apollo X16 interfejs Audio Thunderbolt 3

16 kanałów elitarnej konwersji audio, przetwarzanie HEXA Core i zintegrowany system nagrywania LUNA

Flagowy Apollo x16 pozwala producentom muzycznym, studiom projektowym i postprodukcyjnym na nagrywanie, dogrywanie i miksowanie z niezrównaną konwersją A/D i D/A, przetwarzaniem HEXA Core wtyczkami UAD i zintegrowanym systemem nagrywania LUNA (Mac) – wszystko to w jednym, rackowym, eleganckim interfejsie audio na Thunderbolt 3 dla komputerów Mac lub PC.

Ten interfejs 18x20 został zbudowany na bazie 60-letniego dziedzictwa kunsztu firmy UA w dziedzinie audio i może poszczycić się największym zakresem dynamiki (133 dB) i najniższym współczynnikiem THD+N (-129 dB) wśród wszystkich zintegrowanych interfejsów audio na rynku. Dodatkowo, dzięki całkowicie nowemu przetwarzaniu HEXA Core, zyskujesz 50% więcej mocy DSP na przetwarzanie w czasie rzeczywistym uznanymi wtyczkami UAD Powered Plug-Ins.

Oprócz elitarnej konwersji audio Apollo x16 oferuje wybór poziomu sygnału operacyjnego, zapewniając zgodność z profesjonalnym sprzętem +24 dBu, oraz zintegrowany kontroler monitorów i wbudowany mikrofon talkback.

Doświadcz elitarnej konwersji A/D i D/A z największym zakresem dynamiki i najniższym poziomem szumów ze wszystkich zintegrowanych interfejsów dostępnych na rynku.

Nagrywaj i miksuj z potężnym przetwarzaniem HEXA Core, wykorzystującym 6 procesorów DSP do uruchamiania większej liczby nagradzanych wtyczek UAD Powered Plug-Ins w czasie rzeczywistym.

Produkuj  z systemem nagrywania Luna Recording System – w pełni zintegrowaną aplikacją stworzoną dla Apollo (Mac/Thunderbolt)

Łatwo podłączaj się do profesjonalnego sprzętu przy pomocy analogowych wejść/wyjść 16x16 na złączu DB-25 oraz dzięki możliwości zmiany ustawień headroomu +24 / +20 dBu

Pracuj w różnych formatach dźwięku przestrzennego (maksymalnie 7.1)*, z pełną kalibracją głośników.

*Obsługa dźwięku przestrzennego dla Apollo X, którego premiera przewidziana jest na czwarty kwartał 2018.

 

Elitarna konwersja A/D i D/A

Tysiące utworów na szczytach list przebojów i setki albumów nagrodzonych Grammy na koncie interfejsów Apollo świadczą o tym, że nagrywanie doskonale brzmiących płyt nie jest im obce. W celu ulepszenia poprzedniej generacji wiodącej w swojej klasie konwersji audio interfejsów Apollo, inżynierowie UA obsesyjnie przesłuchiwali najnowsze przetworniki analogowo-cyfrowe i cyfrowo-analogowe – ostatecznie łącząc elitarne przetworniki 24 bity/192 kHz z całkowicie nowym analogowym obwodem dla uzyskania krystalicznie czystej ścieżki sygnału.

Z zakresem dynamiki 133 dB i współczynnikiem THD+N na poziomie -129 dB, otwarte, naturalne brzmienie Apollo x16 bije każdy interfejs w swojej klasie – bez względu na cenę – i jest idealnym punktem startowym do stosowania przetwarzania UAD.

 

Przetwarzanie w czasie rzeczywistym UAD HEXA Core

Apollo x16 zapewnia nowe przetwarzanie HEXA Core z sześcioma procesorami DSP i o 50% więcej mocy dla wtyczek UAD w stosunku do poprzednich wersji Apollo. Pozwala to na uruchamianie większej liczby wtyczek UAD w czasie rzeczywistym podczas nagrywania z wykorzystaniem torów sygnałowych takich marek jak Neve, Manley i API lub uruchamiania dużej liczby wtyczek podczas miksowania w DAW.

Od lampowego ciepła korektora Pultec na gitarach po lampowy limiter LA-2A na wokalach i pompowanie oryginalnego kompresora 1176 lub Fairchild 670 na perkusji – Twoje nagrania zrobią ogromny krok naprzód dzięki bogatemu, trójwymiarowemu, analogowemu brzmieniu zapewnianemu przez wtyczki UAD.

System rejestracji LUNA - głęboka integracja Apollo z szybkim, naturalnym i intuicyjnym w obsłudze workflow

Interfejsy Apollo x16 współpracują ze wszystkimi głównymi programami DAW, w tym Logic Pro, Ableton Live, Pro Tools i nie tylko. A teraz stają się również w pełni zintegrowane z systemem LUNA marki Universal Audio, która jest nową, potężną aplikacją do nagrywania. Wspierana jest przez technologię Realtime Monitoring, która umożliwia LUNIE nagrywanie i miksowanie w czasie rzeczywistym. Jest prosta w obsłudze - praca na jednym oknie, dodawanie nieograniczonej liczby ścieżek, pełna obsługą AU oraz dostęp do pakietu instrumentów i innych ekskluzywnych narzędzi.

Od zintegrowanej z systemem emulacji wielokanałowej taśmy Studer i wbudowanego sumatora Neve, po wiele instrumentów, w tym Moog, LUNA przekształca interfejsy Apollo w najbardziej inspirujące narzędzie do kreacji muzyki na świecie.
Jest kompatybilna z komputerami Mac.

 

Pełen zestaw klasycznych, analogowych procesorów studyjnych

Oczywiście charakterystyczną funkcją Apollo jest przetwarzanie w czasie rzeczywistym UAD (Realtime UAD Processing), pozwalające na uruchamianie pełnej biblioteki wtyczek UAD z prawie zerową latencją. Apollo x16 zawiera pakiet wtyczek Realtime Analog Classics Plus, więc możesz nagrywać i miksować z jedynymi na świecie, autentycznymi kompresorami Teletronix LA-2, 1176LN i Fairchild, korektorem Pultec i wieloma innymi.

 

Wejdź do świata UAD Powered Plug-Ins

Oprócz dołączonych wtyczek Realtime Analog Classics, Apollo x16 daje dostęp do pełnej kolekcji wtyczek UAD Powered Plug-Ins – w tym klasycznych korektorów, kompresorów, pogłosów, magnetofonów, torów sygnałowych i in. – z prawie zerową latencją, bez względu na wielkość bufora w oprogramowaniu audio i bez obciążania procesora komputera.

Dostępne na wyłączność symulacje urządzeń takich firm, jak m.in. SSL, Neve, Studer, Manley, API, Ampex, Lexicon, Fender** są jak posiadanie studia wypełnionego kultowym, analogowym sprzętem, zajmującego tylko jedno miejsce w racku. I w przeciwieństwie do konkurencyjnych interfejsów, te nagradzane wtyczki zasilanie przez DSP dostępne są w Twoim programie DAW do miksowania.

 

Monitorowanie dźwięku przestrzennego i praca z sygnałem +24 dBu

Dzięki kompleksowej obsłudze monitoringu dźwięku surround (maksymalnie 7.1), Apollo x16 jest prawdziwym skarbem dla realizatorów i producentów dźwięku oraz muzyki do gier, telewizji i internetu. Apollo x16 umożliwia również pracę z sygnałem +24 dBu, co zapewnia natychmiastową kompatybilność z profesjonalnymi mikserami i innym profesjonalnym sprzętem audio.

 

Zbuduj sieciowy studyjny system przez Thunderbolt

Apollo x16 oferuje 18 wejść i 20 wyjść jednocześnie (16 analogowych wejść i 16 analogowych wyjść) oraz dwa wbudowane porty Thunderbolt 3. Pozwala to użytkownikom każdego interfejsu Apollo Twin z Thunderbolt lub rackowemu interfejsowi Apollo na łatwe połączenie ze sobą nawet czterech urządzeń Apollo i ogólnie sześciu urządzeń UAD-2 w celu dodania wraz z rozwojem studia szybkich wejść/wyjść o wysokiej przepustowości oraz mocy DSP.

 

Kluczowe cechy Apollo x16:

Interfejs audio 18x20 na Thunderbolt 3 z wiodącą w tej klasie konwersją 24 bity/192 kHz (kompatybilny wstecz z Thunderbolt 1 i 2 w komputerze Mac).

Przetwarzanie w czasie rzeczywistym UAD HEXA Core do nagrywania przez wtyczki UAD z prawie zerową latencją, bez względu na wielkość bufora audio.

Produkcja z systemem nagrywania Luna Recording System – w pełni zintegrowana aplikacja stworzona dla Apollo (Mac/Thunderbolt).

Kontroler monitorowania dźwięku przestrzennego – maksymalnie 7.1*.

Zawiera pakiet wtyczek UAD „Realtime Analog Classics Plus” z m.in. UA 610-B Tube Preamp; Legacy Pultec EQ, kompresorami LA-2A i 1176; Marshall Plexi Classic; Ampeg SVT-VR Classic.

Pokładowe przetwarzanie UAD-2 HEXA Core dla dodatkowej mocy przy miksowaniu w takich programach DAW jak m.in. Pro Tools, Logic, Cubase, Ableton.

Połącz maksymalnie 4 interfejsy Apollo wyposażone w Thunderbolt i ogółem do 6 urządzeń UAD.

Możliwość wyboru pracy z sygnałem +24 dBu dla kompatybilności z profesjonalnymi konsoletami mikserskimi i magnetofonami.

Wygoda obsługa monitorowania z poziomu przedniego panelu, łącznie z takimi funkcjami jak Alt Speakers, Talkback oraz konfigurowalne Dim lub Mono.

Bezkompromisowa, analogowa konstrukcja UA. Najlepsze podzespoły i wysoka jakość wykonania.

Darmowe, wiodące w branży wsparcie techniczne – telefoniczne lub online – od doświadczonych inżynierów dźwięku.

*Obsługa dźwięku przestrzennego dla Apollo X, którego premiera przewidziana jest na czwarty kwartał 2018.

 

Pakiet Realtime Analog Classics Plus zawiera:

UA 610-B Tube Preamp & EQ

Marshall ® Plexi Classic Guitar Amp

Ampeg SVT-VR Classic Bass Amp

UA 1176LN Limiting Amplifier (Legacy)

UA 1176SE Limiting Amplifier (Legacy)

Pultec EQP-1A EQ (Legacy)

Pultec Pro EQ (Legacy)

Teletronix LA-2A Leveling Amplifier (Legacy)

Fairchild 670 Compressor (Legacy)

Precision Enhancer Hz

Raw Distortion

Precision Channel Strip (Precision Mix Rack Collection)

Precision Reflection Engine (Precision Mix Rack Collection)

Precision Delay Mod (Precision Mix Rack Collection)

Precision Delay Mod L (Precision Mix Rack Collection)

RealVerb Pro Custom Room Modeler

**Apollo x16 zawiera pakiet wtyczek UAD „Realtime Analog Classics Plus”. Wszystkie inne wtyczki sprzedawane są osobno na stronie www.uaudio.com. Wszelkie znaki towarowe stanowią własność ich prawowitych właścicieli.

 

 

OPINIE o Universal Audio Apollo X16