Nowości

NASTĘPCA LEGENDY. Electro-Voice prezentuje drugą generację serii ZLX!

2024-02-29

Oto największa premiera Electro-Voice od lat. Prezentujemy ZLX G2: najpopularniejsze głośniki pro audio świata, dopracowane z myślą o użytkownikach. Więcej funkcji, więcej mocy, więcej modeli do wyboru. Lecz jedno pozostaje nie zmienione: cena!

 

ZLX G2 to następca oryginalnej serii ZLX, która ustanowiła nowy standard wydajności w branży pro audio, i to w przystępnej cenie, zyskując zadowolonych użytkowników na całym świecie – ponad milion sprzedanych egzemplarzy!

 

ZLX G2 dodaje do formuły poprzednika wyższy maksymalny SPL, szerszy zakres częstotliwości, większą trwałość i nowe funkcje, jak zdalne miksowanie i strumieniowanie stereo

 

Przenośna, ergonomiczna konstrukcja i najlepsze w swojej klasie funkcje to odpowiedź na potrzeby DJ-ów, muzyków, instruktorów fitnessu oraz firm rentalowych i eventowych

 

Matt_Widing_ZLXG2_Rental

 

Electro-Voice z przyjemnością ogłasza największą premierę produktową ostatnich lat: ZLX G2, drugą generację kultowej serii przenośnych zestawów głośnikowych. Opierając się na tym, co uczyniło oryginalną serię ZLX ikoną branży, linia ZLX G2 oferuje funkcje niespotykane w tej półce cenowej i obejmuje modele dwudrożne w wersji aktywnej i pasywnej w rozmiarach: 15 cali, 12 cali oraz – nowość! – 8 cali.

 

Dźwiękowy sequel

 

Kiedy Electro-Voice wprowadził serię ZLX w 2013 roku, celem była realna wydajność pro audio w przystępnej cenie. Te przełomowe zestawy głośnikowe łączyły doskonałą jakość dźwięku Electro-Voice z lekką, ale solidną konstrukcją oraz ogromnymi możliwościami konfiguracji. Użytkownicy na całym świecie szybko to zauważyli, a wydajność i codzienna niezawodność głośników ZLX sprawiły, że stały się one punktem odniesienia w branży – co zostało potwierdzone przez ponad milion sprzedanych egzemplarzy.

 

Teraz ZLX G2 stanowi kontynuację tego sukcesu. ZLX G2, seria podstawowa wśród przenośnych głośników Electro-Voice, ma wyższy maksymalny SPL, szerszy zakres częstotliwości, większą trwałość i rozbudowany zestaw funkcji, a także szereg ergonomicznych udoskonaleń.

 

EV_ZLX_G2_8P_12P_15P_ModeCombo

 

Doskonała technologia, doskonały dźwięk

 

Wyjątkowa jakość dźwięku, która sprawiła, że ZLX stał się najlepszym wyborem zarówno do odtwarzania muzyki, jak i do mowy, została podniesiona w ZLX G2. Maksymalny SPL wzrósł do 129 dB (ZLX-15P-G2), a wysokiej jakości komponenty zapewniają niespotykaną dotąd wydajność akustyczną. Woofer niskotonowy i kompresyjny przetwornik wysokotonowy są sprzężone z opatentowanym falowodem SST, obniżając niskie pasmo i zapewniając równomierne pokrycie dźwiękiem w pionie i poziomie – a wszystko to przy bardziej kompaktowej obudowie. Zestawy głośnikowe ZLX G2 są w pełni godne nazwy Electro-Voice.

 

Inteligentna kontrola i łączność

 

Aktywne modele ZLX G2 są zasilone elektroniką marki Dynacord – siostrzanego brandu Electro-Voice. Ultrawydajne wzmacniacze klasy D o mocy 1000 W są zintegrowane z czterokanałowym mikserem cyfrowym z wysokiej jakości procesorem efektów. Mikser wyposażono w dwa gniazda combo XLR/TRS (w tym jedno z zasilaniem Phantom) oraz wejście Hi-Z, które pozwala na podłączenie instrumentu bezpośrednio, bez konieczności użycia Di-boksa. Na pokładzie znajdują się również profesjonalne narzędzia, takie jak rozbudowane EQ, automatyczne tłumienie sprzężeń, ducking, kompresja oraz presety brzmieniowe dla instrumentów i mikrofonów.

 

Procesor DSP zawiera niespotykaną w tej klasie cenowej funkcję linii opóźniającej do zastosowań eventowych i konferencyjnych. Dostępnych jest pięć presetów brzmieniowych: Music, Live, Speech, Club i FRFR (Full Range, Flat Response). Nowością w ZLX G2 i unikatową cechą w tej klasie produktów jest ustawienie FRFR, które oferuje neutralną charakterystykę częstotliwościową dla użycia z procesorem modelującym i symulatorem kolumny gitarowej. Głośniki aktywne ZLX G2 zawierają również presety podziału pasma dla subwooferów serii ELX200 i EKX. Ponadto filtry górnoprzepustowe dostępne w procesorze DSP pozwalają na kompatybilność z innymi subwooferami. Dodatkowo istnieje możliwość blokady ustawień, dzięki czemu jest pewność, że impreza odbędzie się bez niespodzianek.

 

Wszystkie funkcje głośnika i miksera ZLX G2 mogą być zdalnie sterowane i monitorowane za pomocą aplikacji Electro-Voice QuickSmart Mobile, dostępnej dla systemów iOS i Android. Aplikacja umożliwia parowanie i grupowanie do sześciu przenośnych głośników Electro-Voice, wyposażonych w Bluetooth, w dowolnej kombinacji. Wbudowany moduł Bluetooth pozwala bezprzewodowo połączyć dwa głośniki ZLX G2 i odtwarzać muzykę w trybie True Wireless Stereo. Lokalnie konfigurację można przeprowadzić w kilka sekund za pomocą pokrętła i wyświetlacza. Nowy, kolorowy wyświetlacz LCD jest większy i ma wyższą rozdzielczość, oferując wyraźny i przejrzysty widok ustawień systemu. Dzięki ZLX G2 łatwo jest brzmieć dobrze, niezależnie od poziomu zaawansowania użytkownika

 

Nowa definicja formy i funkcji

 

Konstrukcja obudowy, ergonomia i wszechstronność były priorytetem w rozwoju ZLX G2, czego rezultatem jest eleganckie i solidne połączenie formy z funkcją. Obudowy głośników wykonane są z wytrzymałego polipropylenu, a ich nowa konstrukcja wewnętrzna zapewnia dodatkowe wzmocnienie.

 

Symetryczne boki o kącie 55° pozwalają ustawić głośnik w pozycji monitora, umożliwiając użytkownikom odsłuch, ale jednocześnie ułatwiając dostęp do wzmacniacza i panelu sterowania. Wbudowany kąt Kick-back pozwala wersjom 12" i 15" na granie w górę pod kątem 23°. Obudowy zostały przeprojektowane tak, aby przy ustawieniu bezpośrednio na subwooferze (bez użycia sztycy) grać prosto do przodu.

 

Dostępne jest wiele akcesoriów montażowych do stałej instalacji głośników ZLX G2: uchwyt ścienny w kształcie litery U umożliwia montaż modeli 12" i 15" w pionie lub poziomie; uchwyt ścienny z długim ramieniem dla wersji 12" i 15" umożliwia montaż pionowy z regulacją nachylenia; uchwyt ścienny z krótkim ramieniem dla wersji 8" umożliwia montaż pionowy. Dla każdego modelu dostępny jest pokrowiec z płaską górną powierzchnią, ułatwiającą ustawianie głośników jeden na drugim.

 

Dave_Martone_ZLXG2_Musician_NA_1

 

Gotowy na użytkowników

 

Zestawy głośnikowe ZLX-G2 dzięki swoim udoskonaleniom są najlepszym wyborem „pierwszego profesjonalnego nagłośnienia”, podobnie jak ich poprzednia generacja. Jednocześnie wartość użytkowa tej serii została dostosowana do określonych grup użytkowników.

 

DJ-e skorzystają z podniesionego poziomu SPL, bezprzewodowego sterowania i odtwarzania stereo, automatycznego tłumienia sprzężeń, duckingu i innych możliwości miksera. Całkowicie nowa konstrukcja obudowy głośników ZLX G2 jest idealna na imprezy, gdzie estetyka jest priorytetem.

 

Muzycy docenią rozbudowaną korekcję, kompresor i procesor efektów, a także różnorodne wejścia analogowe. Jedno z wejść mikrofonowych wyposażone jest w zasilanie Phantom, co pozwala na wykorzystanie mikrofonów pojemnościowych. Wejście Hi-Z umożliwia podłączenie instrumentu (np. gitary) bezpośrednio do głośnika, bez użycia Di-boksa.

 

Natomiast firmy rentalowe i eventowe z zadowoleniem przyjmą nowy 8-calowy model w ofercie, który zapewnia akustyczną i estetyczną spójność w mniejszej obudowie, a także takie funkcje DSP jak linia opóźniająca i blokowanie ustawień.

 

ZLX G2 jest też przyjazną opcją dla każdego entuzjasty audio poszukującego wyższej jakości dźwięku do użytku domowego, spotkań, imprez itp. Cokolwiek robisz, ZLX G2 jest na to gotowy.