Nowości

4599 zł
4999 zł Cena regularna
4599 zł najniższa cena

Korg Pa5X - Zupełnie nowa odsłona aranżera!

2022-07-01

Korg Pa5X to nowy flagowy instrument serii KORG Professional Arranger, całkowicie przeprojektowany z najnowocześniejszym silnikiem brzmieniowym oraz nowym, czytelnym i kolorowym interfejsem użytkownika. PA5X dzięki niepowtarzalnemu brzmieniu dostarczy Ci inspiracji do tworzenia i występów! Pa5X został wyposażony w tysiące inspirujących brzmień i setki nowych, świeżych styli, które dzięki intuicyjnej obsłudze masz zawsze pod ręką.

 

Całkowicie nowy panel przedni z przypisywalną sekcją Pad Matrix i Mixer, wielokolorowymi przyciskami LED i ogromnym, odchylanym ekranem dotykowym zapewnia stałą kontrolę nad odtwarzaniem i tworzeniem muzyki.

Pa5X doskonale sprawdza się zarówno jako instrument do występów na żywo, ale także jako bardzo inspirujące narzędzie do pracy w studiu. Bez względu preferowany na styl, Pa5X sprawdzi się w każdym gatunku muzyki!

 

Wyjątkowy design

Pa5X został zaprojektowany z myślą o trwałości, ale też elegancji. Aluminiowa obudowa wykończona drewnianymi boczkami sprawia, że Pa5X wygląda luksusowo!

 

Intuicyjny interfejs

Klawiatura Pa5X jest bardzo wygodna i zapewnia pełną kontrolę ekspresji w każdej artykulacji. Wersja 88  dostarczana jest z ważoną klawiaturą, wiernie naśladującą klawiaturę fortepianu. Modele 61 i 76 wyposażone są w klawiatury półważone. Wszystkie klawiatury posiadają funkcję aftertouch.

 

Potężny silnik brzmień EDS-XP

Profesjonalne aranżery KORG to od lat światowy standard, zawsze oferujący brzmienie z najwyższej półki. Pa5X bazuje na silniku brzmieniowym EDS-XP (Enhanced Definition Synthesis – Expanded), który opiera się na technologii zastosowanej w Pa4X i potężnym nowym systemie operacyjnym, który przenosi Pa5X na nowy poziom!

 

Kontroler, o którym marzysz! 

Pa5X posiada w pełni programowalną sekcję sterowania z 9 przyciskami i 9 suwakami. Możesz przypisać do nich dowolną funkcję, od głośności miksera po drawbary, od wyciszenia mikrofonu po polecenia przewijania tekstów i wiele innych. Przypisana funkcja jest pokazywana na dodatkowym wyświetlaczu, dzięki czemu zawsze wiesz, co masz pod palcami – nawet jeśli nie jesteś na głównej stronie wyświetlacza.

 

Dostępnych jest wiele przypisywalnych kontrolerów do ekspresyjnego grania w czasie rzeczywistym oraz DNC (Defined Nuance Control) firmy Korg, który dostarcza wiele szczegółów w brzmieniu instrumentów muzycznych. Suwaki, przełączniki, rzeczywiste i wirtualne macierze kontroli czasu rzeczywistego, joystick i kontroler wstęgowy mogą być przypisane do modulacji dowolnego parametru dźwięku. Zapewnia to precyzyjną kontrolę najbardziej subtelnych niuansów i artykulacji instrumentów, których używasz w Pa5x

 

Zaawansowany system rozpoznawania akordów i duża biblioteka sekwencji akordowych

System rozpoznawania akordów w Pa5X to najbardziej zaawansowany system, jaki dotychczas stworzyliśmy. Tryb Expert zadowoli najbardziej wymagających współczesnych pianistów jazzowych. Ten system pracuje dokładnie tak, jak tego chcesz. Jeżeli wygodnie Ci grać akord jednym palcem, to też masz taką opcję! Dzięki funkcjom automatycznej harmonizacji, sekwencera akordów i zaawansowanemu rozpoznawaniu akordów, Pa5X staje się profesjonalnym narzędziem do tworzenia bogatych aranżacji w każdym stylu muzycznym.

 

 

Smooth Transitions 

Pa5X posiada technologię Smooth Sound Transition (SST), pozwalającą na płynne przejścia między dźwiękami, stylami i utworami bez żadnych przerw. Po wybraniu innego elementu brzmienie, efekty i sekwencje będą nadal odtwarzane, naturalnie zanikając do czasu, aż będziesz gotowy na rozpoczęcie następnej sekwencji lub zagrania dźwięku. Zapewnia to nieprzerwane i realistyczne wykonanie.

 

Odtwarzacze Dual Crossfading

Pa5x może odtwarzać dwa style, pliki MIDI lub pliki MP3 jednocześnie i w dowolnej kombinacji. Umożliwiają to dwa wbudowane odtwarzacze*. Sygnał obu odtwarzaczy można miksować za pomocą crossfadera, lub można ich użyć do odtwarzania utworu, gdy inny czeka na rozpoczęcie. Przez cały czas silnik dźwiękowy Pa5X zapewnia odpowiednią moc obliczeniową, aby teprzejścia przebiegały płynnie (polifonia, efekty itd.).

* Ekskluzywny XDS Crossfade Dual Sequencer / Player firmy KORG. Teksty, akordy, nuty i markery mogą być wyświetlane na dużym, wbudowanym kolorowym wyświetlaczu Pa5X. Mogą być także wyświetlane na zewnętrznym wyświetlaczu po podłączeniu przez wbudowany port HDMI. Obsługiwana jest szeroka gama formatów tekstów, a nawet możesz automatycznie wygenerować partyturę z utworu MIDI.

 

Pa5X-88_image