Novation i FL Studio połączyło siły - FLKey i FLKey Mini

2022-04-07

FL - Sustaining Graphic Tag Line - 1200x628

Marka Novation ogłosiła premierę dwóch nowych kontrolerów MIDI - FLKey i FLKey Mini. Na tą serię składają się dwa modele: 37-klawiszowy z pełnowymiarową klawiaturą lub mniejszy, 25-klawiszowy z klawiaturą mini. Choć formą łudząco przypominają ich odpowiedniki z serii Launchkey MK3, to w samym hardwarze wystąpiło kilka zmian i zdaniem Novation klawiatura w FLkey Mini jest najlepszą klawiaturą w tym formacie w ich historii.

Do tej pory nie było na rynku klawiszowego kontrolera MIDI, który oferowałby kompletną kontrolę nad FL Studio. Większość dostępnych na rynku urządzeń oferuje tylko bardzo okrojony zestaw funkcji i w wielu przypadkach niemożliwe byłoby produkować muzykę wewnątrz FLa bez sięgania po myszkę. W przypadku FLkeys sytuacja ma się zupełnie inaczej.

FLKey w skrócie:

  • Bezproblemowa integracja z FL Studio Produkuj muzykę z łatwością dzięki bezpośredniej kontroli nad oprogramowaniem.
  • Kontrola nad mikserem i modułem Channel Rack ustaw głośność i panoramę z pomocą ośmiu pokręteł.
  • Sekwenser krokowy Programuj bębny w widoku sekwensera na padach FLkey.
  • Channel Rack Graj wprost do okna Channel Rack na padach FLkey.
  • Tryb skali Wybierz jedną ze skal Scale Mode i nigdy więcej nie graj niewłaściwych dźwięków.
  • Sterowanie instrumentami Graj bardziej ekspresywne bity I melodie na FPC i SliceX z pomocą padów.
  • Sterowanie wtyczkami Kontroluj wtyczki Image Line I nagrywaj naturalnie brzmiącą automatykę używając ośmiu pokręteł FLkey 37.
  • Kreatywne tryby akordów Trzy tryby akordów – Fixed, User i Scale – maksymalnie przyspieszają budowanie piosenek. Graj własne akordy lub predefiniowane akordy w różnych skalach jednym palcem.
  • Przeglądanie presetów Znajdź swoje ulubione presety z wtyczek Image Line bezpośrednio przez FLkey 37.
  • Tryby Custom Przypisz dowolne komunikaty do padów I pokręteł FLkey 37 aby dopasować go do Twojego sposobu pracy.

Producenci mogą programować bity i tworzyć wysokiej jakości utwory z łatwością dzięki integracji Channel Rack z siatką padów. Dzięki mapowaniu parametrów miksera bezpośrednio do pokręteł FLkey miksy mogą zostać błyskawicznie dopracowane do perfekcji. Funkcja Scale podtrzymuje inspiracje nawet w trakcie długich sesji, pozwalając na błyskawiczne tworzenie nowych progresji i melodii. Z FLkey możesz kontrolować instrumenty i automatykę, przeglądać presety wtyczek Image Line oraz stworzyć własne mappingi w trybach Custom Mode dla bardziej spersonalizowanego sposobu pracy.

Lifestyle_1024x512 1

FLkey Mini jest idealnym towarzyszem dla użytkowników FL Studio pozostających w ruchu. Ta kompaktowa, 25-klawiszowa klawiatura MIDI łączy bezpośrednią kontrolę nad najważniejszymi funkcjami FL studio z naszymi najlepszymi mini klawiszami w historii. Producenci mogą skupić się nad szlifowaniem swojego brzmienia i tworzeniem lepszych tracków nie patrząc na monitory.

FLkey 37 z kolei oferuje artystom pełnowymiarowe klawisze z większą liczbą oktaw, jednocześnie komfortowo mieszcząc się w studyjnym setupie aspirującego producenta. FLkey 37 posiada również dodatkowe funkcje, takie jak kontrola nad Channel rack, tryb Fixed Chord i User Chord, który pozwala grać własne akordy jednym palcem. Tryb Scale Chord umożliwia grę predefiniowanych akordów w ośmiu różnych skalach z pomocą padów FLkey.

Novation FLkey jest idealną klawiaturą i kontrolerem MIDI do produkcji w FL Studio na najwyższym poziomie. Jej funkcje pozwalają producentom ożywić swoją kreatywność i szybko kończyć utwory. To narzędzie, na którym producenci mogą rozwijać swoje umiejętności i korzystać ze swojego oprogramowania w bardziej bezpośredni i instynktowny sposób. Bliżej muzyki. Bez ograniczeń.