Nowości

449 zł
499 zł Cena regularna
449 zł najniższa cena
355 zł
444 zł Cena regularna
354 zł najniższa cena
332 zł
365 zł Cena regularna
332 zł najniższa cena

Yamaha wprowadza na rynek 4 nowe modele z serii Arius

2022-02-09

Popularna seriia ARIUS YDP poszeża grono o cztery nowe wysokiej jakości pianina cyfrowe. Modele YDP-165, YDP-S55, YDP-145 i YDP-S35 sprawią, że zarówno profesjonalni muzycy oraz entuzjaści będą mogli skorzytać z wielu wyjątkowych funkcji. 

Technologia, która podnosi poziom

Wszystkie cztery nowe modele ARIUS oferują bogate, wyrafinowane brzmieniez autentycznymi walorami fortepianu akustycznego. Skrupulatnie spróbkowane brzmienie flagowego fortepianu Yamaha CFX oddaje dynamikę i głębie rezonansu, charakterystyczną dla klasycznego fortepianu koncertowego. Modele ARIUS charakteryzują się bogatym brzmieniem - od najniższych do najwyższych tonów - sprawiając, że zagrany utwór muzyczny będzie pełen wyrazu, harmonii i ekspresji.

Klawiatura, która może więcej

Modele YDP-165 i YDP-S55 zostały wyposażone w klawiaturę Graded Hammer 3 (GH3) z 88 klawiszami pokrytymi syntetycznym hebanem i syntetyczną kością słoniową. Natomiast YDP-145 i YDP-S35 posiadają klawiaturę Graded Hammer Standard (GHS) z 88 klawiszami (czarne klawiszeo matowymwykończeniu). Dodatkowo instrumenty odtwarzają akcję klawiatury fortepianu akustycznego, od cięższej dolnych rejestrach do lżejszej górnych. 

Wykorzystano również przełomową technologię Virtual Resonance Modeling Lite (VRM Lite)Dzięki temu ARIUS wiernie odtwarzpożądane wibracje i rezonanse występujące podczas gry na klasycznych fortepianach koncertowych. Rezultatem jest bogate, głębokie i zróżnicowane brzmienie instrumentu. Wszystkie modele mają funkcję półpedału, która wiernie odtwarza działanie tłumika fortepianu. Klawiatura GH3 w YDP-165 i YDP-S55 zapewnia walory typowe dla gry na fortepianie akustycznym, umożliwiając szybką repetycję autentyczną kontrolę ekspresji.

Zachwycająca forma

YDP-165 i YDP-145 posiadają w swoim systemie nagłośnieniowym nowo opracowaną konstrukcję kanału dźwiękowego z ujściem z tyłu obudowy, któraemituje dźwięk z wnętrza pianina. Pozwala to na uzyskanie naturalnego rozchodzenia się dźwięku i trójwymiarowego rezonansu, jak w przypadku fortepianu akustycznego.

Wielofunkcyjność dzięki Yamaha Smart Pianist i nie tylko!

We wszystkich modelach ARIUS znajdziemy 353 wbudowane utwory, w tym 50 znanych utworów klasycznych oraz 303 utwory pozwalające ćwiczyć i odkrywać muzykę. Instrumenty są w pełni kompatybilne z bezpłatną aplikacją Yamaha Smart Pianist, która po pobraniu może być połączona z pianinem i obsługiwać wiele opcji, takich jak wybór brzmień czy tryb Piano Room,który umożliwia sterowanie tonem i rezonansem.

Szczególną uwagę zwraca nowa technologia, która optymalnie koryguje balans brzmienia granego utworu,zapewniającwyjątkowo naturalny efekt.połączeniu z efektem Stereophonic Optimizer, odtwarzającym przestrzenne brzmienie fortepianu, gwarantuje wrażenia z gry jak na fortepianie akustycznym, nawet przy założonych
słuchawkach.

Zaprojektowane w dobry stylu

Modele ARIUS zostały zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół w oparciu o długoletnie doświadczenie firmy Yamaha w produkcji fortepianów akustycznych. Zarówno forma, kształt, oraz materiał i styl sprawiają, że każdy instrument nowej serii stanowi elegancki akcent w pomieszczeniu. YDP-165 i YDP-145 posiadają stylowy design nawiązujący kształtem do fortepianu, natomiast korpusy YDP-S55 i YDP-S35 posiadają niewielką głębokość, dzięki czemu łatwo można wkomponować je w niewielkie pomieszczenia. Wszystkie modele będą dostępne w różnych wariantach kolorystycznych.

Kiedy nowe modele z serii Arius będą dostępne?

Modele YDP-165 i YDP-145 będą dostępne na przełomie marca i kwietnia, natomiast YDP-S55 i YDP-S35 będzie można zamówić już w maju.

 YDP165R_KV_1200-480px_2560

Galeria