Universal Audio prezentuje nową serię interfejsów!

2021-10-08

Interfejsy Volt zapewniają klasyczne studyjne brzmienie dzięki trybowi przedwzmacniacza mikrofonowego Vintage, kompresorowi 76, dołączonemu oprogramowaniu audio oraz stylowemu wzornictwu UA. Współpracują z systemami Mac/PC, iPad i iPhone.

Universal Audio, wiodący producent profesjonalnego sprzętu i oprogramowania do nagrywania dźwięku, z dumą przedstawia interfejsy audio Volt. Te całkowicie nowe interfejsy USB zapewniają klasyczny dźwięk studyjny i współpracują z urządzeniami Mac, PC, iPad oraz iPhone. Oferują najlepszą w swojej klasie jakość dźwięku, tryb przedwzmacniacza mikrofonowego Vintage, wbudowany kompresor 76 w modelach 76 oraz pakiet dołączonego oprogramowania audio.

Nagrywaj z klasycznym studyjnym brzmieniem

Wszystkie interfejsy Volt są wyposażone w tryb przedwzmacniacza mikrofonowego Vintage inspirowany przedwzmacniaczem mikrofonowym/liniowym w konsoli lampowej UA 610. Wyjątkowy dla UA układ emulacji lamp Volt pozwala użytkownikom na wybór bogatego, pełnego brzmienia wokalu i instrumentów.

Modele Volt 76 mają wbudowany kompresor 76 – innowacyjny obwód analogowy oparty na kultowym 1176 UA — z łatwymi w użyciu ustawieniami wstępnymi, które dodają do głosu, gitary i innych źródeł więcej wyrazistości i dynamiki.

W zestawie niezbędny pakiet oprogramowania

Po zarejestrowaniu interfejsu Volt za pomocą aplikacji UA Connect użytkownicy mogą pobrać następujące oprogramowanie do produkcji dźwięku, instrumenty i pakiety wtyczek wiodących w branży marek.

Dołączone oprogramowanie:
– Ableton: Ableton Live Lite,
– Softube: Marshall Plexi Classic Amp, Time & Tone Bundle,
– Celemony: Melodyne Essential,
– Relab: LX480 Essentials,
– Plugin Alliance: Ampeg SVT-VR Classic, Brainworx bx_tuner, Brainworx bx_masterdesk Classic,
– UJAM: Virtual Drummer DEEP, Virtual Bassist DANDY,
– Spitfire LABS

Zainspiruj się dzięki stylowemu wzornictwu UA

Proste połączenia audio, bezpośrednie monitorowanie nagrywania bez latencji, łączność iPad/iPhone i wytrzymała metalowa konstrukcja wraz ze stylowym wzornictwem sprawiają, że interfejsy Volt wynoszą na wyższy poziom każdą przestrzeń produkcyjną lub platformę do mobilnego nagrywania.

Najważniejsze cechy interfejsów Volt

  • Interfejs audio USB z wiodącą w swojej klasie konwersją audio 24 bity/192 kHz dla komputerów Mac/PC, iPada i iPhone’a,
  • Tryb preampu mikrofonowego Vintage pozwala na nagrywanie głosu lub gitary z głębokim, pełnym brzmieniem klasycznego przedwzmacniacza lampowego UA,
  • Wbudowany kompresor 76 z obwodem analogowym opartym na UA 1176 dodaje wyrazistości i energii głosowi, gitarze i innym źródłom,
  • W zestawie pełen pakiet oprogramowania, w tym m.in. Ableton, Melodyne, UJAM’s Virtual Drummer, Marshall i Ampeg,
  • Volt Studio Pack zawiera Volt 2 lub Volt 276, mikrofon pojemnościowy z kablem XLR i zamknięte słuchawki,
  • Zasilanie przez magistralę USB z kompatybilnymi urządzeniami (Volt 476 wymaga zewnętrznego zasilacza Volt – w zestawie).
  • Zasilanie fantomowe 48V dla mikrofonów pojemnościowych,
  • Funkcja bezpośredniego monitorowania do nagrywania bez latencji,
  • 1 wejście/1 wyjście MIDI,
  • Kabel USB-C do USB-A w zestawi

Sprawdź wszystkie produkty z nowej serii: 

Volt 1 – 1 wejście/2 wyjścia, preamp Vintage
Volt 2 – 2 wejście/2 wyjścia, preamp Vintage
Volt 176 – 1 wejście/2 wyjścia, preamp Vintage, kompresor 76
Volt 276 – 2 wejścia/2 wyjścia, preamp Vintage, kompresor 76
Volt 476 – 4 wejścia/4 wyjścia, preamp Vintage, kompresor 76
Volt 2 Studio Pack
Volt 276 Studio Pack

Dostępność interfejsów przewidywana jest na koniec listopada 2021 r.

Galeria