Nowości

1379 zł
791 zł
377 zł
499 zł Cena regularna
372 zł najniższa cena

Aktualizacja MPC w wersji 2.10 - 14 nowych wtyczek dla MPC

2021-07-29

To kolejny krok w kierunku samodzielnego i kreatywnego tworzenia muzyki!
Najnowszy firmware MPC 2.10 zawiera 14 nowych wtyczek, w tym pierwszy w historii zestaw insertowych efektów wokalnych firmy AIR dla MPC One, MPC Live II, MPC X i MPC Software.

Autonomiczna moc wtyczek wokalnych

MPC 2.10 zawiera nowy pakiet AIR Vocal Suite. Po raz pierwszy w historii użytkownicy MPC mają do dyspozycji zestaw wtyczek przeznaczonych specjalnie do nagrywania i produkcji doskonałych wokali bezpośrednio na samodzielnych urządzeniach MPC. AIR Vocal Tuner, pierwszy na świecie tuner wokalny do autonomicznego użytku, umożliwia korekcję wysokości dźwięku ścieżek wokalnych. Bez względu na to, czy potrzebna jest subtelna korekcja jednego fałszywego dźwięku, czy nowoczesne brzmienie wokalu z automatycznym strojeniem, AIR Vocal Tuner, jako potężne narzędzie do produkcji wokalu, poradzi sobie z tym bez problemu.

Załadowanie pluginu AIR Vocal Doubler nadaje dodatkowego wymiaru i grubości każdej ścieżce wokalnej. Szybko uzyskasz efekt nałożonego dźwięku albo szerokiego pola stereo dla większych wokali z lepszą prezencją, które przebiją się w miksie. Kiedy jeden głos nie daje rady, wtyczka AIR Vocal Harmonizer natychmiast stworzy bogate, nakładane na siebie harmonie. Przekształć ścieżki z pojedynczym wokalem w pełne 4-głosowe chórki bez konieczności nagrywania, edytowania i układania wielu ujęć – zachowując bez przerwy kreatywny nastrój.

Nowe instrumenty wirtualne z silnikami brzmieniowymi światowej klasy

Wraz z wersją 2.10 dodano cztery nowe instrumenty wtyczkowe, które z pewnością zainspirują Cię dźwiękowo. AIR Hype, wtyczka z Akai Pro FORCE, po raz pierwszy wkracza na scenę MPC z ponad 1500 presetami, w tym fortepianami, syntezatorami analogowymi, padami Wavetable, leadami, instrumentami szarpanymi FM i wieloma innymi. Tworzenie własnych brzmień jest łatwe dzięki szczegółowym pokrętłom Macro, pozwalającym na modyfikację i zapisywanie szerokiej gamy parametrów z bogatej biblioteki presetów.

AIR Mellotron jest odtworzeniem klasycznego instrumentu klawiszowego, którego działanie bazuje na taśmie, i który równie dobrze nadaje się do szerokiej gamy nowoczesnych brzmień. Użytkownicy mogą wybierać bezpośrednio w interfejsie graficznym swojego MPC skomplikowane tekstury i brzmienia, których wcześniej nie można było sobie wyobrazić. W MPC dodano również AIR Solina – programową, wtyczkową wersję legendarnej string-maszyny. Graj pojedynczą partię syntezatora lub nakładaj na siebie wiele barw dla uzyskania brzmienia pełnego zespołu. Mellotron i Solina zawierają nowy, wbudowany panel efektów AIR Flavor, umożliwiający dodawanie szerokiego wachlarza tekstur LoFi do wszystkich brzmień syntezatorów. Eksperymentuj z symulacjami radia lub telefonu, zniekształceniami, drganiami taśmy itp., aby nadać nowy charakter swoim brzmieniom.

Ponadto w MPC 2.10 dodany jest instrument wtyczkowy WayOutWare Odyssey – wierne odtworzenie najbardziej lubianego analogowego syntezatora duofonicznego wszech czasów.
Odyssey został stworzony z wykorzystaniem modelowanych obwodowo oscylatorów i filtrów oraz zapewnia w pełni zautomatyzowany graficzny interfejs użytkownika. Ta potężna i wszechstronna wtyczka syntezatorowa uzupełnia kolekcję silników syntezatorowych MPC, która teraz zawiera zestaw 8 potężnych instrumentów wtyczkowych.

W MPC 2.10 jest też 7 nowych wtyczek z efektami insertowymi: Half Speed, Stutter, Diode Clipper, AIR Diffuser Delay, Granulator, Sample Delay i AIR Limiter – które doskonale nadają się do samodzielnego masteringu na MPC. W zestawie znajduje się również 10 nowych efektów Drum Pad, które zniekształcają dźwięk na niezliczonych sposobów – to naprawdę niezrównany arsenał samodzielnych narzędzi, które napędzają twoją kreatywność i tworzenie muzyki.

Więcej efektów, więcej połączeń, więcej mocy

Autonomiczne MPC obsługuje teraz interfejsy audio USB Class Compliant (niewymagające instalacji sterowników). Podłącz jeden z odpowiednich interfejsów audio i ciesz się nawet 32 wejściami i 32 wyjściami. Zwiększ liczbę wejść, aby nagrać więcej ścieżek na swoim MPC One, lub zwiększ liczbę wyjść MPC Live II i MPC X, umożliwiając routing dźwięku do twojego ulubionego analogowego sprzętu zewnętrznego, wszystko przez pojedynczy kabel USB.

Nowa wersja MPC 2.10 – najważniejsze cechy:

  • 4 nowe instrumenty wtyczkowe: Hype, Solina, Odyssey i Mellotron,
  • Nowy zestaw insertowych efektów wokalnych AIR Vocal Insert Effect Suite z automatycznym strojeniem wokalu, wtyczkami AIR Doubler i AIR Harmonizer,
  • Obsługa interfejsów audio USB Class Compliant,
  • 7 nowych efektów insertowych, w tym m.in. Half Speed, Diode Clipper, Stutter,
  • Udoskonalenia silnika MPC Drum i Keygroup, w tym Akai Pro Sample Tail, specjalna obwiednia Pitch Envelope oraz Keygroup Portamento,,
  • 10 nowych efektów Drum Pad, w tym Ringmod, Bitcrush, Decimator i wiele innych,
  • Nowe wykrywanie tonacji próbki.