Teenage Engineering OP-1 - Aktualizacja: przesyłanie audio przez USB już możliwe!

2021-07-16

Teenage Engineering dalej świętuje 10-lecie OP-1. Były specjalne materiały, beat contest, urodzinowy sklep, a teraz nadszedł czas na... mega aktualizację! Dokładnie tak. 10-letni, wyjątkowy i uwielbiany przez wielu produkt, otrzymał przesyłanie audio po USB!

Teenage Engineering regularnie regularnie aktualizuje OP-1, stale dodając nowe funkcje i naprawiając błędy. Wszystkie te aktualizacje były bezpłatne i kompatybilne z każdą wydaną jednostką, od pierwszych wczesnych jednostek beta po najnowsze partie prosto z fabryki. Najnowsza aktualizacja oprogramowania układowego #243 nie jest inna. Jest darmowa dla wszystkich i kompatybilna z każdą dostępną jednostką OP-1. Z tym wyjątkiem, że dodatek zapewnia funkcjonalność OP-1, której wielu nie spodziewałoby się, że będzie możliwe w przypadku produktu, który ma ponad dziesięć lat...

Strumieniowe przesyłanie audio przez USB

Wraz z aktualizacją #243 każdy OP-1 może teraz przesyłać strumieniowo dźwięk stereo przez USB. Oznacza to, że możesz teraz samplować i nagrywać do OP-1 bezpośrednio z dowolnego hosta audio USB, a także przesyłać dźwięk z OP-1 bezpośrednio do swojego ulubionego DAW, w efekcie zastępując potrzebę zewnętrznej karty dźwiękowej. Działa zarówno z komputerami PC, jak i Mac, a także z iOS i Androidem, a stało się to możliwe dzięki dostosowaniu i wykorzystaniu wiedzy z OP-Z. Aktualizacja zawiera również szereg poprawek błędów i ulepszeń stabilności.

Oto niektóre z najważniejszych aktualizacji:

  • dodano wejście i wyjście urządzenia audio USB
  • poprawiono stabilność zewnętrznej synchronizacji tempa
  • gdy taśma jest uzbrojona, a OP-1 otrzyma polecenie odtwarzania, rozpocznie się nagrywanie

Jak zaktualizować swojego OP-1 dowiecie się  >>>TUTAJ!<<<