ADAM S-Control - nowy program do sterowania zdalnego już dostepny!

2021-07-14

Oprogramowanie S Control do zdalnego sterowania flagową serią monitorów S pozwala klientom firmy ADAM na zdalną regulację wszystkich parametrów i ustawień korektora EQ potężnej platformy DSP serii S z komputera z systemem Windows lub MacOS. Program umożliwia także aktualizację firmware'u monitorów. Zarówno oprogramowanie, jak i firmware dostępne są do pobrania za darmo dla zarejestrowanych użytkowników ADAM Audio w sekcji MyADAM na firmowej witrynie.

S Control ma intuicyjny graficzny interfejs użytkownika, który może pokazywać na ekranie komputera wszystkie edytowalne parametry naraz, z indywidualnymi regulatorami programowymi dla każdego z nich. Połącznie USB pomiędzy monitorem, a komputerem z zainstalowanym oprogramowaniem pozwala na aktualizacje i umożliwia regulację brzmienia lub wybór presetów bez konieczności dostawania się do tylnego panelu monitorów – jest to szczególnie przydatne, gdy monitory są zabudowane w ścianach.

S Control to szybki sposób na ustawianie, edycję, zapisywanie i przywoływanie parametrów regulowanych przez użytkownika w monitorach serii S, więc użytkownicy mogą teraz siedzieć w miejscu, w którym miksują, i zmieniać charakterystykę brzmieniową swoich monitorów przy pomocy potężnego procesora DSP, znajdującego się w każdym monitorze serii S. Miłośnicy brzemienia od ADAM Audio mogą zapisywać dane presetów na swoich komputerach i przywoływać je w przyszłości, co pozwala na użycie więcej niż pięciu presetów, przechowywanych w wewnętrznej pamięci monitora. Wszyscy użytkownicy S Control mają pewność, że mają wszystkie najnowsze aktualizacje od niemieckiego producenta!

„ADAM Audio stworzyło potężną platformę DSP dla monitorów serii S, którą można w łatwy sposób aktualizować”, powiedział David Angress, prezes ADAM Audio, „Mamy przyjemność przedstawić nasze oprogramowanie do zdalnego sterownia S Control, które zapewni każdemu właścicielowi monitorów serii S możliwość posiadania zawsze najnowszego oprogramowania układowego, z najbardziej zaawansowanymi funkcjami, umożliwiającego regulację głośników”.

Nowa flagowa seria monitorów S jest rezultatem kunsztu firmy ADAM, połączonego z najnowszymi innowacjami konstrukcyjnymi, nowoczesnymi materiałami i zaawansowanym DSP. Oferuje oszałamiającą klarowność, niskie zniekształcenia, nowe konstrukcje głośników nisko- i średnio-tonowych oraz debiutujący nowy głośnik wysokotonowy S-ART – nowszą, jeszcze bardziej precyzyjną wersję uznanego, produkowanego ręcznie tweetera X-ART.

Seria S składa się z pięciu modeli w różnych rozmiarach, od najmniejszego: S2V, S3H, S3V, po największe w serii – S5V i S5H. Innowacje stworzone specjalnie dla serii S obejmują: całkowicie nowe, wysokoefektywne głośniki niskotonowe z długim skokiem membrany ELE™ (Extended Linear Excursion); jednoczęściowe głośniki średniotonowe z hybrydową kopułką/membraną DCH™, zapewniające doskonałą dyspersję, niskie zniekształcenia i obsługę wysokiej mocy, nowo zaprojektowane falowody tweetera i mocny procesor DSP, bazujący na najnowszej generacji chipów SHARC, który zapewnia optymalizację zwrotnicy, opcje zmiany brzmienia i łączność cyfrową do potencjalnej rozbudowy.