Logo hurtowniamuzyczna.pl
Logo hurtowniamuzyczna.pl

Nowości

3690 zł 3690 zł
415 zł 465 zł
7600 zł

Nowe oprogramowanie dla Modal Cobalt8 już dostępne!

2021-07-05

Modal Electronics ogłasza oprogramowanie systemowe v 1.1. do syntezatora COBALT8.
Sześć zupełnie nowych algorytmów dla unikatowej architektury falowej serii COBALT, a także szereg udogodnień w pracy, daje użytkownikom jeszcze więcej możliwości w ich kreatywnym arsenale. 


Wzywamy wszystkich miłośników syntezatorów! Teraz jest jeszcze więcej powodów, aby dodać syntezator z serii COBALT do swojej kolekcji dzięki aktualizacji oprogramowania sprzętowego firmy Modal Electronic do wersji 1.1. Za sprawą wyposażenia w sześć nowych algorytmów oraz szereg ulepszeń w organizacji pracy, o które prosili użytkownicy, COBALT8, COBALT8M i COBALT8X dostarczają producentom, wykonawcom i fanom syntezatorów jeszcze więcej paliwa, aby napędzić kreatywność.


Seria COBALT: więcej niż analogia


Seria COBALT składająca się z trzech modeli (COBALT8, COBALT8M i COBALT8X) nawiązuje do legendarnych syntezatorów vintage z przeszłości, wprowadzając nowoczesne techniki generowania dźwięku bez uszczerbku dla ciepła barwy i sposobu pracy, jakiego wymagają współcześni twórcy. Łącząc wyrafinowany silnik modulacji z wydajnością produktów Modal Electronics, ta rodzina syntezatorów zapewnia ekspansywne i zróżnicowane spektrum dźwięków, które można zastosować we wszystkich gatunkach muzycznych.


Serię COBALT napędzają dwie niezależne grupy oscylatorów z maksymalnie 4 oscylatorami każda i 40 unikatowymi złożonymi algorytmami do wyboru. Gdy połączyć to z obsługą MPE, integracją 1:1 z MODALapp, zintegrowanym 512-klawiszowym sekwencerem czasu rzeczywistego/kroków, 32-stopniowym programowalnym arpeggiatorem z potężnymi ścieżkami animacji, łącznością w każdej sytuacji i autorskim, morfowalnym 4-biegunowym filtrem drabinkowym Modal Electronics łatwo zrozumieć, dlaczego seria COBALT zwiastuje nową erę w technologii wirtualnych syntezatorów analogowych.


Nowe oprogramowanie systemowe v. 1.1


Wraz z wprowadzeniem oprogramowania systemowego w wersji 1.1 użytkownicy mają dostęp do sześciu nowych, unikatowych algorytmów, mocno skoncentrowanych na modulacji FM i AM, wraz z podwójnymi elementami sterującymi umożliwiającymi precyzyjne kształtowanie dźwięku. Te nowe algorytmy obejmują:


FM Saw:Square: Modulacja częstotliwości przy użyciu piły jako nośnika i prostokąta jako modulatora z pełną kontrolą nad głębokością FM (A) i współczynnikiem częstotliwości modulatora (B)


FM Square:Square: Modulacja częstotliwości przy użyciu prostokąta jako nośnika i modulatora z pełną kontrolą nad głębokością FM (A) i współczynnikiem częstotliwości modulatora (B)


FM Tri:Square: Modulacja częstotliwości przy użyciu trójkąta jako nośnika i prostokąta jako modulatora z pełną kontrolą nad głębokością FM (A) i współczynnikiem częstotliwości modulatora (B) 


Noise AM Saw: Amplituda fali piłokształtnej modulowana przez filtrowane źródło szumu z pełną kontrolą nad głębokością AM (A) i odcięciem filtra szumów (B)


Noise AM Square: Amplituda fali prostokątnej modulowana przez filtrowane źródło szumu z pełną kontrolą nad głębokością AM (A) i odcięciem filtra szumów (B) 


Noise AM Tri: Amplituda fali trójkątnej modulowana przez filtrowane źródło szumu z pełną kontrolą nad głębokością AM (A) i odcięciem filtra szumu (B) 


Ponadto oprogramowanie sprzętowe w wersji 1.1 dodaje szereg nowych aktualizacji funkcji i ulepszeń usprawniających pracę, w tym tryb zegara głównego do ciągłego wysyłania informacji zegara MIDI do kompatybilnych urządzeń peryferyjnych studyjnych. 


Przedstawiamy MODALapp 


Wraz z aktualizacją oprogramowania systemowego COBALT8 v.1.1 firma Modal Electronics wydała również MODALapp v.2.7, oferując syntezatorowcom szereg ulepszeń stabilności i wydajności. MODALapp to darmowy edytor dźwięku dla sprzętu Modal Electronics. Umożliwia precyzyjną edycję wszystkich funkcji syntezy i wydajności wraz z udogodnieniami do bezproblemowego instalowania najnowszych aktualizacji oprogramowania systemowego w całej linii syntezatorów Modal Electronics.


Jako aplikacja wieloplatformowa jest dostępna na systemy MacOS, iOS, iPadOS, komputery z systemem Windows i urządzenia mobilne z systemem Android. Dodatkowe wtyczki VST3 i AU pozwalają tworzyć muzykę za pomocą dowolnego kompatybilnego oprogramowania DAW, takiego jak Ableton Live, Cubase, Logic Pro X, Studio One i inne.