Rode Connect - nowe oprogramowanie do podcastów

2021-06-07

Firma RØDE wprowadziła kolejny przełomowy produkt audio dla twórców. To RØDE Connect – proste i wydajne oprogramowanie do podcastów i streamingu z wykorzystaniem mikrofonu NT-USB Mini. 

RØDE Connect oferuje intuicyjny, w pełni funkcjonalny interfejs nagraniowy inspirowany RØDECaster Pro, możliwość podłączenia maksymalnie czterech mikrofonów NT-USB Mini do jednego komputera, płynną integrację z aplikacjami do rozmów wideo i streamingu i wiele więcej. To najłatwiejszy sposób nagrywania podcastów i realizacji streamingu na żywo przy zachowaniu niesamowitej jakości dźwięku.

Główne cechy:

  • Do pobrania całkowicie za DARMO – dostępne wersje dla komputerów Mac i PC.
  • Możliwość podłączenia maksymalnie 4 mikrofonów NT-USB Mini do jednego komputera – bez żadnych skomplikowanych połączeń.
  • W pełni funkcjonalny interfejs nagraniowy – wraz z suwakami, miernikami poziomów, przyciskami wyciszania i in.
  • Uwolnij moc wewnętrznego cyfrowego przetwarzania dźwięku NT-USB Mini – dostęp jednym kliknięciem do bramki szumów, kompresora oraz legendarnych efektów APHEX® Aural Exciter™ i Big Bottom™.
  • Kanały wirtualne – do płynnego podłączania zdalnych gości, integracji aplikacji. streamingowych, dodawania podkładów muzycznych i innego zewnętrznego dźwięku.
  • Automatyczny mix-minus na każdym kanale – dla krystalicznie czystego dźwięku bez echa.
  • Prostota obsługi – najłatwiejszy sposób realizacji podcastów i usprawnienie przesyłania dźwięku z gier.

Wprowadzony w 2020 roku i cieszący się szerokim uznaniem NT-USB Mini to mikrofon USB o studyjnej jakości, który został stworzony, by dostarczać krystalicznie czysty, profesjonalny dźwięk bezpośrednio do komputera. Oferuje wiele przydatnych funkcji i jest łatwy w obsłudze. To idealny mikrofon dla podcasterów, streamerów, muzyków i nie tylko. RØDE Connect rozszerza możliwości NT-USB Mini, oferując platformę zwierającą wiele funkcji zarówno dla podcastów, jak i streamingu.

„NT-USB Mini w połączeniu z RØDE Connect oznacza ogromny krok naprzód dla prostych rozwiązań, które pozwalają każdemu tworzyć profesjonalnie brzmiące podcasty” – mówi Damien Wilson, Dyrektor Generalny RØDE. „A możliwości oferowane przez program do zastosowań streamingowych live są niesamowicie potężne. Żadna inna firma audio na świecie nie robi czegoś takiego”.

Idealny do podcastów

RØDE Connect pozwala na podłączenie maksymalnie czterech mikrofonów NT-USB Mini do jednego komputera. Wcześniej wymagało to wykonania skomplikowanych połączeń i konfiguracji oprogramowania, ale dzięki RØDE Connect jest banalnie proste. Zawiera intuicyjny, w pełni funkcjonalny interfejs nagraniowy, inspirowany RØDECaster Pro, z suwakami, nagrywaniem jednym kliknięciem, miernikami poziomów, przyciskami wyciszania, regulacją poziomu wyjściowego oraz elastyczną optymalizację i opcje eksportu do przesyłania sygnału do wszystkich popularnych platform podcastowych.

Dostępne są również dwa kanały wirtualne (nazwane „Virtual” i „System”) do łatwego podłączania zdalnych rozmówców przez aplikacje komunikacyjne takie jak Zoom i Hangouts oraz do dodawania podkładów muzycznych i efektów dźwiękowych, nagranych wcześniej wywiadów lub każdego innego dźwięku z zewnętrznego źródła.

Te dwa kanały „wirtualne”, w połączeniu z czterema kanałami mikrofonowymi oznaczają, że RØDE Connect może obsłużyć maksymalnie sześciu podcasterów na raz. Każdy kanał ma automatycznie włączany routing sygnału „mix-minus”, co zapewnia krystalicznie czystą, pozbawioną echa komunikację pomiędzy gospodarzami i gośćmi.

Łatwość obsługi i studyjna jakość NT-USB Mini w połączeniu z RØDE Connect jest najłatwiejszym sposobem na stworzenie niesamowitego podcastu.

Streaming uproszczony

RØDE Connect to również wydajne rozwiązanie dla graczy, którym zależy na uproszczeniu konfiguracji audio. Oprócz zapewnienia uniwersalnego interfejsu do regulacji dźwięku z NT-USB Mini, wirtualne kanały RØDE Connect pozwalają na uproszczenie integracji sygnału audio z aplikacji do chatu, takich jak TeamSpeak, dźwięku z gier i innych źródeł dźwięku.Dostępna jest również osobna regulacja wyjścia do aplikacji streamingowych takich jak OBS lub Xsplit, co sprawia, że konfiguracja profesjonalnie brzmiącego streamingu na żywo jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Odkryj prawdziwy potencjał mikrofonu NT-USB Mini 

Każdy NT-USB Mini zawiera wcześniej niewykorzystywane rezerwy mocy cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP), które można uwolnić tylko przy użyciu RØDE Connect. Daje to użytkownikom dostęp do bramki szumów, kompresora i legendarnych efektów APHEX® Aural Exciter™ i Big Bottom™, które znajdują się również w RØDECaster Pro i najlepszych studiach nagraniowych na świecie. Są one dostępne za pomocą jednego kliknięcia przycisku i zostały precyzyjnie dostrojone, aby zapewnić głęboką, ciepłą, radiową barwę, jaką można usłyszeć w najlepszych podcastach i livestreamach na świecie.

Nowe akcesoria

Aby uczcić wprowadzenie na rynek RØDE Connect, firma RØDE wypuściła trzy nowe akcesoria dla NT-USB Mini. COLORS to zestaw kolorowych nakładek do oznaczania mikrofonów NT-USB Mini i kolorowych pierścieni do oznaczania kabli RØDE USB-C i USB-A. Pasują one do kolorów każdego kanału w RØDE Connect, dzięki czemu łatwo jest śledzić, kto mówi.

RØDE wprowadził również dwa nowe kable USB high-speed o długości 1,5 metra, SC17 (USB-C do USB-C) i SC18 (USB-C do USB-A) do podłączania NT-USB Mini do dowolnego komputera. Wraz z tymi nowymi akcesoriami, NT-USB Mini i RØDE Connect zapewniają niesamowicie proste, wydajne i przystępne rozwiązanie do podcastów i streamingu na żywo.

 

Galeria