Logo hurtowniamuzyczna.pl
Logo hurtowniamuzyczna.pl

Nowości

3690 zł 3690 zł
1249 zł
7990 zł 7890 zł
1949 zł 1949 zł
8940 zł 9717 zł

Nord Piano 5 - premiera już niedługo!

2021-04-07

Najnowsza edycja wielokrotnie nagradzanej serii Piano jest wyposażona w dwa silniki fortepianowe, syntezatory z dwoma samplami i dwukrotnie większą pamięć niż poprzednia generacja. Dzięki połączeniu wysokiej jakości klawiatury z trzema czujnikami i ekskluzywną technologią Virtual Hammer Action przenośne Nord Piano 5 zapewnia wyjątkowe wrażenia z gry.

Doświadczenie Nord Piano


Nord Piano 5 jest dostarczany z niesamowitymi brzmieniami 9 fortepianów, 9 pianin, 10 pianin elektrycznych, clavinetu, pianin cyfrowych oraz zarówno marimby, jak i wibrafonu. Jeszcze więcej fortepianów można pobrać bezpłatnie z www.nordkeyboards.com.


 


Dwa niezależne pianina i syntezatory oparte na samplach


Sekcje Piano i Sample Synth w Nord Piano 5 zawierają po dwie niezależne warstwy. Dwa pianina i dwa syntezatory samplowe mogą być używane jednocześnie w różnych splitach lub konfiguracjach warstw. W połączeniu z wszechstronnym routingiem efektów można osiągnąć szeroki zakres kombinacji: od klasycznych ustawień zespołowych po bogate pejzaże dźwiękowe.


 


Technologia Virtual Hammer Action


Wyjątkowa technologia Virtual Hammer Action w połączeniu z ruchami fizycznych młoteczków zapewnia wyjątkową autentyczność i dynamiczną reakcję, czego wynikiem jest akcja klawiatury, która obsługuje dynamiczną grę z niesamowitą kontrolą na każdym poziomie szybkości.


 


Główne cechy Nord Piano 5: • 73-klawiszowa klawiatura ważona z potrójnym czujnikiem – NOWOŚĆ

 • 88-klawiszowa klawiatura ważona z potrójnym czujnikiem,

 • Technologia Nord Virtual Hammer Action,

 • Zaawansowane warstwy (2 silniki brzmieniowe piano + 2 syntezatory samplowe) – NOWOŚĆ

 • Advanced KB Split z opcjonalnymi przejściami – NOWOŚĆ

 • Płynne przejścia,

 • Wyświetlacz OLED zapewniający doskonałą orientację.


 


SEKCJA PIANO


Nowa, potężna sekcja Piano zawiera dwa fortepianowe silniki brzmieniowe, których
można używać jednocześnie w jednej warstwie lub w podziale.


 


9 fortepianów, 9 pianin, 10 pianin elektrycznych i wiele więcej


Fabryczny zestaw sampli Nord Piano 5 zawiera 9 fortepianów, 9 pianin i 10 ulepszonych fortepianów elektrycznych, clavinet, piana cyfrowe, marimba, wibrafon i wiele więcej z ekskluzywnej Nord Piano Library – wszystko starannie wyselekcjonowane ze względu na swój niepowtarzalny charakter! Najnowocześniejsza technologia samplowanie firmy Nord uchwyciła niezwykłe niuanse i prawdziwy charakter instrumentów źródłowych.


Nasza ekskluzywna Nord Piano Library jest regularnie aktualizowana o nowe, unikatowe brzmienia światowej klasy, i zawsze jest dostępna bezpłatnie. Wszystkie dźwięki można łatwo zastąpić za pomocą programu Nord Sound Manager.


 


Zaawansowany rezonans strun


Unikatowy zaawansowany rezonans strunowy Clavii dokładnie odtwarza złożoną wzajemną grę struny fortepianu, a także dodaje bogatej atmosfery prawdziwego fortepianu podczas gry z pedałem na dół.


 


Nord Triple Pedal z funkcją Dynamic Pedal Noise


Nord Triple Pedal oprócz wyjątkowej dynamiki pedału sustain zawiera też pedały soft i sostenuto. Triple Pedal umożliwia również funkcję odgłosu pedału i dynamicznie symuluje mechaniczne odgłosy podnoszenia i zwalniania mechanizmu amortyzatora.


 


Najważniejsze informacje o sekcji Piano: • 2 niezależne warstwy fortepianu – NOWOŚĆ

 • 2x większa pamięć na próbki z Nord Piano Library – NOWOŚĆ

 • 120-głosowa polifonia

 • Opcje kreatywnej barwy fortepianu, w tym filtr Dyno

 • 3 dynamiczne krzywe pasujące do każdego stylu gry

 • Dynamiczny szum pedału przy użyciu Nord Triple Pedal

 • Zaawansowany rezonans strun

 • Miękkie uwolnienie

 • Wszystkie dźwięki są wymienne


 


SEKCJA SAMPLE SYNTH


Dwa zupełnie nowe niezależne syntezatory samplowe z bardzo dużą rozszerzoną pamięcią na dźwięki w Nord Sample Library


Sekcja Sample Synth zawiera całkowicie przerobiony wybór wysokiej jakości dźwięków z Nord Sample Library zawierający wyłącznie licencjonowane dźwięki z legendarnego mellotronu i chamberlinu, a także wybór sampli z bibliotek Symphobia i Swing! wg ProjectSAM. Wszystkie dźwięki można szybko zastąpić za pomocą Nord Sound Managera.


Sekcja Sample Synth zapewnia dwie w pełni funkcjonalne i niezależne warstwy i jest wyposażona w intuicyjną kontrolę ataku, zaniku / zwolnienia i dynamicznej reakcji na prędkość. Można też stworzyć własne instrumenty samplowe, korzystając z unikatowego, bezpłatnego oprogramowania Nord Sample Editor dla komputerów Mac i Windows.


 


Unison i Tru-Vibrato


Sekcja Sample Synth ma zupełnie nową funkcję Unison, która w kreatywny sposób łączy kilka sampli w bogaty dźwięk, naśladujący brzmienie zespołu. Sekcja ma również „Tru-Vibrato”, które dokładnie modeluje unikatowe cechy vibrato dla szerokiej gamy instrumentów dętych, blaszanych i smyczkowych.


 


Najważniejsze informacje o sekcji Sample Synth • 2 niezależne warstwy syntezatora samplowego – NOWOŚĆ

 • 2x większa pamięć na próbki z Nord Sample Library – NOWOŚĆ

 • Filtry Soft i Bright – NOWOŚĆ

 • Tru-Vibrato – NOWOŚĆ

 • Tryb Unison dla bogatych dźwięków, symulujących wykonanie zespołowe – NOWOŚĆ

 • Kontrola ataku, zaniku / uwolnienia i dynamiki

 • Wszystkie dźwięki są wymienne


 


SEKCJA EFFECT


Sekcja Effect oferuje szeroki wybór błyskawicznych ustawień wysokich wysokiej jakości efekty stereo wzorowane na klasycznych stomp boxach. Na Efekt można dowolnie przypisać do dowolnej warstwy w Piano i Sample Sekcja syntezatorów.


Sekcja efektów Nord Piano 5 obejmuje Tremolo, Phaser, Chorus, Pan, Wah, RM, Flanger, Vibe, EQ, Delay i Reverb. Efekt pogłosu ma pięć różnych rozmiarów (Booth, Room, Stage, Hall i Cathedral) w celu dodania nastroju do dźwięków. Tryby Bright i Dark pozwalają na wzmocnienie lub zredukowanie góry. Nowa opcja Chorale dodaje bujnego efektu modulacji.


 


MODELE


Nord Piano 5 73 ma 73-klawiszową klawiaturę ważoną z trzema czujnikami.
Nord Piano 5 88 ma 88-klawiszową klawiaturę ważoną z trzema czujnikami.


 


Nord Piano 5 trafi do sprzedaży wiosną 2021 roku.