Wybierz najlepszy interfejs z serii AIR M-AUDIO

2020-08-06

Nagrywanie nie musi być skomplikowane, ale w dzisiejszym świecie zaawansowanych technologii bogactwo informacji może być nieco przytłaczające.
Nie bój się, przewodnik M-Audio do wyboru następnego interfejsu audio – centralnego elementu twojej kreatywności – uzbraja Cię we wszystko, czego potrzebujesz, aby zanurzyć się w ekscytującym świecie studyjnego nagrywania!

ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ NA INTERFEJSY M-ADUIO SERII AIR

Co to jest interfejs audio i dlaczego go potrzebujesz?

Doskonały interfejs audio jest potrzebny do każdego komputerowego projektu nagraniowego lub produkcyjnego, w którym wymagany jest krystalicznie czysty dźwięk. Powinien on rozszerzyć możliwości komputera PC lub Mac, oferując profesjonalne rozdzielczości nagrywania i częstotliwości próbkowania, a jednocześnie obsługiwać wejścia mikrofonowe i DI oraz wyjścia monitorujące dla słuchawek i głośników. Mówiąc prosto, jeśli chcesz uzyskać profesjonalne wejście i wyjście dźwięku do/z komputera, potrzebujesz interfejsu!

Co to jest częstotliwość próbkowania i rozdzielczość/głębia bitowa?

Nie chcemy tego zmieniać w lekcję nauk ścisłych, ale te dwa terminy są naprawdę ważne. W każdej sytuacji, gdy nagrywasz dźwięk w źródle cyfrowym takim jak komputer, częstotliwość próbkowania określa, ile razy na sekundę próbkowany jest przychodzący dźwięk. Typowe częstotliwości próbkowania do nagrywania to 44,1 kHz, 48 kHz, 96 kHz i 192 kHz. Rozdzielczość bitowa odnosi się do dokładności pobieranych próbek – duża głębia bitowa zawiera znacznie więcej informacji cyfrowych, dzięki czemu próbka jest bardziej wierna. Rozdzielczość bitowa w połączeniu z częstotliwością próbkowania są wykorzystywane do zapisu zakresu dynamiki i zawartości częstotliwościowej dźwięku źródłowego. Im wyższa częstotliwość próbkowania i rozdzielczość bitowa, tym nagrany dźwięk będzie wierniejszy w stosunku do dźwięku źródłowego.

Wskazówka: podczas nagrywania zawsze upewnij się, że masz wystarczająco dużo wolnego miejsca na dysku twardym, ponieważ wyższe częstotliwości próbkowania skutkują zwykle znacznie większymi rozmiarami plików!

Koniec lekcji! Czyli potrzebuję tylko interfejsu i mogę zacząć nagrywać?

Interfejs jest tylko częścią zestawu do nagrywania, aczkolwiek naprawdę ważną! Aby zarejestrować swoje dzieła, musisz również wziąć pod uwagę mikrofony, okablowanie i całe oprogramowanie, mianowicie Digital Audio Workstation (DAW).
Jest to aplikacja, która nagrywa i odtwarza dźwięk, a także jest hostem dla instrumentów wirtualnych i efektów w postaci wtyczek, pozwalających na podkręcenie twojej produkcji.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie interfejsu?

Pytanie za milion dolarów! To wszystko zależy od tego, jaki projekt nagraniowy realizujesz. Jeśli nagrywasz wokale lub instrumenty akustyczne, będziesz potrzebował interfejsu z wejściami mikrofonowymi i wbudowanymi preampami (przedwzmacniaczami). Jeśli nagrywasz źródła o poziomie liniowym, takie jak syntezator, będziesz potrzebował wejść jack ¼”. Jeśli chcesz podłączyć swój interfejs do monitorów studyjnych, będziesz potrzebował wyjść jack¼”. Dla gitar elektrycznych / basów, gdy chcesz po prostu podłączyć swoją gitarę prosto do komputera i kształtować brzmienie przy pomocy wtyczek z symulacjami wzmacniaczy, potrzebujesz wejścia bezpośredniego – Direct Input (DI). Do cichego odsłuchu trzeba będzie również poszukać interfejsu, który ma osobne wyjście słuchawkowe.

Właśnie kupiłeś nowy komputer i zdałeś sobie sprawę, że nie masz wystarczająco dużo wolnych portów USB? Wszyscy to znamy! Niektóre interfejsy zawierają nawet koncentratory USB (HUB-y) do podłączenia klawiatury sterującej, kontrolera padowego lub kontrolera DAW.

Inne funkcje, na które należy zwrócić uwagę, to monitorowanie bez latencji, aby nie było opóźnień w słyszeniu źródła dźwięku podczas nagrywania – to może być naprawdę odpychające! Trzeba będzie również poszukać interfejsu, który ma niezależną regulację głośności dla głównych monitorów i słuchawek.

ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ NA INTERFEJSY M-ADUIO SERII AIR

Więc co jest takiego szczególnego w interfejsach serii AIR?

Po pierwsze, najlepsze w swojej klasie parametry techniczne – wszystkie interfejsy serii AIR (z wyjątkiem AIR Hub) nagrywają i monitorują z częstotliwością 192 kHz/24 bity, gwarantując doskonałą jakość nagrywania. Każde wejście mikrofonowe zapewnia dźwięk o studyjnej jakości dzięki ekskluzywnym przedwzmacniaczom Crystal Preamps™ o ultraczystym brzmieniu i przetwornikom A/C o nieskazitelnym dźwięku oraz możliwość włączenia zasilania fantomowego do użytku z mikrofonami pojemnościowymi.

Co więcej, wszystkie interfejsy serii AIR są wyposażone w pakiet oprogramowania zawierający DAW Pro Tools | First M-Audio Edition oraz pakiet wirtualnych instrumentów od światowej sławy producenta oprogramowania AIR Music Tech. Są nawet 2 GB wysokiej jakości sampli od Touch Loops.

Dodaj do tego ergonomiczną, solidną konstrukcję, monitoring bez latencji, mierniki w postaci diod LED i profesjonalne opcje połączeń, a seria AIR zapewni gotowość na każdy scenariusz, w który ją zaangażujesz! Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, który z nich jest odpowiedni dla ciebie…

AIR Hub

Idealny dla nowoczesnego producenta muzyki klubowej z dużą ilością sprzętu MIDI do podłączenia lub dla producenta mobilnego poszukującego ultraprzenośnego interfejsu. AIR HUB ma rozdzielczość 24 bity/96 kHz do profesjonalnego monitoringu oraz trzyportowy koncentrator USB do podłączenia klawiatur sterujących, kontrolerów padowych itp. Dostępne są nawet dwa wyjścia ¼” oraz wyjście stereo ¼” z niezależną regulacją poziomu umożliwiającą dokładne monitorowanie niezależnie od ustawień produkcyjnych.
Więcej…

AIR 192|4

Doskonały podstawowy interfejs audio, idealny dla ambitnych artystów o ograniczonym budżecie. Nagrywaj pojedynczo gitarę, wokal lub źródła o poziomie liniowym, z dodatkową swobodą ekstremalnej przenośności do wykorzystania w podróży. Dzięki połączeniu przedwzmacniaczy Crystal Preamps™, rozdzielczości nagrywania 24-bity/192 kHz i kompletnego pakietu do nagrywania składającego się z programu DAW i instrumentów, masz tu wszystko, czego potrzebuje muzyk zaczynający przygodę z nagrywaniem.
Więcej…

AIR 192|6

Wokaliści – songwriterzy, to jest interfejs dla was! Dzięki połączeniu dwóch wejść combo XLR+TRS ¼, przedwzmacniaczy Crystal Preamps™ oraz dwóch wejść instrumentalnych ¼” artyści mogą rejestrować dwa źródła sygnału jednocześnie – idealne do stereofonicznego nagrywania instrumentów akustycznych lub wokalu i gry na gitarze. Dodaj do tego symetryczne wyjścia TRS do podłączenia monitorów studyjnych, osobne wyjście słuchawkowe i pakiet odjazdowego oprogramowania i okaże się, że jest tutaj wszystko, czego potrzebujesz do profesjonalnych nagrań.
Więcej…

 

AIR 192|8

Ten jest przeznaczony dla muzyków. Dzięki wejściom i wyjściom MIDI plus dwóm wejściom combo XLR+TRS¼” można podłączyć, sterować i nagrywać wszystkie zewnętrzne syntezatory, moduły brzmieniowe i automaty perkusyjne. Chcesz dodać coś zupełnie wyjątkowego do swojej produkcji? Możesz bezpiecznie omikrofonować każde źródło dźwięku, wiedząc, że tłumik -10dB pozwoli na nagrywanie głośnych źródeł sygnału. Dla uzyskania pełnej elastyczność można podpiąć dwa zestawy monitorów do wyjść TRS¼” TRS i RCA, a także wykorzystać stereofoniczne wyjścia pomocnicze do podłączenia zewnętrznego rejestratora. Dzięki siedmiu wirtualnym instrumentom, 2 programom DAW i pełnej kolekcji efektów możliwości twórcze są praktycznie nieograniczone!
Więcej…

 

AIR 192|14

Jeśli szukasz więcej niż dwóch wejść mikrofonowych, AIR 192|14 ma wszystko, czego potrzebujesz. Łączy w sobie cztery wejścia combo XLR+ ¼”, 2 wejścia instrumentalne, wejście i wyjście MIDI plus 2 wejścia liniowe ¼” i nagrywa do 8 kanałów jednocześnie – jest idealny do nagrywania perkusji, wieloosobowych podcastów lub tworzenia dzieł wykorzystujących wiele syntezatorów. Dzięki pełnemu zestawowi instrumentów wirtualnych, efektów i programów DAW dołączanych do serii AIR, interfejs ten zaspokaja wszelkie potrzeby związane z nagrywaniem, a nawet więcej!

AIR 192|4 Vocal Studio Pro

Chcesz zabrać się do tworzenia? Odpłynąłeś, gdy zaczęliśmy rozmawiać o częstotliwościach próbkowania? Wówczas pełny pakiet nagraniowy Vocal Studio Pro 192|4 jest rozwiązaniem dla ciebie. Z interfejsem, studyjnej klasy mikrofonem pojemnościowym, słuchawkami monitorowymi i pakietem profesjonalnego oprogramowania oraz wtyczkami możesz wbić się do świata studyjnego nagrywania bez grzęźnięcia w technikaliach.
Więcej…

 

To by było na tyle! Jesteś już uzbrojony we wszystko, czego potrzebujesz, aby wskoczyć do świata profesjonalnego nagrywania, pozostał ci już tylko wybór interfejsu – twój idealny dźwięk czeka!

ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ NA INTERFEJSY M-ADUIO SERII AIR